iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Vánoční podvečer s Kvítkem
Vánoční podvečer s Kvítkem
Napsal Plazík st.   
Středa, 29 prosinec 2010
    Vánoce bez vystoupení lounského pěveckého sboru Kvítek by nebyly úplné. Vláďa Petržilka s dcerou Lenkou a dalšími členy a hosty sboru připravili v plné aule bývalé Obchodní akademie moc pěkný a příjemný večer.

       I Kvítek letos změnil místo pro svůj tradiční koncert. Většinou se konal v kostele CČH v Lounech, ale po problémech s minulým vystoupením, našli Vláďa s Lenkou další prostor s výbornou akustikou. V aule bývalé Obchodní akademie a Železničního učiliště (nyní se jména školy stále mění, ale jistě víte o kterou jde) připravili ve spolupráci s paní ředitelkou a za podpory přátel a sponzorů své vánoční vystoupení. Možná, že zde bylo o něco méně lidí, ale i tak účast odhaduji na 100 až 150 natěšených posluchačů. 
      Po pár slovech zakladatele a vedoucího souboru Vládi Petržilky tradičně koncert zahájili fanfárami Pepa Bednář a mladý Petr Hnilica. Ihned po nich nastoupil velký smíšený sbor Kvítku se solistkou Ranatou Friedlovou a rozezpíval velkou aulu. Příjemným překvapením a novinkou bylo vystoupení mladého klavíristy Tomáše Borla (syna bývalé perucké učitelky), který mistrně zahrál Tokkátu A. Chačaturjana.
     Žádný pěvecký sbor by nemohl existovat bez přípravy mladých zpěváků a i Kvítek má svůj Lísteček. Dětský sbor pod vedením Lenky a Hanky mile zazpíval šest pohodových písniček. Děti sklidily bouřlivý potlesk. Pravidelně mívá na lounských koncertech své vystoupení mladý nadějný trumpetista Petr Hnilica. I tentokráte pěkně zahrál Koncert Es-dur T. Albinoniho.
popis    Perlou Kvítku je jeho ženský komorní sbor. Ten si připravil nádherný program, do kterého však vstoupil Vláďa Petržilka s malým překvapením. Před skladbou Zdeňka Šestáka Děťátko zavolal známému autorovi z Cítolib a mobil mostem mu živě přenesl jeho skladbu v podání Kvítku k němu domů. Bylo to i přání k letošním pětaosmdesátinám uznávaného českého umělce. Ženský sbor bravurně doprovodila klavíristka Jitka Sedláčková.
    Další novinkou bylo vystoupení vokálního sextetu SINGX, složeného ze zpěvaček Kvítku a hostů z Prahy a Ústí. Všichni zpěváci na úrovni profesionálů předvedli špičkový výkon. Byl to silný umělecký zážitek. Ještě jednou vystoupil ženský komorní sbor, ve kterém se poprvé představila mladá sólistka Míša Jindrová, odchovankyně Kvítku. Je určitě další ze špičkových zpěvaček Kvítku. Sbor vložil i překvapení pro Vláďu, známou vánoční skladbu. V závěru jako vždy zpívali všichni zpěváci sboru, kteří pozvali mezi sebe i své bývalé členky a samozřejmě vyzvali u publikum. Vláďa požádal, abychom povstali a tak jsme si ve sváteční náladě zapěli známé koledy.
      Vánoční koncert se jako vždy protáhl, trval déle než dvě hodiny, ale to nikomu nevadilo. Příjemný večer se vydařil a všichni se rozcházeli s pěkným pocitem v srdci do svých domovů.

FOTO z Vánočního podvečera

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv