iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Školy arrow V sobotu jsme se zahřáli
V sobotu jsme se zahřáli
Napsal Plazík st.   
Neděle, 17 duben 2011
    Už ani nevím pokolikáté jsem se byl poprvé zahřát na jaře na své Jawičce u kamarádů na Stochově.  V týdnu to vypadalo bledě, ale v sobotu se na nás usmálo sluníčko a oteplilo se.

     S novou duší v předním kole a v nové přilbě jsem se před polednem rozjel po bývalých silnicích, dnes tankodromech (Peruc - Telce) tradičně do motorkářského baru kamarádů ve Stochově. A sjížděli se tam motorky ze všech stran, z blízka i z dáli. U vjezdu mě přivítala Andrejka, u vrat Mafy s medovinou, domácí ppopisořadatelé Mižu, Suchoš, Slíďák,... a další staří známí. Z Loun už tam byl Tonda a Zuzka a druhý Tonda a Jindra s veterány. Dal jsem si jeden nealko Budvárek a připravoval se na vyjížďku. Letos přijel s kamerou místo Honzy kamarád Petr z Loun a požádal mě, zda bych nesvezl jeho dceru Kamilku. Jezdívám většinou sám, tak to jednou zkusím v tandemu. 
     Vyjeli jsme na známou trasu přes Lány a Sýkořice k Berounce do Zbečna a vzhůru pře Písky, křivoklátskými lesy zpět do Lán a na Stochov. Je to moc pěkná trasa, rovinky i serpentiny, volná krajina i les. A letos se ostatní chovali mnohem lépe než na podzim, zbytečně nepředjížděli a nezahamtávali to metr přede mnou jako na podzim. Přece jen stará Jawička nebrzdí tak, jako nové stroje. Byla to příjemná spanilka.
    Na valníku se připravila tradiční kapela a Čenda se Stochovákama rozjeli i soutěže. Ale prvé bylo vystoupení mistrů republiky v tahu. I já nevěděl, co to je, až tady jsem zjistil, že je to zdvižení činky při natažených nohách i zádech. Nenápadná a štíhlá vzpěračka má rekord 165 kg a mistr asi 180 kg. Po ukázce si to vyzkoušeli i motorkáři a motorkářky. Vítěz zdvihl 150 a silačka z řad diváků stovku. Já bych možná zdvihl tu tyč mezi závažími (prý váží 20 Kg). Po další muzice se střílelo barevnejma kuličkama a po další sérii při šlapání mopeda kousal zavěšený párek. Bylo veselo, i když dost motorek odjelo domů. Vytrvace ještě čekal pestrý noční program.
   Ani já už nezůstávám na noc, nikdy jsem ani k ránu neusnul a v noci bez brýlí nevidím. Takže jsem na sedmou ohlásil odjezd a v tu chvíli jsem měl opět spolujezdkyni. Kamilka chtěla odvézt do Loun, bylo krásně a tak těch pár kilometrů s mladou spolujezdkyní bylo příjemnejch. Dovezl jsem ji bezpečně až do Kolonie a v osm byl doma. Fajn motorkářskej den.

FOTO z moto.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv