iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Konec září 1
Konec září 1
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 říjen 2015

   Poslední zářijový prodloužený víkend byl plný mnoha zajímavých akcí. Člověk zase nevěděl kam dříve. No nakonec jsem stihl čtyři návštěvy zajímavých akcí a jeden výlet.

Na páteční podvečer pozvala Hanka Dvořáková do jejich Stodolního divadla v usedlosti Za Dubem na Peruci kamaráda, historika a ochotníka, páteckého patriota Jaromíra Tlustého, aby nám letos, v roce 70. výročí ukončení 2. světové války, ještě jednou připomněl poslední dny této strašné doby v našem regionu. Na schody v pírni usedlo asi 20 posluchačů, z Peruce jsme byli bohužel pouze dva. Nejdramatičtější událostí květnových dnů byla střelba a oběti u Pátku 7. května 1945 a o tom, co vše se stalo nám právě Jaromír vyprávěl. Čerpal jak z dobových materiálů, tak z vyprávění pamětníků. Já o těchto dnech něco vím (připravil jsem v květnu výstavu ve své galerii), přesto jsem se dozvěděl mnoho zajímavých podrobností. Určitě to byl zajímavý program, letos "na sezení" v nevytápěném divadla pravděpodobně poslední.

Active Image

 

popis Ve čtvrtek jsem se dozvěděl o trojnásobném křtu, který měl proběhnou v pátek večer na lounském Bahně a protože jsem tam již pár týdnů nebyl, vyjel jsem k Bohoušovi. Bahno bylo nečekaně přeplněné máničkami a undergrounďáky. Tito lidé ještě nežijí "konzumně a seriálově" a mají zájem se setkávat v přátelské společnosti. Večer zahájila teplická legenda AKU AKU. Jo, správný dřevní undreground s houslemi rozjel hudební večer. Již delší dobu jsem neviděl známého písničkáře a evangelického faráře Sváťu Karáska a tak jsem se těšil na něho i jeho SVATOPLUKa. Kapela vše připravila a poté přišel také Sváťa. I po zdravotních problémech měl velký zájem o vystoupení a spolu s Rosťou Tvrdíkem většinu písniček odzpíval. Asi v polovině jejich vystoupení přistoupil majitel vydavatelství GR ke křtu 3 + 1 CD. Členové kapel je přidrželi a  Sváťa je všechny pokřtil z velké lahve sektu. Ještě vlhké se rozletěly všechny čtyři disky mezi posluchače, již řádně rozehřáté výbornou muzikou Svatopluka. Ještě pár písniček, Sváťa vstal ze své židle a proletěl se jako orel a výborný koncert druhé kapely skončil. Plný sál ještě čekalo třetí uskupení muzikantů, dříve známé jako Beatové družstvo Sokolov (BDS), nyní vystupující pod názvem BLAHOBEAT. I tito vyzrálí "angroši" se šikovnou bubenicí a saxofonem výborně zapadli do vydařeného večera. Páteční Bahno se křty se povedlo!

FOTO AKU AKU
FOTO SVATOPLUK
FOTO Tři křty a BLAHOBEAT

popis Sobota patřila divadlu, lépe řečeno již 15. přehlídce ochotnických souborů Rádobyfest v Kulturním domě Klapý. Pod zkušenou rukou principála Ládi Valeše je to vždy zajímavé setkání výborných amatérských (?) herců. Vždy je rád vidím, vyslechnu, shlédnu jejich představení a chvíli s přáteli posedím. Pohádku J. Krause jsem neviděl, takže prvým představením byly pro mne Etudy z deníku v podání domácího divadelního potěru. A potěr mají Klapáci hodně vydařený, navíc se postaral i o předehry dalších vystoupení. Následující představení přivezli výborní kamarádi Zmatkaři z Dobronína, hru Shelagha Stephensona Vzpomínky na vodě, kterou s nimi nastudoval místní Láďa Valeš. Bylo to jeho typické "psycho", které mám moc rád. Obzvláště, když jej zahráli tak vynikající aktéři. Zejména ženy v rolích tří sester (neplést s Čechoven), byly skvělé.  Na závěr citlivě a úžasně zahrané Hrabalovy Ostře sledované vlaky v podání zkušených Kláštereckých ochotníků. Až po prvých vteřinách jsem si uvědomil, že jsem představení již vloni viděl v Libochovicích. Ale druhé shlédnutí nebylo vůbec na škodu, potvrdil jsem si spolu s ostatními diváky, že je to velmi citlivě a perfektně připravené a zahrané představení. Divadelní sobota se moc vydařila, nádherné výkony, skvělá parta ochotníků, takže do dalších her "Zlomte vaz!".

FOTO Etudy
FOTO Vzpomínky na vodě
FOTO Ostře sledované vlaky

Pokračování

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv