iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Znouze v Baronce
Znouze v Baronce
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 21 únor 2011
    Měl jsem v plánu Slaný, nakonec jsem díky kamarádu Mechovi skončil v Litoměřicích. Vyrazili jsme za naší již dlouhá léta oblíbenou plzeňskou kapelou Znouzecnost, předskokanem byli BIKINI z Boleslavi. Slušný večer v Baronce.

    Jak jsem již poznamenal, v kalendáři jsem měl Slaný a Rastafidli v Šantánu. V pátek mi však zavolal Mech, že má místo v autě, můžeme spolu jet do Liťáku a po letech si poslechnout Znouzecnost. Dříve jsme na kluky a Romanu chodili každý rok v Lounech, nyní je to spíše náhoda, když si je někde poslechneme. A v soboto měli v plánu zahrát v Litoměřicích v Baronce. Dorazili jsme před osmou a na špalcích v Baronce seděl akorát kamarád Jirka, motorkář z Loun se svojí přítelkyní. Myslel jsem, že jen v Lounech se začína pozdě, ale i v městě na Labi zazněly prvé tóny dvě hodiny po ohlášeném začátku. Nejdřív se objevila předkapela a poté Znouzáci přinesli aparaturu. Po chvíli bylo nazvučeno.
popis      Předkapelu BIKINI jsem neznal, jsou to tři kluci z Mladý Boleslavi, tradičně kytara, basa a bicí. Kluci se nenápadně rozjeli a kytarista z vystoupení udělal prima show. Kapela prý začínala s anglickými texty, ale časem si je přeložila a udělala dobře. Dnes si každý bláhově myslí, že když zazpívá amatérskou angličtinou, že bude světovej a bude vystupovat a nahrávat po celém světě. Ale myslím, že slušná kapela by měla v Čechách zpívat česky. Partička se pěkně rozjíždí, po chvíli si pozvali křoví v podobě Goldy a bylo ještě veseleji. Škoda, že nás v sálku pod cihlovou klenbou bylo tak málo, snad dvacet, třicet posluchačů, z toho šest nás od Loun a někteří z Boleslavi.   I nás málo skutečně kluci se svým nadhledem pobavili. 
popis    Nastupuje ZNC. Cain si trochu doplnil plechy a upravil bicí, Golda a Déma doladili kytary a zazněl plzeňský příjemný punk s prima texty. Přišlo ještě pár lidí, ale víc než čtyřicet nás určitě nebylo. A ještě nám chyběla Romana. Vím, že má jiné starosti a s kapelou jezdí jen občas. My jsme však byli na její sax, flétnu a zpěv zvyklí. Bylo znát, že jsme Znouzi v poslední době málo slyšeli, neznáme nové písničky. V druhé polovině koncertu zahráli kamarádi i melodie, které jsme již někdy slyšeli. Trochu jsme se razhýbali, ale nikdo skutečně punkově nepogoval. Oživení přinesl i Caine, když si pozval místního perkusistu a do blán tloukli oba společně. Déma ohlásil konec, my chtěli přídavek. Někdy vykřikl Hasiči!, no to už je u Znouze tradice. Stará pecka uzavřela hodinu po půlnoci koncík v Baronce.
   Vyšli jsme na ulici a Roman se zeptal: "Nezdálo se vám, že to nemělo tu správnou šťávu?" Skutečně vystihl naše pocity. Na podiu bylo po celý koncert nějak ticho. Řečičky a hecy Démy a Goldy ve vystoupení chyběly. Velký úsměv byl u Caina a snaha i u Goldy. Nějak to ale nefungovalo. Ono se ale asi taky před pár klidnejma posluchačema hůř hraje. Přesto bylo příjemné si zase po čase oblíbenou plzeňskou muziku poslechnout.

FOTO z Baronky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv