iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Z Podpalubí do Sklípku
Z Podpalubí do Sklípku
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 02 listopad 2015

    Víkendy, víkendy... Jeden náročnější než druhý. Ten čtvrtý říjnový v duchu undergroundu v Lovosicích a v Lounech. A kolem hodně kamarádů, tak jsem většinu vydržel.

popis Občas si zajedu do Lovosic, jsou tam úžasní kamarádi. Jsem mezi nimi rád a oni mne vždy pěkně vítají (alespoň si myslím). Tentokráte mne nalákali na premiéru nového filmu Odborný dohled nad východem Slunce, jak je psáno v upoutávce easternu. Do klubu žabiček pod Palubou ho přivezli kamarádi ze známé kapely, která má v Lovosicích téměř druhý domov, šramlbandu Byl pes. Ti před podiem roztáhli plátno a na nás dýchlo kouzlo černobílých filmů klasického formátu s kamerou, připomínající 60. léta. Film vypráví příběh tří kamarádů, bývalých spoluvězňů (v čele s Vráťou Brabencem), kteří se sešli v opuštěném domě v pohraničí (Varnsdorf), aby se pomstili "svému" bývalému STBáku. Kujou pikle, zaplete se jim do žití jedna štětka a nakonec ... . Ale jděte na film sami, mně se moc líbil. Na plátně se objeví i kluci z kapely Byl pes a hlavně k němu složili a nahráli hudbu. Je jasné, že po promítání nemohl večer pokračovat něčím jiným, než jejich koncertem. I když se nás moc nesešlo, společně jsme si pohodu v Podpalubí moc užili. Domu jsem se doslal po jedné noční.

FOTO z Podpalubí

Druhý den pro změnu do Loun, ale také do podzemí. Tradiční Sklípek, pár let zvaný nepěkně GeTiTon, je doupětem pro lounský undrgroung. Bývají tam zajímavé akce, ale já do Sklípku moc nechodím. Je tam hodně husté ovzduší a člověk nevysmrádne ani po několika koupelích. Ale když mě Tomáš pozve na Underground birthday party, popisnarozky jeho a kamarádů, přemůžu se a jedu. Bývá to vždy vydařený večírek, Tomáš dokáže pozvat dobré kapely a sejde se velká parta mániček a svobodomyslných lidiček. Přijel jsem včas, ale Sklípek již téměř praskal ve švech. Myslel jsem si, že se tam už nikdo nevejde, ale během večera přišli ještě desítky dalších, zejména místních návštěvníků. Pozdravení, pokecání a v podzemním sálku se připravila prvá kapela, Old Minka Band - underground z České Lípy. Klasická sestava, basa, bicí, saxofon a Olda s kytarou a zpěvem to rozjela a před nimi bylo ihned plno. Žádné upejpání, všichni se bavili a i tancovali. Pro mě dost dobrá muzika (v neděli jsem usoudil, nejlepší kapela večera). Mnohým při tom vyhládlo a tak využili bohaté a pestré nabídky připravené oslavenci na kulečníku (samozřejmě zakrytém). Z Prahy přijeli HernaBar a na malé pódium se postavili jako druzí, k mikrofonu Milan Erben. I ti byli hodně dobří a přítomní pokračovali v pařbě. Bylo mezi nimi mnoho známých tváří z celých, minimálně okolních míst Čech. Po dobrý hudbě chvilka poezie. Tu přivezl až z olomoucké Ponorky Miky Marusjak a přečetl za ruchu svých přátel své verše. Ty právě vyšly ve sbírce Ponorka blues, kterou opatrně pivečkem spolu s Tomášem pokřtili.
Dostalo se také na domácí kapely, Nevýpar kovatjezd a po malé obměně pokračovali La´díra. Tyto kapely si užívali zejména lounští příznivci (škoda, možná trochu delší a někteří z dalších odjeli domů). Já ještě vydržel, chtěl jsem slyšet chomutovské Primitiv Akustik (pokračovatele jirkovských Plus naši). Doba však pokročila a tak jsem si poslechl jen asi pět písniček a vydal se domů. Přeci jen dvě akce za sebou dlouho přes půlnoc je na důchodce až moc. Ale nelitoval jsem, obou večerů jsem si mezi přáteli hodně užil.

FOTO ze Sklípku

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv