iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Muzeum s rodákem
Muzeum s rodákem
Napsal Plazík st.   
Úterý, 19 duben 2016

   Již 17. sezona byla zahájena v sobotu 16.4.2016 v peruckém Muzeu české vesnice. Součástí letošní expozice je i výstava ke 150. výročí narození významného peruckého rodáka prof. V. Švambery.

V peruckém zámeckém parku před muzeem, bývalou sýpkou, se v dopoledních hodiných sešla více než padesátka místních i přespolních, aby byli svědky slavnostních chvil. Všechny přivítal starosta městysu Peruc Ing. Radomír Bláha a připomněl, že je to již 17. sezona v peruckém muzeu, které v roce 2000 otevřel bývalý ministr kultury Pavel Dostál. Další částí zahájení bylo vystoupení dětí z místní Základní školy, které pod vedením paní učitelek Čandrlové a Liebscherové sehrály příběh broučků, mravenečků a cvrčka a zazpívaly hezké písničky. Poté starosta Peruce pozval k mikrofonu Ing. Markétu Hyndrákovou, kurátorku Mapové sbírky Přírodovědecké Fakulty Univerzity Karlovy v Praze, které krátce pohovořila o životě a díle peruckého rodáka prof. Václava Švambery . Slavnostní zahájení skončilo a Ing. Bláha pozval všechny k prohlídce muzea a nové výstavy.
popis Návštěvníci se rozešli po starých dřevěných schodech sýpky, někteří dolů, ke strojům, vozům, mlátičkám, pluhům i velkým sáňkám a další vzhůru k expozicím mnohých řemesel, ale i vybavení domácností, staré školy i k loutkovým divadlům. Většina přítomných vyšla do druhého patra, kde je nainstalovaná nová výstava o prof. Švamberovi. Se zájmem si prohlédli dokumenty z jeho života, ukázky jeho publikací a map, ale i svědectví o jeho úsilí při vybudování budovy fakulty v Praze na Albertově a následně i Státní mapové sbírky Republiky československé. Místní se samozřejmě zajímali, kde že je jeho rodný dům. Nová výstava určitě zaujala a tak patří velký dík za její zapůjčení PřF UK a zejména autorce PhDr. et Mgr. Eva Novotné.
Muzeum a výstavu ke 150. výročí narození prof. V. Švambery si můžete prohlédnout až do konce září od úterka do neděle mezi 10. a 17. hodinou.

FOTO ze zahájení.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv