iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Sklepní Mišík
Sklepní Mišík
Napsal Plazík st.   
Středa, 09 březen 2011
     V říjnu jsem byl poprvé na Kladně v Dundee Jam klubu, o kterém jsem do té doby nevěděl. Je to rokáč právě takový, jaký si správný rocker představuje. Minulý týden jsem tam jel na Mišíka.

    Písničky Vládi Mišíka jsou úžasné a já ho viděl živě naposled někdy před 5 lety v lounském divadle, než mě tam odtud vyhodili. Teď už tam nechodím, zkusil jsem to dvakrát a vždy mě z toho bylo špatně. Takže když jsem se dozvěděl o koncertu v úžasném kladenském klubu, nešel jsem do práce (jako důchodce už nemusím každý den) a ve čtvrtek večer odejel do města, kde často tvořím nějakou elektriku. Sestoupil jsem ze schodů a v tu chvíli to byl pro mne šok. Bylo vyprodáno! Naštěstí organizátor koncertu byl rozumný a nakonec mě pustil dovnitř, ke zdi na stojáka. Nevadí, hlavně že budu moci fotit a zejména poslouchat živou hudbu.
popis      Rokáč byl skutečně nabitej, zmizely stoly a všude bylo plno židlí a lavic, jen v půli úzká ulička. Vmáčknul jsem se dozadu, muzikanti, obklopeni svými posluchači doladili a koncert začal. Výbornýho Mišíka doprovázel kytarista Pavel Skála a jeho další tradiční spoluhráč Jaroslav "Olin" Nejezchleb se svým elektrocelem. V prvé části jsme vstřebávali většinou známé písničky z dob vzdálených i nedávných a všichni jsme se pěkně rozehřívali. Protože nebyly stoly, tak Vláďa rozdělil večer na tři části, aby měl i bar něco do tržby a posluchači do žaludku. Na druhou část jsem se přemístil ke vchodu do koncertního prostoru, odtud jsem trochu lépe viděl na všechny tři. Zazněly další skladby, mezi nimi i mnohé z posledního alba Ztracený podzim. Na chvíli jsem si klekl na malý plácek před kapelu, abych mohl trochu fotit. Vláďa i Olin vyprávěli mezi písničkami mnoho zajímavých a hlavně humorných historek, mimo jiné o tom, jak stříhali do hola malého Mišíka. Po další napájecí přestávce nás obepnula další série krásných melodií a ještě úžasnějších textů. Vždyť pro Vláďu Mišíka psali naši nějlepší textaři a básníci. To už jsem moc nefotil, více jsem si užíval povedeného koncertu. Samozřejmě byl i přídavek, ale po téměř třech hodinách příjemný večer končil.

    Nevím, jestli jsem tak málo náročný, nebo se mi povede vždy jet na vydařenou akci - koncert. Ten kladenský Mišíkův řadím na horní příčky těch z posledních let. Asi se v kladenském podzemí objevím dříve než posledně, ve čtvrtek 17.dubna tam hraje Pospíšil s naší Pájinkou za bubny. Musím si zase udělat čas, už se těším.

FOTO z Mišíkova kladenského podzemí.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv