iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Prázdninové koncerty
Prázdninové koncerty
Napsal Plazík st.   
Úterý, 01 září 2015
   Prázdniny jsou časem festivalů v přírodě i koncertů na dvorcích. Na ty festivaly již moc nejezdím (není s kým), ale koncertů jsem pár vyslechl.

popis    Již tradičně se hraje na dvorku lounské knihovny. již 10. července zde zahráli nestoři lounského bigbítu, kaplea Paralet. A celý prostor se naplnil kamarády, fanynkami a všemi dalšími, kteří si rádi poslechnou dobrou muziku. Hrálo se do policejní hodiny, t.j. do 22. večerní a zájem by byl i déle. Ale okolo musí lidé i v létě spát.

PARALET

popis Nostalgie Jazz Quartet zahrál v červenci v postoloprtské Vespě. Tento prostor jsem neznal a je asi nový, víceúčelový. Přišel jsem a neměl si kam sednout. Ještě štěstí, že kamarádky z Kvítku předem zamluvili stůl. Tato pražsko - lounská kapela v čele s Miloslav Wainerem jazz umí a lidem, i kamarádkám z Kvítku, se koncert moc líbil. Úžasné byla saxofony Pavla a Petra.

Nostalgie Jazz Quartet

popis Dva týdny po Paraletu se i na dvorek lounské knihovny dostal jazz a to v něžném, dívčím provedení. Po roce sem zavítala lounská kapela Jazzies, Míša, ještě jedna Míša a Terezky, doplněné tentoktráte bubeníkem Mirusem a občas i klávesami a další kytarou. Dvorek byl opět přeplněný, bylo zde hodně členek Kvítku, kterým muzikantky i zpěvačka Míša prošly (a stále s ním zpívají). Pohodový koncert opět ukončila dvaadvacátá hodina.

Jazzies

popis Letošní druhou dovolenou jsem trávil s velkou partou na chalupě v Ostružně. V nedalekém Jičíně hrála v neděli v podvečer kapela, kterou jsem již chtěl dlouho slyšet. Jeden z projektů, tentokráte převážně autorského, Ondry Fencla, parta Hromosvod. Neváhali jsme a vydali se do zámeckého parku. Pod velkými stromy jsme si vyslechli moc příjemnou muziku. Kytary, bicí, basu a klávesy doplnily krásné muzikantky na flétnu a housle. Příjemné letní pohlazení. A dobře jsme si pokecali s Ondrou i Jakubem (bubeník a kytarista, známý v Lounech od Páji).

Hromosvod

popis Jediným fesťáčkem, který si již devěd let nenechávám ujít, je lovosický Žafest. Kamarádi Žabičky již připravili desátý ročník a opět pozvali výborné kapely i jednotlivce. Budu asi o Žafestu psát více (až zpracuji fotky), takže jen krátce. Pátek zahájil Ondra s Uragány, pak další dobrá seskupení až k závěrečným Šoulet. Sobotu zahájilo divadlo Improliga, mezi dalšími tradiční El Gaučo a večer plný energie s Terne čhave, Tichou dohodou a hlavně úžasnou šansoniérkou Szidi Tobias (pro mne to nejlepší na letošním Žafestu). Moc vydařený víkend.

Žafest

popis No a abych nezapomněl ani an Peruc (Pluotofest  jsem nestihl - dovolená), tak alespoň kytary na dvorku U Matějčků. Jirka Menoušek pozval kamarády ze Žatce a společně zahráli o horkém letním večeru známé písničky od táboráků i z rádia a snad se hrálo až do rána..

Kytary

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv