iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Volby arrow Lounská hudební scéna VII.
Lounská hudební scéna VII.
Napsal Plazík st.   
Sobota, 04 prosinec 2010

   Tak se nám Brzda bál, že Joe Purple skončili v roce 2005. Ale nebyla to pravda, kapela hraje dál a já si myslím, že je v poslední době nejúspěšnější lounskou bandou. Ale zpět k historii, jak nám ji zapsala Péťa Nechutná.

 

 

4. 1. 4. Napapíře

Napapíře 2007 - Antikotel Přestože se skupina Joe Purple rozpadla, hudebníci, kteří zůstali až do konce, chtěli v hudbě pokračovat. Měli ale v plánu začít zcela nový projekt, který měl mít texty v češtině a kde měla zaznít rocková hudba s jazzovými rytmy. Pro tyto účely chtěla sestava Jan Stehlík, který střídal podle potřeby hru na baskytaru a na elektrickou kytaru, Miroslav Stehlík, který hrál stále na bicí, Pavel Soukup, který střídal hru na klávesy a baskytaru a Martin Rubeš, který zpíval, trochu doplnit. Hudební barevnost přinesli muzikanti Karel Ploranský s houslemi, který dříve hrál v Nevýpar kovatjezd a Darwin´s Underground a Pavel Dvořák se saxofonem.

První koncert této nové skupiny proběhl ještě téhož roku 25. 11. 2005, ale protože se Martin Rubeš neukázal jako vhodný zpěvák pro tuto nově znějící kapelu, oslovili zpěváka Jiřího Novotného, kterého znali ze skupiny Zpátkananeděli. Už 6. 3. 2006 s nimi vystoupil na jejich druhém koncertě a od té doby byla kapela Napapíře jednou z nejoblíbenějších kapel v Lounech. Jejich texty byly pro všechny dobře srozumitelné a každého těšilo, že si při jejich koncertech může zazpívat při houpavém a příjemném rytmu.

V říjnu ro Napapíře 2007 - Bahno ku 2006 se museli rozloučit s houslistou Karlem Ploranským, který odletěl na půl roku na Nový Zéland. Už o dva měsíce později natočili profesionální singl v pražském studiu ČNSO - Blue Velvet a v té době úspěšně koncertovali nejen v Lounech a okolí, ale v i Rakovníku, Žatci, Ústí nad Labem a v Praze.

 Kapela Napapíře oslavila na počátku roku 2007 druhý úspěšný rok a na Antikotli zazářila jako hvězda večera. Bohužel kvůli problémům Pavla Suka, který se brzy také odstěhoval do Prahy, se kapela rozpadla. Členové kapely bez něj nechtěli pokračovat, protože to byl především jeho projekt a nápad a začali se angažovat v jiných skupinách.


4. 1. 5. Opět Joe Purple

Přestože se skupina Joe Purple v roce 2005 rozpadla, její bývalí členové se potkávali na nejrůznějších akcích.

 Jan Stehlík uvedl: "Jednou jsme seděli ve 2 ráno v hospodě a řekli jsme si: Pojďte dát zkoušku! Čtyři lidi se sešli na zkušebně a pak jsme dali prdelkoncert. Zkoušku jsme měli jenom jednu a ani jsme nebyli na programu akc Joe Purple 2007 - Antikotel e, která se konala, ale jedna kapela vypadla. Tak jsme po dvou letech chtěli udělat srandu, ale koncert se velmi líbil. Byl to mazec a lidi nám řekli, že musíme hrát dál a za dva měsíce jsme zase hráli na Antikotli." 

V tomto okamžiku se dala kapela Joe Purple opět dohromady v sestavě Jan Stehlík, Miroslav Stehlík, Vojtěch Petržilka a Martin Rubeš a v roce 2008 se k nim přidal Michal Vinš, který zde dodnes hraje na elektrickou kytaru.

V roce 2009 odešel z kapely Vojtěch Petržilka a v této době natočili tito muzikanti CD: Joe Has Purple Line. V Joe Purple 2009 - U Jíchů této době tato skupina patří k vrcholům lounské scény, ale míří mnohem dál. V lednu 2010 oslavili tito hudebníci svou dlouholetou spolupráci celovečerní akcí ve Vrchlického divadle Louny 7. narozeniny Džou Párpla a v současnosti natáčejí své druhé CD.

 Tito hudebníci měli jako mnoho jiných kapel zázemí v prostorách OSP. Už několik měsíců před prodejem, kdy museli odejít všechny, kapely si muzikanti z Joe Purple zařídili zkušebnu v Triole, kde mají mnohem více prostoru a mohou zde také nahrávat písně. Hudbu píší Jan a Miroslav Stehlíkovi a texty písní píší Miroslav Stehlík a Martin Rubeš.

Pokračování příště (rock 3).

Předchozí články. 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv