iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Školy arrow Župní slet 2012
Župní slet 2012
Napsal Plazík st.   
Středa, 23 květen 2012

    Sokol slaví 150 let a zároveň se letos koná XV. Všesokolský slet. Prvé veřejné vystoupení proběhlo v sobotu 19.5.2012 na Župním sletu v Lounech. Předvedeno bylo 9 skladeb.

     Slet připravila Sladkovského župa Louny a byla to určitě náročná práce, zorganizovat akci se stovkami cvičenců. Oproti dřívějším sletům (a i Spartakiádám, které Sokolové neuznávají) těch cvičenců bylo podstatně méně. Vždyť třeba u nás na Peruci se letos poprvé na slet nenacvičovalo a kdyby nebylo nás 5+1 obětavců (dle někoho hlupáků), kteří jezdíme do Loun, nebyla by Peruc poprvé ani zastoupena. Smutné bylo i to, že mezi historickými prapory ten perucký chyběl, přestože byla místní jednota vyzvána k jeho představení a byla pro něj připravena drahá výroční stuha. Na druhou starnu v informacích pro noviny byla vyjmenována všechna místa, odkud jsou cvičenci, jen Peruc ne. Vše je o lidech a ti se dnes těžko hledají.
Ale k vlastnímu sletu. Od raních hodin probíhaly secvičné jednotlivých skladeb. Cvičenci z mnoha severočeských a středočeských žup, ale i Mateřských škol, se viděli poprvé. Přes samozřejmou nervozitu se vše stihlo jen s mírným skluzem. A tak mohl krátce po 14 hodině Župní slet začít. Hlediště sportovní haly bylo asi ze 70 % zaplněné a před diváky postupně nastoupili cvičenci jednotlivých skladeb, vlajkonoši s historickými prapory a se sokolskou a českou vlajkou. Po krátkém projevu náčelníka župy Tomáše Kučery a pozdravu lounského starosty Šabaty byl slet prohlášen za zahájený.
popis My cvičíme skladbu Jen pro ten dnešní den, určenou pro seniory - Věrnou gardu. V celém Ústeckém kraji ji cvičíme pouze my v Lounech a 8 žen v Děčíně. Proto náší celou skupinu muselo doplnit několik cvičenců z Rakovníka a celá skupiny z Kladna. Nějaká nervozita byla, ale myslím, i dle ohlasů, že se nám cvičení povedlo. Ale to již nastupovali další, podstatně mladší, cvičenci. Během programu se vystřídali všichni, od malých dětiček s rodiči, přes mladší i hrstku starších žáků v několika skladbách, ženy, muži i jejich společné cvičení Kontrasty. popis Já viděl jen něco, ale i to málo se mi moc líbilo. Tradičně výborné byly ženy, moc pěkné děti s Člověče nezlob se!, muži (které do polného počtu musely doplnit čtyři ženy) a pěkné cvičení kluků a holek na námět seriálu Návštěvníci. Zde jim to jen trochu kazily cvičitelky, které mezi nimi běhaly a strkaly je na správná místa. Vždyť bylo jedno, kde vedle rakety stojí a stejně to snaživky nestihly. Samozřejmě moc roztomilé a díky pěknému nářadí i hravé bylo cvičení těch nejmenších s maminkami a tatínky. Jěště závěrečný nástup a prvý program končí.
Minule prý nestačil a tak se cvičilo ještě podruhé. Diváků bylo podstatně méně (myslím, že by akorát doplnili prázdná místa z prvého programu), ale i pro ně jsme skladby zacvičili, jak nejlépe jsme mohli. Určitě se Župní slet v Lounech vydařil.
Samozřejmě bylo i několik zádrhelů, nejvíce s ozvučením, které často vypadávalo (při projevech). Tak trochu je škoda, že organizátoři nespolupracují se cvičenci. Třeba zrovna to ozvučení by bylo možné přes nás zajistit lepší. Ony ty informace asi někde váznou, vše se dozvídáme na poslední chvíli. Ani v místním tisku nebyla sletu věnována patřičná pozornost a plakáty byly distribuovány čtyři dny před sletem. I přes to však patří všem, kteří se na jeho přípravách podíleli, velký dík.
Všichni cvičenci vás jistě zvou na krajský slet 9.června do Děčína, nebo blíže 10. června na Kladno. A hlavně tam, kde nás můžete vidět tisíce, to je na XV. Všesokolský slet do Prahy, kde budeme 5. a 6.července cvičit na stadionu Slávie v Edenu.

FOTO ze sletu od Ládika Báby

FOTO pár náhledů ode mne

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv