iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Pokuláš pobavil
Pokuláš pobavil
Napsal Plazík st.   
Středa, 15 prosinec 2010
     Potřetí (nebo snad již počtvrté?) se mezi Mikulášem a Vánoci sešly v Lounech Na Široké místní kapely a přišli i jejich kamarádi, aby zpěvem a tancem vyplnili adventní čas. Letos si Paralet pozval další tři kapely a hrálo se celý večer.

popis     Na Široké se moc koncety nekonají, ale Pokuláš je zde pravidelně. Letos zde hrály dokonce čtyři kapely. Paralet si nazvučil sám malou aparaturou a celkem to zvládl, takže krátce po sedmé mohla hrábnout do strun a fouknout do trombónu prvá kapela. Bývalý člen Paraletu, jediný cizinec v jeho historii, si založil spolu svoji kapelu Fanfáre mančaft. Již zahráli na Bahně a jak jsem napsal, jejich muzika je trochu nelounská a proto zajímavá. Erik jede na východních tónech, a tak tam slyšíme mimo jeho rodné slovenštiny i cosi z Maďarska i z Balkánu. Když to kluci vydrží, bude to fajn oživení tradičních underground-punkových koncertů. 
     Další dvě kapely hrají společně na Pokuláši od začátku. Tentokráte to nejdřív rozjel Paralet v plném obsazení  (alpopise bez Zagorek - ta Pravá seděla u baru). Opět zněla klasika a i nové tóny, rozjel se i Karel a se mnou to poslouchaly i mé dvě vnučky. Holky ale asi bere něco jiného. Přesto jsem je rád viděl. Ono se sem sešlo více starých známých tváří, včetně Emila. Jak je to dlouho, co jsme poprvé společně pařili, snad někdy v polovině devadesátejch v Mandarinu. On zde však měl kamaráda z mládí a byl šokovám jeho holou hlavou. Plechovku znal jako řádnou Máničku. Druhá tradiční kapela je Vadskova Beruška. A ta to vždy řádně rozpálí. Rozhýbali jsme se všichni a já postupně odkládal zimní navlečení. Blues a rock, to mi holt koluje v žilách již od padesátejch. Nejvíc se však rozdováděla Erikova parta s Aničkou a Janou. Vždyť je to také na fotkách vidět. A Janě Erikův klobouk slušel.
    Vůdčí osobností Berušky byl dříve Vláďa Volkman. Již vloni však přišel s novou kapelou Noir Absinthea a s úplně jiným stylem. Death metal zněl restaurací kolem půlnoci. Kluci to hrají s opravdovou vášní a úmrlčí pohyby zpěváka s černým šátkem  dávají jejich projevu správnou atmosféru. Skvělou atmosferu měl konečně celý páteční koncert a já věřím, že se tyto kapely opět sejdou, nejpozději na Pokuláši 2011. Už se těšíme.

Pokulášské FOTO

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv