iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Rozjařený miniŽAFEST
Rozjařený miniŽAFEST
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 18 únor 2013

    Z mé lenosti mne vzbudil Honza a po letech jsme spolu vyrazili do Lovosic na malého bratříčka vynikajícího Žafestu. A nelitovali jsme. Pod Palubou vytvořili nádhernou pohodu dvě známé kapely.

    Již jsem byl na prvém miniŽAFESTU v Gambrinus klubu. Tentokráte kamarádi od Žabiček přemístili zimní hudební akci do nově vzniklého lovosického klubu Pod Palubou. Již vloni v létě jsem byl venku na dvoře klubu, ale jeho nové podzemí mne až vyrazilo dech. Úžasný prostor pro hudební klub. Vchod v půli k baru, vlevo klidné posezení a v pravo dolů po pár schodech k přiměřenému klubovému podiu a velkému prostoru pro pařiče, se stolky a poličkami k odložení nápojů. Skutečně skvostné prostředí. Hlavně, aby sem současná líná generace našla cestu na jistě kvalitní koncerty, které Happy s kamarády připraví.
popis Ale k pátečnímu večeru. Nejdřív jsme si dali Svijany (oproti G břečce pivo) a poté sestoupili dolů. Zde již zvučila prvá kapela, litvínovský Definitivní Ententýk. Již jsem je viděl na Žafestu před několika lety, tenkrát ještě s jinou zpěvačkou. Pozdravil jsem se s kamarády a místním panem fotografem a po chvíli na mne mávala Lucka. Přijeli na koncert i z Loun a jak jsem se později dozvěděl, zůstávali i na sobotní akci. Ale to už uběhla obvyklá klubová hodinka a Ententýci to rozjeli. Jak jsem zde již několikrát psal, mám tento SKA-pop-world-jazz rád. Je to přeci jen plnější muzika, něž lounský angroš a punk. Podobného ražení byli i ostatní přítomní, hned od začátku jsme se začali hýbat, vlnit, nebo alespoň podupávat. V písničkách DE je i plno humoru, včetně těch nových z CD o mrtvývh veverkách. Dobře jsme se zahřáli. Kafíčko při zvučení druhé kapely a koncert pokračoval.
Druhou kapelou nebyl nikdo jiný, než v Lovosicích i jinde oblíbení El Gaučo. Podobný styl muziky, který vždy rozvíří večerní pařiče při Žafestu na Osmičce. Přidávaji i trochu funky, folku a další prima rytmy. Chřipkový čas trochu oslabil tradiční obsazení, ale zdvojený mikrofon na saxofonu posílil dechy. Před podiem se zahustilo, s námi se rozhýbali i muzikanti a zpěvačka z předešlé kapely. A nejen to, Barbora měla v krku taky nějaký vir a tak pozvala Markétu a Vojtu, aby ji pomohli. I přes hendikep si rozjařené publikum vybouřilo přídavek, a ne jeden. Moc, moc dobrá náladička.
Prvá velká akce Pod Palubou se skutečně vydařila, kapely, muzika, lidičky a zkrátka vše perfektní. I když jsme nečekali na závěr s DJ a saxofonem (bylo dost po půlnoci a elektronika nás moc nebere), tak jsme kolem jedné odjížděli spokojení domů.
   Díky Žabičky!

FOTO pod palubu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv