iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Podzimní den
Podzimní den
Napsal Plazík st.   
Středa, 05 říjen 2011

   Tak se ten letošní podzim krásně rozjel. Velmi slunečné a teplé září snad ani nepamatuji. Ušetřil jsem i za topení (to to ČEZ hned zdraží, aby měl nový šéf také miliardové prémie). A já jsem na poslední chvíli i trochu fotil.

popis Prvý říjnový den jsem čekal před peruckou farou na kamaráda Jiřího z Mnichova. Děláme spolu inventuru staré farské knihovny. Jiří přijel trochu později, tak jsem zašel do zámeckého parku, kde se větvemi stromů prodíraly šikmé paprsky ranního slunce. Prošel jsem branou a kolem Fillovy síně k muzeu a občas namířil a zmáčkl spoušť. Měl jsem jen malý Lumix, ale krásné slunné ráno mě k tomu vyzývalo. Paprsky se dotýkaly trávy a barvících se listů, kde vytvářely podlouhé stíny. Na muzeu mne nepříjemně zaujala mokrá skvrna z přetékajícího okapu. A to již dlouho nepršelo. Snad někdo poničenou omítku a nápis zdarma opraví (nebo ze svých peněz, za zanedbání povinosti starat se o majetek, zaplatí). Fotil jsem i cestou zpět a u Fillů se podíval na lucernu a věž kostela. Ještě pár fotek před farou a vcházím za starými tisky.
popis Odpoledne jsem vyjel za kulturou na ochotnický Rádobyfest. Klapý je centrem dobrého ochotničení. Mezi druhým a třetím představením byla delší pauza a já se šel projít. Nemířil jsem však na majestátný Hazmburk, ale za ves do polí. I odtud se dá hrad fotit a občas se i odráží v místním koupališti. Od hřiště je vidět i celé střední České středohoří a tak se do objektivu vešel i Košťálov, Hrádek (Oltářík) i hromová hora Milešovka. Podél cesty se přede mnou červenaly vyzrálé šípky a na polích se střídala oraniště se zelení. Pěkná procházka, ale já spěchám na další představení.
Tak mám ráno a odpoledne, ale letošní podzim bývají i pěkné večery.  Ten jsem v sobotu nestihl, ale den před tím jsem na svatbě neteře vyšel z hostiny chvíli do vesničky Uhy. Udělal jsem zde pár fotek posledních paprsků v pěkně upravené obci.  Máme tedy celý podzimní den v jednom albu.

FOTO Podzimní den.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv