iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Peruc mlžná
Peruc mlžná
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 prosinec 2010

   Víte, já nemám zimu rád. Nikdy jsem nesportoval, po silnicích se jezdí šíleně, spotřebuje se plno topných médií, rád jsem uklízel sníh, ale co je moc, to je moc. Poslední dobou mám i zdravotní problémy (dýchání a krevní tlak) a tak jediným zimním potěšením je pustit cosi hezkého na čip Olympusu.

    Díky tomu dýchání však nemohu absolvovat velké procházky a tak jsem se podíval opět jen po centru naší krásné popisPeruce. V sobotu 18. prosince obědvám a tu koukám, že se mlhou prodírá sluníčko. Dojedl jsem, oblékl, ale mlha lehce zářivou kouli již pomalu pohltila. Takže rychle několik pohledů ke vzdálenému teplu z naší ulice a z náměstí. Občas je na snímku jen malý bod, ale podruhé obrovská bílá koule. Mlha mě v tu chvíli pomáhá. Ty snímky vypadají více jako večerní s bledým měsícem, ale bylo skutečně jen chvíli po poledni.
 popis   Mlha nebyla úplně silná a tak se blízké předměty zobrazovaly i za špatných světelných podmínek ostře a pozadí postupně mizelo. Někdy jen tuším obrysy známých míst. Za větvemi kaštanů se rýsují věže kostela sv. Petra a Pavla, v parčíku na náměstí postupně mizí siluety kříže, zvonu a památníku padlých. V parku stojí před zamlženým pozadím osiřelé lavičky a za blízkými kmeny spících stromů se schovávají v bílém nedohlednu jejich vzdálenější bratři. Podobně tak i Studánka a další budovy historického centra naší krásné (ale historicky v ceně klesající) Peruce.

Peruc mlžná FOTO.

popis     Vycházku zamlženou a tajemnou Perucí však zkalil jeden šílený vandalismus. Už více než 30 let vítala u vstupu do parku své návštěvníky Pamětní síň Emila Filly vydařenou plastikou. Nevím kdy (již jsem tam asi měsíc nebyl) po ní zbyly jen díry a kousek původní barvy omítky. Kdosi ji barbarsky vyrval a asi dal do sběru, nebo na svoji snobskou chatu. Už aby u nás platil zákon, za krádež useklá ruka a ztráta všech sociálních výhod. Věřím, že Úřad městysu Peruc podal trestní oznámení a policie již prohlíží sběrny surovin, kde jejich majitelé již léta nechávají pro svůj zisk mizet naše kulturní i hmotné bohatství.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv