iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Perucí a lesem květnovým
Perucí a lesem květnovým
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 21 červen 2010

    Občas se dostanu na vycházku a stalo se tak i v polovině května. Prošel jsem Perucí i částí lesa a konečně jsem trochu přebral fotky. Pojďte se podívat na krásnou kvetoucí Peruc se mnou.

popis     V prvém albu jsou fotky z Peruce, hlavně kvetoucí svícny kaštanů a náš strom hrdina, Oldřichův dub. Kolem ořechu a akátu na náměstí SV. Čecha a kolem brány k pivovaru jsem došel ke vzhledově zničené zdi pod ulicí Na Vršku. Poslední oprava, přestože také změnila její vzhled, byla citlivější. Ale ubourání její prvé třetiny a dostavba z prefabrikátů vzala její estetickou i historickou hodnotu. Odtud je to jen kousek k Oldřichovi, který se hrdině i letos zelená. Šumí mu k tomu voda z Dolejšáku, padající pískovcovou brankou. Když jsem se vracel z lesa, šel jsem přes park, kde v květnu svítily stromy svěží zelení i červení, ale hlavně svítily květy kaštanů. Peruc bez kaštanů by nebyla Peruc. Bohužel staré umírají a nové se nevysazují. Myslím, že to stojí za zamyšlení.
     Od Oldřicha popisjsem vstoupil do lesa po téměř zaniklé stezce k pískovcům nad silnicí a zde začíná
druhé album . Pozdravil jsem se se starou sfingou a pokračoval po úbočí s nádherně prosvětlenými kmeny nad hotelem a Mlejňákem. Svítili zde štíhlé břízky i sukovité borovice. Šel jsem po další zaniklé stezce, zlikvidované lesáky a kolem železité studánky došel na plynovod. Stále zde ještě trčí k nebi loňské suché bodláky.  Samozřejmě jsem zašel ke Kamenné podkově, která je po naší obnově stále skrytým lákadlem turistů. Zpět kousek po stradonické magistrále,ale potom vzhůru na popisprostřední Konvalinskou cestu. Zde stále řádí kmenožrouti Lesů ČR a pod jejich zuby mizí krásné kmeny kdysi nádherného čistého lesa. (Kde sjou ta časy, kdy hrabě Thun určil lidi, kteří udržovali cesty a jejich okolí ve vycházkové podobě). Nad Oldřichem jsem došel až na silnici a odtud do již zmíněného parku.
     Je zde však ještě
třetí malé album . Myslel jsem, že mám ten den dofoceno, ale nádherné večerní světlo zapadajícího slunce krásně vybarvilo jak kostel sv. Petra a Pavla, tak i přilehlé stáje. Teplé paprsky se draly ořechy, na konci mého dvora. Jeden z mála krásných letošních dnů končil a já měl co dělat vše zpracovat.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv