iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Kvítek vánoční
Kvítek vánoční
Napsal Plazík st.   
Pátek, 28 prosinec 2012
    Již mnoho let jezdím na Vánoční podvečery s lounským pěveckým sborem Kvítek. Nejinak tomu bylo i letos, na sv. Štěpána jsem vyrazil s kamarádkou Romanou do Loun.

   Tuším, že již třetí rok se koncert konal v aule Střední odborné školy (dříve Železniční učiliště, nebo Akademie), která má výbornou akustiku a je zde i v zimních měsících oproti kostelním prostorům teplo. V 18 hodin nastoupil smíšený sbor Kvítku a zakladatel tohoto dlouholetého výborného tělesa Vláďa Petržilka přivítal sváteční posluchače. Po pár slovech předal řízení koncertu své dceři, současné sbormistryni Lence Petržilkové.
popis    Koncert začal dvěmi částmi Missy brevis lounského rodáka Eduarda Treglera, jehož 80.výročí úmrtí si letos Lounští připoměli. Na varhany Kvítek doprovodila Martina Podaná. Smíšený sbor pokračoval několika dalšími skladbami a posléze přenechal pódium dvěma sólistkám, které s Kvítkem aktivně spolupracují, Kateřině Štolové a Renatě Friedlové. Jimi přednesené skladby byly na vysoké umělecké úrovni.
Po tomto zážitku bylo pódium připravené pro ty nejmenší - zpěváčky z přípravného oddělení. Už i ti umějí pěkně zazpívat. Po chvíli je doplnili jejich větší kamarádi a tak v koncertu pokračoval Dětský sbor Kvítku. Svoji část vystoupení zakončily děti známou písničkou z Večerníčku o  Křemílkovi a Vochomůrkovi.
Do programu bylo zařazeno i vystoupení dvou mladých zpěváků odchovaných Kvítkem. Prvý byl skutečně mladý Adam Filip, člen dětského sboru a po něm zazpíval muzikálové Bídníky Jakub Nevím ze Smíšeného sboru. Je vidět, že i v Lounech vyrůstají nadějní špičkoví
zpěváci. Většinu skladeb doprovázel vedle Martiny Podané na klavír i Dominik Zahradníček.
Nastoupil opět velký Smíšený sbor, ke kterému se po několika skladbách přidal sbor dětský a na závěrečné společné zpívání i všichni nejmenší z přípravného oddělení. A nejen oni, Vláďa Petržilka pozval ne pódiu i všechny bývalé členy Kvítku z řad diváků. A protože to byl Vánoční podvečer, zpívaly se samozřejmě písně vánoční. Ke Kvítku se přidala i většina z posluchačů a svátky Vánoční byly zakončeny tak, jak to má být, společným setkáním a zpíváním. Všichni jsme domů odcházeli ve sváteční pohodě, díky Kvítku!

FOTO z koncertu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv