iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Paralet na cestách
Paralet na cestách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 26 březen 2013

   V posledních čtrnácti dnech se lounská kapela Paralet pohyboval na místech mimo náš okres. Odehrála celkem tři koncerty na svém mini turné.

    V pondělí 11. března již potřetí zahrál Paralet pro nový slánský Pivovar Antoš (podruhé v pivnici a jednou na slavnostech). Na malém podiu pod starobylou klenbou se příjemně hraje a poslouchá, zvláště, když je k tomu moc dobré jídlo a jedinečné pivo. Vždyť tamní sládek David s Antošem získal v poslední době dvě Zlaté pivní pečetě za svá piva a Pivovar Antoš dvě Výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie. Do Slaného přijelo mnoho příznivců kapely z Loun, jen mne chřipka nepustila. Tak určitě příště.
popis Následující pondělí vyjeli lounští muzikanti do pro ně neznámého prostředí Multifunkčního centra Psychiatrické léčebny Horní Beřkovice. S pomocí Norských fondů zde zrekonstruovali bývalý secesní kostel sv.Václava a vznikl úžasný prostor pro kulturu i další akce. Pěkné, plně vybavené podium se zázemím a prostorný sál pro 100 až 150 diváků, vytváří společně příjemné prostředí. A když k tomu připočteme, že se o náplň centra stará kamarád "Vačka" z Libochovic, je jasné, že je zde stále živo. V Beřkovicích vystupují známí i neznámí umělci a kapely všech žánrů. Na duben je připraven další ročník Beřkovického jara. Všeho se účastní jak klienti PL, tak široká veřejnost. A před asi stovku přítomných nastoupil i lounský Paralet. Začátek byl možná díky očekávání "co nám ti Louňáci předvedou" trochu vlažný, ale po pár skladbách byl navázán oboustranný kontakt a druhá půle se již nesla ve spontálním nadšení. Moc příjemný a vydařený koncert, pokud to bude možné, Paralet se sem zase někdy rád vrátí.
FOTO z Beřkovic
Hned v pátek se ocitl Paralet v Lovosicích Pod Palubou. A nepřijel sám, vzal si sebou kamarádský Fanfáre Mančaft. Nově zrekonstruovaná a vybavená Restaurace & Music bar Pod Palubou je unikátním spojením restaurace s pirátským nádechem a klubového music baru. O jeho provoz a program se starají zejména kamarádi z Občanského sdružení Békadilkoš, kteří každý rok připravují letní multižánrový festival Žafest a v posledních letech i zimního bratříčka mimi ŽAFEST. Po osmé večerní jako prvé přivedl Erik své Fanfáre Mančaft. Kapela, která sice moc nevytupuje, to rozjela pěkně. A do Lovosic se hodí, vždyť má i jeden plech. Větší část večera vyplnil Paralet se svým kytarovým bigbítem. Příjemný koncert, jen ti Lovo-sičáci nepřišli. Možná seděli před bednou a sledovali užasný česko-dánský fotbal. Pořadatelům se moc líbili Fanfáre Mančaft i Paralet a dohodli se s  kapelami, že budou ve spolupráci pokračovat.
FOTO z Podpalubí
Paralet si pěkně během dvou týdnů zahrál a navázal nová přátelství s pořadateli i posluchači. Zkusíme ještě do konce roku nějaké podobné mini turné do "světa" připravit.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv