iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Praha dubnová a výstavní
Praha dubnová a výstavní
Napsal Plazík st.   
Úterý, 27 duben 2010
     Minulé úterý jsem si udělal výlet a procházku po staré Praze, podíval jsem se v Národním muzeu na sv. Václava a v knihovně na pana Sýkoru a prošel Staré Město, Malou Stranu a Hradčany.

popis      Když mě vyjde jednou v roce čas, zajedu si do Prahy a trochu se toulám. Letos se mi to podařilo již v dubnu, chtěl jsem vidět výstavu význačného lounského malíře pana Zdeňka Sýkory. Přijel jsem na devátou, ale pražáci čím dál déle spí a vše se otevírá až v deset. Vydal jsem se ze Starého Města na Václavák, až nahoru do Národního muzea. I zde se otevíralo až v 10 hodin, ale chvilku jsem s mnoha dalšími, včetně žáiků a studentů, počkal a prohlédl jsem si nádhernou výstavu rukopisů, vztahujících se ke knížeti svatému Václavu. Skvostné exponáty.
popis     Trochu jsem se prošel uličkami Starého Města a zamířil do Městské knihovny na Sýkoru. Jubilejní výstava (panu malíři bylo v únoru devadesát) je moc pěkná, nemohl jsem však pořídit ani jeden snímek, je to zde zakázané. Tak v albu máte pouze vchod. Po nábřeží jsem došel na opravovaný a ničený Karlův most a za chvíli jsem byl na Malé Straně. Rád procházím úzkými uličkami této Nerudovy čtvrtě a i tentokráte jsem objevil místa, na kterých jsem možná ještě nebyl. Docházím ke Hradčanům a ještě nahoře nad Nerudovou ulicí vyšli ženich a nevěsta. I když jsme měli rozdílné cesty, ještě jsme se potkali a ženich chtěl dokonce vyfotit s nevěstou na Hradčanském náměstí. Snad jsem jejich foťák zvládnul.
popis      Možná potisícé jsem prošel nádvořími Pražského hradu, je to místo, ze kterého silně dýchá atmosféra více než tisícileté České země. Mrknul jsem ještě na Broučkovu Vikárku a do krásné zahrady a přes Prašný most vyšel do Dejvic na autobus. Na známé velké křižovatce pod hradem je rušno jako vždy, tentokráte ale od stavebních strojů. Snad zde brzo zklidní novým tunelem nepříjemnou dopravu.
   Krásné počasí dotvořilo vydařený výlet a já s bolavýma nahama, ale moc spokojený, dojel domů. Určitě se musím do Prahy letos ještě jednou podívat.

FOTO Praha dubnová a výstavní.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv