iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Víkend plný hudby
Víkend plný hudby
Napsal Plazík st.   
Středa, 26 leden 2011
    Po povánočním útlumu se opět rozjíždí koncerty pro všechny, kdo si rádi zapaří. V pátek se hrálo na Bahně a v sobotu Paraleťáky hostili Na koupališti.

    Erik z Fanfáre Mančaft požádal místní kapely (Beruška, FM a Joe Purple) a pozval ze Slaného Rastafidli Orkestra a z Rakovníka Z Davu a na Bahně připravil prvou letošní akci. Beruška zastoupila Nevýpary (Aulik prý marodí) a tak na ni bylo zahájení. Tradiční vadaskovská pařba, posluchači ale nebyli ještě rozehřátí, tak se jen fajn poslouchalo. Postupně také přicházeli další návštěvníci, sešlo se i několik z těch dávných a již málo chodících.  Střídání a pódium se zaplnilo.popis Kapela jak hrom, Rastafidli Orkestra ze Slaného, mladý holky a kluci, silná dechová sekce a hodně taneční muzika. Skáčko a reggae nás zdvihlo a začalo se trochu pohybovat. Slaňáci byli hodně dobří, rád si je zase někde poslechnu.
     I další kapela byla početná a dechová. Rakovničtí Z Davu, rock, jazz a opět reggae a ska a opět úžasná muzika. A navíc hodně dobrá zpěvačka a šoumen kytarista. Rozjetý večer se naplňoval a všichni jsme se skutečně bavili. Přišla i chvíle pro pořádající Fanfáre Mančaft s Erikem, Hesákem, Michalem a alespoň s jedním dechem - trombónem. Kluci nedávno začali hrát a jsou oživením lounské hudební scény. Je zvláštní, že z místní hudebky vychází tolik dobrých dechařů, ale v lounské muzice (až na orchestry ZUŠ) to není vidět, ani slyšet. Občas se ukáže jeden, maximálně dva v některé z kapel, ale Ska ani Reggae uskupení zde nejsou. Na Bahně nás čekala ještě závěrečná kapela, oblíbení a úspěšní Joe Purple. A asi také díky ním byl sál ještě solidně zaplněn. Erikovi i kapelám patří dík za hudebně zajímavý a vydařený večer.
   

Foto HUDDBA NA BAHNĚ

popis      Ani v sobotu jsme nemuseli zůstat sedět doma u nekvalitního TV programu na všech dostupných stanicích. Lepší bylo zajít do hospody Na koupališti, kde byl připraven zahrát unpluge (pouze komba) Paralet. Byl to jeden z těch uvolněnejch večerů, které kluci z jedné z nejstarších lounských kapel umí. A to hrajou převážně svoje skladby. Tato muzika se líbila nejen skalním fanouškům (Karel a spol.), ale chytli se i domácí štamgasti. Po každá skladbě zazněl potlesk a pochvalné výkřiky. Paralet hrál téměř pět hodin, jen s přestávkami na čůrání. Ta poslední již byla více improvizační, ale v závěru zazněly písničky na přání. Moc povedený a pohodový večer. Takových více!

Foto PARALET na koupálku

Pokec

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv