iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Školy arrow Sokolská sobota
Sokolská sobota
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 září 2011
   Sobota 24. září byla ve znamení sokolských akcí. Vždyť se i na Lounsku běžela Sletová štafeta a mnohé Jednoty ji zpestřily svými akcemi. Byl jsem požádán o focení B větve a tak jsem měl celé odpoledne co dělat.

    Start této větve byl v sousedních Telcích, kam jsem ale zajel z Černčic s doprovodným vozidlem tamního Sokola. Na hřišti za teleckou sokolovnou probíhal turnaj v nohejbalu a vše se připravovalo na večerní zábavu s Pluťáky. Starosta Jednoty Jirka Tomec měl připravený kolík se stuhou a tak mohli ve 13 hodin vyrazit dva kluci na kolech do prvního úseku štafety. V půli kopce jej od nich převzala mladá Sokolka, která štafetu předala nad Telcemi dospělé cyklistce. Její úkol byl dopravit štafetu do Panenského Týnce. Zde již čekali dva tamní cyklisté, kteří přivázali na kolík stuhu s nápisem Panenský Týnec a vydali se na najdelší úsek trasy. V dalších třech místech se asi nenašel žádný sportovec, aby kolík poponesl dál a tak na Hříškově, v Toužetíně a v Hřivčicích přivázali stuhu kamarádi z Tejnice a svoji část ukončili až na Peruci.popis Na náměstí je čekala Magda Kučerová a Radek Bláha s replikou historického praporu jednoty. Na předání se přišlo podívat asi 20 dospělých a dětí. Perucký Sokol měl ještě připravenou akci pro děti, ale o té až níže.
Z Peruce pokračovala štafeta do Radonic a dovezl ji sem na kole sám Vláďa Halama. Byli jsme zde brzo, starosta z Radonic ještě sekal trávu a tak si  mohl náš malý spolujezdec pohrát s kůzlátky. Ale po chvíli se všichni sešli a autem dovezli štafetový kolík do sousedního Slavětína. Před Radnicí na nás již čekaly dvě Sokolky u dobrého pivečka a tak nic nebránilo k přivázání další stuhy a pokračování do Černčic. Obě cyklistky to zvládly během chvilky. I v Černčicích se sešlo, podobně jako na Peruci, více Sokolů a před tamní Sokolovnou mohli přivázat další stuhu. S kolíkem doběhly dvě běždkyně na kraj obce, odkud je auto dovezlo do Chlumčan. Poslední metry na letní cvičiště, kde je čekal početná skupina sportujících, opět běžely. Také v Chlumčanech pojali Sletovou štafetu sportovně, zahráli si volejbal a asi házeli i oštěpem. Navíc slavnostně zasadili malou lípu v jednom z rohů svého cvičiště a se štafetou jej celé oběhli. Zde jsem se se Sokoly rozloučil. Chlumčanští poté dopravili štafetový kolík trasy B s deseti stuhami na lounské náměstí.

FOTO ze Sletové štafety.

 popis   Vrátil jsem se na Peruc a přes Tyršák, kde se již scházeli malí i velcí účastníci sokolské Drakiády, jsem šel na fotbalové hřiště. Po skončení neúspěšných zápasů (Viz ZDE) jsem se podíval, jak za vsí létají draci. V zapadajícím slunci to byla pěkná podívaná. Draci přistáli, šňúry se smotaly, každý malý účastník rozevřel svůj lampion a šlo se zpět na Tyršovo cvičiště. Tady již byl připraven ohníček na opékání buřtů, ale hlavně se na všechny šklebily a vykuleně koukaly vyřezané svítící dýně. Jeden bubák vedle druhého. Sokolky a jejich kamarádi opět připravili pěknou akci pro místní děti.

    Nerad fotím akce na Peruci, vždy slyším dost ubohé odezvy (nechyběly ani tentokrát). Přesto jsem vyhověl přání pořadatelek a pár fotek z Drakiády máte ZDE.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv