iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Lounská hudební scéna IX.
Lounská hudební scéna IX.
Napsal Plazík st.   
Úterý, 18 leden 2011

   Tak dnes se podíváme do práce Péťy Nechutné na její poslední zdokumentovanou kapelu. Ale pozor! Není to konec všeho.

 

4. 4. Furt rovně


 
Tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovoru s Janem Petržilkou.

Furt rovně 2008 Plazík 60 Tato skupina procházela zpočátku mnoha změnami a nyní je její obsazení i hudební zaměření mnohem stálejší. Zpočátku se jednalo o punkovou kapelu, která se časem přetvářela inspirovaná undergroundem, jazzem, balkánskou dechovkou a folkovou hudbou. Toto uskupení reaguje na aktuální dění v Lounech a jelikož se jedná o studenty lounského gymnázia, týká se jejich tvorba nejen jejich zájmů a koníčků, ale také prostředí školy.

Furt rovně 2009 Peruc Tito hudebníci začali fungovat jako kapela v lednu 2007 a od té doby se stále vyvíjelo jejich hudební zaměření. V dubnu téhož roku našli zázemí v garáži, odkud je těsné a nepříznivé prostředí donutilo odejít a v září se jim naskytla možnost zkoušet v centru města Louny, v budově Mateřského centra. Tady kapela našla dobré zázemí a mohla pracovat na vlastní tvorbě. Během prvního měsíce vytvořili tito hudebníci pět vlastních písní a v této době se utvrzuje osazenstvo v podobě Marek Mikulášek hrající na klávesy, který se brzy stal důležitou částí a tváří skupiny, Jan Petržilka hrající na bicí a z původní sestavy zůstal Rostislav Glazer hrající na baskytaru, Tomáš Drábek hrající na elektrickou kytaru a zpěvačka Markéta Maštalířová.

V květnu 2008 přijala kapela saxofonistu a flétnistu Dana Machilla, který obohatil celkový zvuk a charakter kapely. V  tomto osazenstvu získali přízeň a podporu publika na svém prvním vystoupení na lounském festivalu Antikotel. Kapela Furt rovně získala nabídky na hostování v jiném regionu, ale převážná část jejich vystoupení se stále odehrává v Lounech.

Furt rovně 2008 Mikuláš V prosinci stejného roku se kapela pustila do samostatného projektu Mikulášova nadílka, která se konala 6. 12. v lounském loutkovém divadle.

Jan Petržilka uvedl: „Chtěli jsme udělat koncert, kde by byla jiná atmosféra než na Bahně a aby to bylo v divadelním sále. Protože Vrchlického divadlo bylo moc nákladný, udělali jsme to v loutkovém divadle, kde je kapacita menší, 140 míst. Z toho jsme zaplnili 90.“

Pro diváky bylo přichystáno dvě a půl hodiny hudby a společně s kapelou Furt rovně vystoupili jako hosté lounští hudebníci: Arnošt Kasal na trumpetu, Štěpán Liederhaus na altsaxofon, Michal Vinš na baskytaru a jako zpěvák zde vystoupil Jiří Novotný. Tato akce pořádaná skupinou studentů a amatérů sklidila velký ohlas a díky podpoře veřejnosti mohli natočit v lednu 2009 svoje první CD.

Furt rovně 2009 Antikotel V průběhu celého roku působení si tato skupina zajišťovala pozici ve vědomí lounských hudebních příznivců a jejich účast na festivalu Antikotel mohla ukázat, jaký hudební pokrok udělali a kterým směrem se vydali. Aby ukázali, že nejde pouze o průměrné hudebníky, pojali tento úkol zodpovědně a sjednali si pro toto vystoupení jako sboristy zpěváky z jiných lounských kapel: Jiří Novotný, který se účastnil již jejich projektu „Mikulášova nadílka“, Vojtěch Petržilka a Marcela Vykouková. V této době od nich odešla zpěvačka Markéta Maštalíková, která ale stále působí jako hostující zpěvačka.

Furt rovně 2010 Bahno V srpnu 2009 je skupina Furt rovně zařazena do programu letního festivalu Letní lounské vábení, což je největší letní akce pořádaná městem Louny, na němž vystupuje pouze nepatrná část lounské hudební scény.

Protože projekt Mikulášova nadílka byla velmi zdařilá, rozhodla se kapela pro druhý ročník tohoto koncer Furt rovně 2010 tu, kde vystupovala opět řada hostů. Tato hudební skupina se snaží o vytvoření tradice každoročního koncertu a tento rok chtějí vybrat to nejlepší z jejich repertoáru a zcela se vyhnou převzatým písním.

 Texty písní píší Marek Mikulášek a Jan Petržilka a ve velké míře se v jejich písních objevují zhudebnělé básně Pavla Jonáka. Hudbu skládá Marek Mikulášek, který je inspirován nejvíce kapelou Psí vojáci. V současnosti zkouší hudebníci z kapely Furt rovně jednou týdně a koncertují přes zimu jednou za měsíc a od jara do podzimu hrají většinou dvakrát do měsíce.

Pokračování příště (Antikotel).

Předchozí články

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv