iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Setkání ochotníků
Setkání ochotníků
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

    Párkrát jsem se objevil na jevišti v mých "předscénách" na koncertech, nebo s pár slovy v Novém divadle. Chtěl jsem to zkusit znova a tak jsem se přihlásil v Libochovické Scéně.

 

   Nacvičili jsme v rychlosti aktovku Analfabet, kde mám takovou střední roličku. Po premiéře v Libochovicích, dvou reprízách v Klapym a Horních Beřkovicích jsme jeli rovnou na Národní přehlídku jednoaktových her do Holic. Do tamního kulturního domu, vedle muzea Emila Holuba, cestovatele tak trochu z Pátku, se v sobotu sjelo sedm souborů k sehrání osmi krátkých hříček. Hned po prezentaci se začalo hrát, prví nastoupili na forbínu herci z Divadla Židle Praha. Sehráli absurdní hříčku o umírání na sedmé zakokrhání kohouta. Zajímavé téma. Druhou hru sehrál domácí soubor. Zvláštní sexy aktovka Johna Patricka Flustrace byla svádivá, až komická. Po poledni jsme si prohlédli novou expozici v muzeu holického rodáka Emila Holuba. Je tam i plastový lev. Třetí, prvou v odpolední části,  Vernisáž v podání Divadla Navenek Kadaň jsme nestihli. Šli jsme se podívat na Dopis spolku Karla Čapka z Děčína s působivou hřbitovní scénou a vztahem matky a dcery. Racka sehráli ochotníci z Divadla Aureko Ostrava. Dobře zahraná holičsko - filozofická hříčka. Po večeři začala třetí část přehlídky Písní o Viktorce z Divadelního studia D3 Karlovy Vary, Nadě a Zuzce se to moc líbilo, ale my jsme se již připravovali na své vystoupení. Ještě před námi zahráli Ostraváci svoji druhou aktovku Tragédie a již byl čas na poslední představení, našeho Analfabeta. Mysleli jsme si, že jsme ho zahráli zatím nejlépe, ale smíchu moc nebylo. I před tímto představením jsme cítili, že to pořád není to pravé ořechové. Ale co s tím?
    Celý den jsme byli dobře vyživování chutnou stravou v kavárně Kulturního domu a zůstali jsme v ní i večer. Zbyli jsme tam od nás tři a dobře jsme se bavili a hlavně si zazpívali. Hrálo se na kytaru a večer táhli Karlovaráci a Děčíňáci, za podpory porotců a nás, několika vytrvalců. Na intr, kde jsme spali, jsme dorazili v půl třetí.
popis   Já byl poprvé jako "herec" na přehlídce a také také poprvé na hodnocení soutěže porotci. Postupně byla probírána jedna aktovka za druhou, s upozorněním na chyby a s chválou na klady provedení, scény i dramaturgie. Nakonec přišla řada i na nás. Chváleni jsme nebyli, námět satiry jsme nedokázali dotáhnout ke správnému obrazu. Vyzdvižen byl pouze výkon Libora v roli komisaře Miky. Mne tak trochu potěšilo, že byla chválena malá etuda, kterou jsem si do role přidal. Vše, co nám bylo řečeno, nám jistě bude k užitku. Tak trochu nás to navedlo na cestu jak dál. Teď už to je jen na nás.
V závěrečném hodnocení byly doporučeny dvě aktovky na další postup. Dopis z Děčína, ten byl skutečně dobrý a Píseň o Viktorce od Karlovaráků, která dle všech přesahovala svoji kvalitou ostatní účastníky přehlídky.
   No a nás čeká teď v sobotu Karlínské jeviště. Snad něco vymyslíme, abychom si v Praze neudělali ostudu. Zlomme vaz! 

FOTO z Holic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv