iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Vozovna na Bahně
Vozovna na Bahně
Napsal Plazík st.   
Středa, 06 březen 2013

    Ne, na lounské Bahno se nestěhuje ani konečná lounských tramvají, či metra, ale z Pardubic přijela v posledních letech dost oblíbená kapela Dukla Vozovna. Zahrály i další tři kapely.

    Pepa Šupík se snaží, jako představitel mladé lounské generace muzikantů a milovníků živé hudby, rozjet koncerty ve městě a zejména na Bahně (Restaurace Stromovka). Po předpotopím Roflíkovi a středně generačních Kidovi a Stehlíkům je to snad nová neděje pro místní mladé muzikanty. Na sobotu na Bahno pozval Duklu Vozovnu z Pardubic, mladé Pražáky Last Station, které doplnil lounskými mladíky Kübl a Winday.
Trochu jsem si to popletl a přišel už na sedmou večerní. Nevadí, s Pavlínkou, Čendou a Tondou jsem si dal dva Žatce a vyšlo to akorát na mírně zpožděný začátek. Na sále moc plno nebylo, ale kdy v Lounech bývá. Co se týká generačního složení, tak jsem tam byl já důchodce, daleko po mne pár (snad dva) známí ze střední generace a pak už jen samé mládí. Snad ještě někdo přijde.
Kübl nazvučil a začal svůj blok. Kluky slyším párkrát za rok a stále se lepší. Moc se mě líbili jejich (snad) nové skladby, po kterých zahráli i pár již známých punků. Dobrý. Pokračují Pražáci. Kytara, basa, bubny a zpěv a úžasně plná muzika. Žádné "jen pouhé" brnkání. Kluci hrajou svoji českou muziku, příjemný rock a ten já mohu. Stejně jako na Kübl se pár lidí zdvihlo, ale nějaká pařba? To ne. Jsou asi ještě moc mladí a pařit neuměj (nebo nechtějí, nebo jsou líní?) a při Last Station to byla škoda. 
popis Na řadě je hlavní hvězda večera, Dukla Vozovna. Ještě jsem je nikdy neslyšel, ale pod podium se nahrnulo od výčepu mnoho těch, jejichž je tato kapela krevní skupinou. Vím, že mají dvě harmoniky (akordeony), ale do Loun přijela jen jedna (mladší). Když ale kluci rozjeli svůj lidový punk, vůbec to nevadilo. Něco mezi Třema sestrama, Znouzí, Visáčema... - zkrátka českej punk. Hrálo se na podiu, na stole a hrálo se pěkně zostra. Stejně ostře se dole pogovalo (ti nově příchozí a pár lounských muzikantů). Mne tam uzmula sestra mojí dávné kamarádky a rozeskákala mne tak, že jsem se po delší době durch propotil. Po třech písničkách jsem si musel dát malý oddech, to víte, důchodce s nemocným srdcem. Ale vydržel jsem to až do konce produkce DV, již jsem potřeboval si pořádně zapařit.
Odbyla půlnoc a já se vydal domů. Omlouvám se klukům z Winday, snad někdy jindy. Mně se na Bahně líbilo, muzikantsky nejvíce Last Station, pařičsky Dukla Vozovna a příjemně i Kübl. Tak zas někdy jindy (jak jsem se dnes dozvěděl již 29.března na Peruci).

FOTO z Bahna

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv