iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow S Analfabetem do Karlína
S Analfabetem do Karlína
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 19 listopad 2012

    Začátkem listopadu jsme hráli Analfabeta na přehlídce v Holicích a hned za týden jsme byli pozváni do Karlína. Ne do Hudebního divadla, ale na přehlídku Karlínské jeviště v Karlínském spektru - DDM hl. m. Prahy.

 

     Po pěkné procházce Prahou jsem se kolem 15 hodiny dostal pěšky až do Karlína, našel místo konání přehlídky, dal si kávu a hned se šel podívat na Medvěda. Známou jednoaktovku A. P. Čechova (zejména z TV provedení s úžasným Janem Werichem) si na přehlídku připravil pražský Divadelní spolek DiAj. A mladí ochotníci se ji chopili dobře, mně se líbili. O další přestávku přijeli kolegové z Libochovic, vyložili jsme rekvizity a šli se podívat na následující představení. Až z Veverské Bítýšky přijelo Divadlo Prkno a v pohledu Arnošta Goldflama jsme se se čtyřmi herečkami dostali do Dámské šatny. Je to místo, kde se probírá vše, od vlastního hraní na podiu, až po ty nejniternější problémy člověka. A samozřejmě, jak je to mezi ženami normální, se drbe. Opět skvěle vystižená atmosféra a charaktery hereček v podání čtyř dam z Prkna. Já musím říci Líbilo.
Ale to už jsme byli na řadě my, postavili stůl a dvě židle, připravili pití a šlo se na věc. Všichni jsme byli ovlivněni hodnocením z Holic a chtěli jsme se vyvarovat vytčených chyb. Jirka s Liborem méně pili a já jsem chtěl aktualizovat svoji roličku (bylo mě to vytčeno v Holicích - satira musí být aktuální). Bylo to jen pár slůvek, dvě způsobila smích, to třetí nesedlo, cítil jsem to i já. Je pravdou, že nebyl čas se poradit s ostatními. Přesto jsme měli slušný potlesk a třikrát děkovačku. Zkušeným kolegům se má "novelizace" vůbec nelíbila a hned mě to vytkli. Moje chyba.
popis Po nás hráli přátelé z Terezína (TMA divadlo) známou francouzkou komedii Blbec k večeři. Viděl jsem je již několikrát a oni to umí. I v Karlíně předvedli výborný výkon, všichni diváci se celé dlouhé představení bavili. Přehlídka začala již v pátek a končila v neděli, já viděl pouze tato tři představení z dvanácti uvedených.
Jednotlivé soubory byly hodnoceny porotou, my ihned po skončení terezínského představení. A hodnocení Analfabeta bylo kritické, ale dost poučné. Mně vytkli porotci tu třetí, nepovedenou repliku, jinak snad byli spokojeni. U Jirky a Libora se jim oproti Holicím zdálo, že málo pijou a byly i připomínky k oblečení našich dam. Dvě zásadní kritiky ale byly k celkovémi pojetí nastudování. Menší k nástupu žen ze stejné strany jeviště (nesměle jsem to již řekl při prvých  zkouškách) a hlavně to, že skvěle rozehraná anekdota si v druhé půlce sedne a již moc nebaví. Možná, že s tím něco zkušení kolegové udělají. Já už radši nic nebudu zkoušet, vrátím se striktně k scénáři (pokud si vzpomenu na text) a k pokynům režiséra. Jsme přeci jen se Zuzankou elévové souboru. Jinak ale musím říci, že se mně v Karlíně líbilo, dobře hrálo a navíc jsem si opět odnesl mnohá poučení.

FOTO z tří her (Medvěd, Dámská šatna, Blbec k večeři).

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv