iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Paralet na vlnách
Paralet na vlnách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 20 listopad 2012

    Po delší době vyjel lounský Paralet zahrát za hranice svého města, tentokráte do Prahy. Nehrál však s pevnou půdou pod nohama, ale na hladině Vltavy.

 

     Na vernisáž čtyř výtvarníků je pozval jejich kamarád Míra Liederhaus, původem z chlumčanských vinic. Vystavující umělci (vedle Míry také Petr Voříšek, Jaromír Švaříček, Libor Hurda)  přivezli svá díla na menší lodi, Plovoucí galerii Bojda. Ta zakotvila pod Palackého mostem u boku plovoucí restaurace na lodi Kristyán Marco. Část výstavní síně byla přímo na lodi Bojda, další díla byla vystavena na palubě restaurace a přímo na nábřeží. Moc zajímavá dílka ze skla, kovů, sádry(?) a dalších materiálů. My přijeli až po šesté večerní, to již byly všechny vernisážovské formality pryč a přítomní se bavili v podpalubí Kristyána Marca. Chvíli po nás přijela punková kapela Cirguz z Mělníka, všichni společně postavili nástroje a aparaturu a po osmé začali mladí Mělničáci hrát. A kluci hráli dost dobrý punk a na stísněné improvizivané poměry i s dobrým zvukem. Je fakt, že někteří přítomní asi tuto muziku nemusí a odešli, ale jejich místa se hned zaplnila. Po necelé hodince Cirguz dohrál a venku bylo možné shlédnout létající plaménky.
    My si s Čendou prohlédli vystavená díla a mezitím si Paralet postavil své nádobíčko. popis Já párkrát namířil svůj mini Lumix na dílka i lodičku s Hradčanami, ale je to pouze jen dokument o atmosféře sekání. Kluci začali známou peckou Brambory a hned si podmanili posluchače. Část jich dokonce začala tančit. My zatím popíjeli Plzeň, nebo Kozla, někdo si dal i klobásu (vše ostatní již bylo vyjeděno) a kluci si dali prvou přestávku. V druhé sérii jsme si trochu protáhli kostru i my, ale ten večer jsme raději seděli. Následovala třetí a závěrečná malá čtvrtá serie paraleťáckých skladeb a vše zakončila půjčená Matylda. Myslím, že se všichni, Pražáci i mimopražští bavili a Paralet je upoutal. Nám se večer na vlnách Vltavy líbil. Zbývalo jen zase zabalit fidlátka, rozloučit se o zamířit na severozápad. Tak Praho, zase někdy... .
 
FOTO z Prahy
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv