iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Říjnový sníh
Říjnový sníh
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Zažil jsem sníh i v září. Ale, aby ho napadlo koncem října tolik a vydržel několik dní, na to si nemohu vzpomenout. Možná, že mě i vynechává paměť.

 

  Od začátku týdne nás sice meteorologové varovali, ale asi nikdo nečekal takový zvrat v počasí. Letošní podzim byl zatím moc pěkný, bez dlouhých sychravých dní, plýskanic a týdeních inverzí. Trochu nás sice potrápilo pár posledních dní, ale to je asi normální. Vždyť ještě minulý víkend jsme obdivovali krásné barevné listí usínajících stromů a užívali si teplot nad 10°C. Tak trochu na varování a i dle zákona jsem ve středu přezul svoji Fabii na nové zimní a očekával jsem jak bude.
popis V pátek večer přijel syn s Hankou a již začaly poletovat prvé vločky. Po chvíli přestaly tát a ráno bylo bílo. A chvílemi byla venku pěkná chumelenice. Po poledni místy leželo až 10 cm prvého letošního sněhu. I když jsem měl ty nové pneu, neodvážil jsem se jet do Stradonic na jistě zajímavou besedu o Madagaskaru. Již jednou jsem cestou na jinou zajímavou akci stradonických žen zapadl. Šli jsme se jen společně projít na hřbitov a kousek Boženinou ulicí. Večer už nesněžilo, ale zima přišla.
popis I když zima je tu neobvykle brzo, nedělní ráno bylo úžasné. Sytě modrá obloha s nádhernými pruhy mraků a mráčků, sluníčko vycházející za věžmi kostela sv. Petra a Pavla a posléze se odrážející paprsky od zářivě bílého sněhu. Vzal jsem si opět jen malý Lumix a prošel se po svém dvoře. Několik snímků z chodníčku směrem na poštu i na kostel, další od a ze schodů na dvorek přes šňůry na prádlo a šeřík se zlatým deštěm. Jeho větve se pod tíhou těžkého sněhu sehnuly až k zemi. Přesun na druhý konec dvorku a pohled přes Terezčinu zahrádku směrem k Českému středohoří. Dohlednost byla dost dobrá, ale chtělo by to zrcadlovku a stativ. Ještě pár snímků opačným směrem k našemu domu a to by stačilo. Moc krásné ráno.
Je pondělí večer a sníh na mnoha místech stále leží. Trochu jsem si s fotkami pohrál, něco zkusil v HDR a tak se můžete na prvý letošní - říjnový sníh podívat se mnou.

FOTO Říjnový sníh (HDR)

FOTO Sníh trochu jinak

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv