iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Dovolená 2010 - Mostek
Dovolená 2010 - Mostek
Napsal Plazík st.   
Pátek, 08 říjen 2010
    Třetí chybějící článek, naštěstí mám kopii textu.
Tak trochu jsem se vnutil na dovolenou mýho syna a jeho kamarádů. Zamluvili chalupu v Mostku u Dvora Králové a bylo volné místo. Tak jsem poslední červencovou sobotu s nimi vyjel.

    Přes Mšené a Roudnici (spořitelna měla zavřeno) na Mělník, Boleslav  Novou Paku a po poledni jsme byli v Mostku. Směr jsme našli, ale byl ještě čas a za viaduktem hospoda Za Mostem. Dobrý oběd, výběr piva (já vybral Krakonoše) a hlavně příjemná obsluha. Sem budem chodit celý týden. Za chvíli již máme přebírat chalupu, opět jsme ji našli bez problémů a přijela i majitelka. Chalupa osamocená, až u lesa, pěkně zařízená. Po chvíli jsme ji zabydleli, rozdělili si postele a dovolená začínala. Nebyli jsme však ještě všichni. Mirek, Hanka, Pavel, Jana a já, to bylo prvé auto. Další měli přijet autobusem, ale Petr naložil Páju do svého vozítka a trefili také. Možná přijede ještě někdo (pár kamarádů se ohlásilo). Neděle ve znamení odpočinku, koupaliště, F1 a vpondělí prvý výlet.
 popis   Jeli jsme jen kousek do Dvora Králové, někdo jen na prohlídku města, já šel snad po 30 letech s druhou partou do ZOO. Pěkná procházka mezi zvířaty. Jen na přehradu Les Království jsme to nestihli. V úterý přijiždí další z ohlášených (Plechovka nás minul), přijeli kamarádi ze Žatce, Ruda, Milča a mladej Kryštof a hlavně dva velcí psi Zaky a Vinnie. Jsou to spíč čundráci, tak budou spát venku pod širákem. Přivítali jsme se a vyrazili na prvou pěší tůru na Zvičinu. Malá osada s kopcem vzdálená asi 7 km. Vydali jsme se malebnou krajinou Podkrkonoší, obdivovali krásné roubenky, kterých je ve zdejších vesničkách mnoho. Ve tři jsme dorazili k Raisově chatě na vrcholu a těšili se na oběd. Ale ouvej, v úterý zavřeno. Malý odpočinek, obhlídka a cesta zpět na druhou stranu. Krásným vlhkým lesem, prvé houby a dole Hotel Pod Zvičinou. Jsem sem před léty (snad 25) vezl Mirka do školy v přírodě. Dnes z části zchátralý, ale tu lepší část mají v pronájmu holanďané a ti nás pohostili. Trochu i sprchlo, přístřeší přišlo vhod. Rozdělili jsme se opět na dvě party, my šli pod úbočím lesem, přes louky, pole, po silničkách, kolem obřího vesnického kostela v ....., kde se připravoval koncert Petry Janů, a před sedmou byli na chalupě. Druhým to trvalo déle, ale byli trochu veselejší.
    Středa byla vyhlášena sportovním dnem, konala se olympiáda. Losováním byla určeny dvoučelné týmy a šlo se na, no s těma koulema, však vy víte jak se to jmenuje. Doházeno bez zranění a můžeme začít druhou disciplinu - pingpong. Ale hodně malý, jen na stolečku, nízká síť, minipálky. Bylo hodně pohybu, hráčkého nasazení i srandy. I druhá disciplina skončena a nás opouští Pájinka. Má koncerty (vždyť ji znáte, bubenice a zpěvačka mnoha známých kapel). Velké loučení a Petr ji veze na autobus. Třetí disciplina byla stolní, tzv. prasátka. Něco jako kostky ale skutečně s malými vepříky. Ani už nevím, kdo olympiádu vyhrál, ale byl to další vydařený den s kamarády. Již nám zbývají jen dva celé dny naší dovolené.

 FOTO Mostek 1

 popis   Čtvrtek a další pěší výlet, tentokráte na hrad Pecka. Lesem, kolem mravenčího Manhattanu a tábory indiánů, dolů opět krásnou českou krajinou a někteří dost ušlí jsme dorazili na náměstí v Pecce. Následoval dobrý oběd a Staropramen. Posilněni vystupujeme vzhůru na hrad, kde nám právě utekla prohlídka. Ale nevadí, za hodinu je další a my si můžeme důkladně prohlédnout romantické trosky tří křídel hradu. Opravené je pouze jedno, do kterého vede trasa naší prohlídky. Setkáváme se zde s Kryštofem Harantem, renezančním bouřlivákem a cestovatelem. Pobyt na Pecce byl fajn. Cesta domů po stejné trase uběhla a večer zase do naší příjemné hospůdky s prima servírkami.
    V pátek se začalo trochu mračit a naši žetčtí kamarádi přes své původní plány (chtěli tak učinit již ve středu) odjeli na Moravu. Odpoledne jsme vyrazili (Pavel, Petr, Jana a já) na známý Kuks. Vždy říkáváme zámek, ale já si až tam uvědomil chybu. Zámek již neexistuje, to co známe je hospital. Ale určitě nejznámější jsou Braunovy sochy Ctností a Neřestí, které stojí v řadách před oběma křídly velké stavby. Já si je se zájmem po letech (byl jsem zde v roce 1962) prohlédl a rychle nafotil.
FOTO Ctnosti a neřesti
      Obloha byla olověná a po chvíli se strhl ohromný slejvák. My však právě vcházeli na prohlídku zajímavého objektu i z historickou lékárnou a hrobkou a než jsme vše prohlédli, bylo po dešti. Dole v údolí jsme spatřili muzeum motocyklů a ihned do něj zamířili. Byly zde vedle motocyklů i velmi zajímavé staré fotoaparáty. moc hezké malé soukromé muzeum. Jo a měli zde i motocykl Jára Cimrmana. Výstupem po vodním schodišti Kuksu prakticky naše vydařená a moc pěkná dovolená končí.
    Sobotní odjezd domů, s obědem v Jizerním Vtelnu se i přes velký déšť obešel bez komplikací. Kluci pospíchali, večer hráli snad na svatbě. Mostek 2010 se vydařil!

FOTO Mostek 2

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv