iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Lounská hudební scéna VIII.
Lounská hudební scéna VIII.
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 06 leden 2011

    Vánoce trochu zabrzdily uveřejňování historie lounské hudební scény, poučné to dílo Petry Nechutné. Pokračujeme tedy další kapitolou sekce Rock.

 

4. 2. Unfair Lady

Celá tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovorů s bratry Janem a Miroslavem Stehlíkem a Vojtěchem Petržilkou.

Přestože by tato práce měla být zaměřená pouze na současné hudební skupiny, zařadili jsme k těmto fungujícím hudebním útvarům i kapelu Unfair Lady, protože přestože přestali tito hudebníci spolu hrát v létě 2009, zanechala v lounských příznivcích hudby velkou stopu.


4. 2. 1. Kara Ben MC

Nejprve vznikla hudební skupina Kara Ben MC. Martin Pokorný zkontaktoval v létě 2006 Miroslava Stehlíka, a přestože se osobně ani neznali, navrhl mu slovy: „já chci dělat kapelu“ spolupráci ve skupině, kterou chtěl s jeho pomocí založit. Skupina začala fungovat ve složení: Miroslav Stehlík – bicí, Vojtěch Petržilka – elektrická kytara, Petr Novotný – baskytara, Jiří Hes – elektrická kytara a zpěv a Martin Pokorný – zpěv. Kombinace rapu a rocku s inspirací u skupiny Cocotte Minute se skupině Kara Ben MC zdařila a diváci je se zájmem přijali.

Už jejich první rok fungování s touto skupinou zaznamenal nepřekonatelné překážky. Na počátku roku 2007 nalezli členové skupiny Kara Ben MC inzerát v novinách, který si podal jejich zpěvák Martin a kde shání nové členy do své skupiny slovy: „sháním dravý ptáky, kteří dají celou republiku“. Tato zpráva členy kapely ohromila, pobavila i znechutila, ale přesto tato skupina vystoupila na Antikotli 2007 a během léta odehrála domluvené koncerty. Tuto sezónu koncertů s nimi už vystupoval Jan Stehlík, protože skupinu opustil před Antikotlem Vojtěch Petržilka.

Kartágo 2008

Na počátku léta tito muzikanti natočili singl PANE PREZIDENTE, který napsali jako politickou odezvu na knihu „Modrá, nikoli zelená planeta“, kterou napsal Václav Klaus. Na této písni s nimi spolupracovala zpěvačka Veronika Fialová, ale ani tato snaha o záchranu kapely se nevyvedla a kapela se rozpadla. Martin Pokorný si ponechal název kapely a v příštím roce vystoupil na Antikotli s podobnou hudbou, ale jinými spoluhráči.4. 2. 2. Unfair Lady

Unfair Lady 2008

V této době vzniká nový projekt, na kterém se usnesli Jan a Miroslav Stehlíkovi společně s Jiřím Hesem, a během rozebírání plánu o nové kapele debata zaujala Kubu Jirkovského, který projevil zájem o zpěv v této hudební skupině. Společně s Jiřím Drábkem, který hrál na baskytaru a Jakubem Jirkovským vytvořili tito bývalí členové Kara Ben MC novou kapelu Kartago, kterou později přejmenovali na Unfair Lady.

Tato skupina byla pro Louny lákavým soustem, protože šlo pro místní o trochu n Unfair Lady 2009 etradiční styl hudby pop-rock, který měl líbivou melodii i klidný rytmus.

Poté, co se kapela Unfair Lady zúčastnila tradiční přehlídky lounských skupin, kde se mohla prezentovat mezi hudebníky celého regionu, natočili hudebníci v srpnu 2008 amatérský videoklip na svou píseň Nehty. Celý rok 2008 pro tyto muzikanty znamenal úspěch a řadu koncertů a ještě na Antikotli 200 Unfair Lady 2009 9 se prezentovali jako kvalitní hudební skupina.

Podstatný problém v kapele vznikl v okamžiku, kdy jejich zpěvák Jakub Jirkovský přestal mít o kapelu zájem a nechodil pravidelně na zkoušky. Druhým důvodem rozpadu této nadějné kapely byl názor Jiřího Hese, který si myslel, že bratři Stehlíkové toho mají moc a naplno se nevěnují Unfair Lady a jejich účinkování v kapele Joe Purple to jen potvrzovalo. Řekl, že: „v Lounech je nejlepší Joe Purple a on nechtěl být 2. nejlepší v Lounech, ale nejlepší v republice“. Vývoj této kapely nebyl bohužel příliš dlouhý, protože projekt Unfair Lady pro některé hráče znamenal velké ambice a pro některé pouze další kapelu.


 

4. 3. Feast of Friends

Celá tato kapitola byla napsána s přispěním informací z  poznámek Vojtěcha Petržilky.

Feast of Friends 2007

Formování této kapely probíhalo od června 2006 do března 2007. Vojtěch Petržilka chtěl po odchodu z Joe Purple založit vlastní projekt, kde by mohl prosazovat svoji vlastní tvorbu ve stylu rocku 60. a 70. let, a proto se snažil dát dohromady skupinu hudebníků mající k takové hudbě vztah a zároveň aby působili dobře jako kolektiv.

První seskupení tvořili zpívající kytarista Vojtěch Petržilka, bubeník Jiří Soukup, kytarista Feast of Friends 2007 Martin Houda, klavíristka Petra Nechutná, která se po roce odhodlala zpívat druhý hlas, saxofonista René Buga a trumpetista Pavel Brož. Během listopadu odešli Jiří Soukup a Martin Houda a v této době už skupina nacvičovala písně, od kterých se chtěla odrazit – především převzatý repertoár. Před koncem roku 2006 s nimi začal bubnovat Tomáš Hronek na bicí a Ondřej Tábořík převzal sólovou kytaru. Na počátku roku 2007 přišel do kapely Feast of Friends první baskytarista Pavel Mráček, hrající dříve s Beruškou a po odchodu Reného Bugy se osazenstvo ustálilo. V této době kapela intenzivně trénovala a na svém prvním koncertě zazněla polovina repertoáru převzatého a polovina byla Vojtěchovou vlastní autorskou tvorbou.

Zkušebnu měla kapela Feast of Friends do léta 2007 v prostorách OSP, odkud odešli a nyní jsou už třetím rokem v budově Mateřského centra.

V létě roku 2007 obohatili tito hudebníci svoji zvukovou barevnost pomocí saxofonu a Pavla Dvořáka, který se později ukázal i jako schopný doprovodný zpěvák. Během srpna natočila zmíněná kapela demo nahrávku The Best Off a Feast of Friends 2008 na lounské scéně si vybudovala své místo. O rok později byla sestava rozšířena o houslistu Karla Ploranského, hrající ve skupině Napapíře, která se na jaře roku 2008 rozpadla. Kapela Feast of Friends začala koncertovat často v Chomutově a v Jirkově a dodnes tu má dobré zázemí.

Od února do srpna roku 2009 měla tato skupina nejisté období, protože z pracovních důvodů odešel Pavel Mráček i Ondřej Tábořík a ostatní muzikanti museli shánět nové členy kapely, kteří by byli nejen dobrými hudebníky, ale také dobrými spolupracovníky. Na místo sólové kytary přišel Michal Vinš, ale baskytara zde až do srpna velmi chyběla. Na koncertech hostovali Petr Novotný nebo Jan Stehlík, ale většinu času hrál na baskytaru Vojtěch Petržilka. Dalším hostujícím hudebníkem byl Dan Machill ze skupiny Furt rovně, který na některých koncertech zastupoval Pavla Dvořáka.

Feast of Friends 2010

Od září 2009 byla kapela opět kompletní díky Tomášovi Zlámalovi (hrajícím současně v kapele The Dioptrie v Kryrech) a koncertovala v sedmičlenné sestavě. Roku 2010 odešel Michal Vinš, který je dnes plně vytížen zkoušením a koncertováním s kapelou Joe Purple a ve skupině zůstává nastálo pouze jedna elektrická kytara. Na jaře přestal hrát v kapele Feast of Friends Pavel Dvořák, ale souhlasil s hostováním na některých koncertech v Lounech. Hostující saxofonista je nyní také Dan Machill.

Tato hudební skupina vznikla jako projekt Vojtěcha Petržilky, ale časem se z těchto muzikantů stali spolupracovníci a společně pracují na stále nových písních, které Vojtěch přináší ze svého „sešitu bezedných nápadů“.

Vojtěch Petržilka pracuje současně i na příležitostných projektech, jako jsou Flower Cover a Strejšek Band a X-tet. Tato uskupení nemají stálé osazenstvo a koncertují pouze výjimečně, ale jsou do něj přizváni téměř všichni lounští hudebníci, kteří mají čas a chuť podniknout něco neobvyklého.

Pokračování příště (rock 4).

Předchozí články

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv