iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Prahou v září
Prahou v září
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 září 2014
    Pravidelní čtenáři mých stránek jistě vědí, že občas zajedu vlakem nebo autobusem do Prahy, projdu se tímto starobylým i měnícím se městem a navštívím nějaké výstavy. Stejně tak jsem učinil v polovině září.

popis    Přestože bydlím 50 km od Prahy, je problém se tam, ale zejména zpět domů vlakem nebo autobusem dostat. Používám vlak ze Slaného, nyní jsem zjistil i možnost jet autobusem z Třebíze. Na obě místa musím samozřejmě dojet autem. Takže tentokráte z Třebíze, ale jen do Dejvic. Cíl se však hodil, mohl jsem si prohlédnout výbornou výstavu před Generálním štábem AČR. Na 11 panelech je názorně zdokumentovaná Dukelská operace a související události v závěru 2. světové války. Samozřejmě je zde vyzdviženo hrdinství známých i neznámých hrdinů 1. čs. armádního sboru.  Po svačině v populárním bufetu "Na kulaťáku" jsem přešel stále protahující se stavbou pražských tunelů na Prašný most a dále k hradu. Před branou sešel do Jeleního příkopu, potkal Hradní stráž, pochodující na střelby a vyšel nad Brusnicí. popis Kolem restaurace U Labutí, kde se můj táta učil ve 30. letech kuchařem a přes Hradčanské náměstí jsem se dostal na nádvoří Toskánského paláce.  Zde vystavují čeští skláři své krásné výrobky a já věřím, že se dílo našich českých rukou opět dostane do celého světa.
Po Radnických schodech do Nerudovy ulice a na Jánském vršku jsem si U sedmi Švábůpopis dal jedno nefiltrovaný. Kolem Američanů jsem došel až na Velkopřevorské náměstí k Lennonově zdi. Bylo zde hodně rušno, vedle výpravy turistů samozřejmě mnoho ctitelů velkého Brouka a ideálů míru a lásky. Na některých dvojicích byla zamilovanost hodně vidět a tak to má být. Po mostě zámků jsem přešel Čertovku na Kampu a kolem stále chátrajícího domu pánů Wericha a Trnky na nábřeží Vltavy. Hladina řeky byla plná malých a velkých lodí, využívajících krásného slunného počasí. Chvíli jsem fotil a pak z mostu Legií sestoupil na Střelecký ostrov. Příjemná oáza klidu uprostřed rušné metropole.
popis Již ale rychle na nějakou výstavu, na Staroměstské radnici právě nainstalovali do Křížové chodby a Rytířského sálu, u příležitosti 80. narozenin Jovana Dezorta, jeho fotografie zejména ze 60. a 70. let. Jako fotograf ČTK a mnohých časopisů výborně zachytil dobovou atmosféru tehdejší Prahy, známé osobnosti i všední život prostých lidiček. Bylo mě s jeho fotografiemi trochu nostalgicky, ale hlavně příjemně. popis Jen kousek dál v Karolinu je výstava World Press Photo. Nejdříve jsem viděl sérii fotek z Transylvánských Alp vítězky Ceny Prahy Reny Effendi z Lotyšska . Tak to se mi taky líbilo, prostý, ale plný život venkovanů. Další fotky byly (až na vyjímky a sport) otřesné. Již asi nebudu na tyto novodobé novinářské výstavy chodit. Samá krev, mrtvoly, zbídační lidé celého světa, to bohužel dnešní společnost chce a obdivuje. Rychle přes Můstek a Jungmanovou ulicí na kraj Karláku, do mé cukrárny ze 60. let, na turka a dortík.    
Pokračuji za roh do Řeznické a dál Školské ulice do své oblíbené Leica Gallery. I zde vystavuje jubilující socioložka a fotografka, sedmdesátnice Markéta Luskačová. O opět černobílé fotky, tentokráte hodně ze Slovenska, ale i z divadla. Po odchodu do Anglie fotila sociální fotografii chudinských čtvrtí, ale i dětí a dalších zajímavých postaviček. Krásné a zajímavé snímky. Z ppopisoslední doby jsou na stěnách fotografie z českých masopustů. Žena s Leicou přinesla do Leica Gallery svoji lidskou tvář.
Cestou jsem zase občas zmáčknul spoušť u boku, bez zaměřování a více méně náhodou, a fotil jsem pražské chodníky a nohy, míhající se na nich. Možná fotografie "o ničem", ale mně se líbí. Došel jsem na "Jiřák" a sestoupil opět k "Rybě" na další se zajímavých programů. Ale o tom až někdy jindy a jinde.
Jako vždy, pokud se chcete projít se mnou, můžete na mých fotografiích:
.

Z Jeleního příkopu k Vltavě

Češi v Toskánsku...

Rušno u Johna

Pražské výstavy

Pražské chodníky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv