iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Peruc plná Francie
Peruc plná Francie
Napsal Plazík st.   
Sobota, 26 prosinec 2009

3.7.2007

Po výstavě fotografií z Francie v galerii amatérské fotografie na Peruci, se i do Galerie U Kozorožce nastěhovala tato nádherná země. Vernisáží zde byla v sobotu 30.6. otevřena výstava akvarelů docentky germanistiky ze Štrasburku Bernadette Hoffmann.

    Bernadette Hoffmann rozená Laval se narodila v roce 1950 ve francouzském městě Brive. Malování akvarelů se věnuje ve volném čase přes dvacet let pod vlivem její spolupráce s českými umělci. Povoláním je docentkou germanistiky na univerzitě ve Štrasburku. Její vědecká specializace je vztah mezi obrazem, fotografií a textem, slovem. Je autorkou doktorské práce o ilustrované frazeologii germánských jazyků.  Publikovala různé studie o ilustracích.

    Vystavené akvarely zobrazují buď známá Daliová Codques, Toskánska, Pravence, nebo méně známá, to jen buď dojemné a přívětivé krajiny jejích předků v Jihozápadní Franci, nebo předměty každodenní potřeby, zahrady, domy či květiny. V poslední době si oblíbila Severočeský a Šumavský venkov.

    Soustřeďuje se na barvy a jejich rovnováhu a na objemy více, než na linku. Má ladný malý formát, často se snaží o dramatizaci krajiny, i když podle ní je její ruka nespíš vedena vědomě k větší dávce světla než tmy. Nikdy neměla za cíl vystavovat. Její akvarely měly za cíl stát se dárky pro její přátele a blízké . Nápad uskutečnit tuto výstavu je důsledkem jejího seznámení se s paní Hermínou V. Kopicovou, majitelkou Galerie U kozorožce na Peruci.

                                                                                                          Vladimír Fišera

 

    Ve čtyři hodiny odpoledne se na peruckém náměstí opět sešlo, tak jak je to u Kopiců zvykem, mnoho milovníků výtvarného umění. A tentokráte nejen z Česka, ale i z Německa a samozřejmě ze země autorky akvarelů z Francie.
popis       Po krásných irských melodiích v podání mladé flétnistky a houslisty uvítala přítomné majitelka galerie paní Hermína Viera Kopicová. O autorce a vystavených obrazech pohovořil její manžel, Josef Kopic. Krásné verše poté v češtině i francouštině přednesl překladatel francouzské poezie, profesor dějepisu ze Štrasburku, Vladimír Fišera. Zahájení třetí letošní výstavy v Galerii U Kozorožce ukončili opět přítomní hudebníci. Všichni si poté se skleničkou výborného francouzského vína v ruce prohlédli vystavené akvarely. Mimo těch z rodné země autorky jsou zde i obrázky z Českého středohoří, které vystavující autorka vytvořila při svých návštěvách českých přátel ve Chrámcích.
   Výstava bude otevřena pro prázdninové návštěvníky Peruce od středy do neděle od 10 do 18 hodin až do srpna.

 

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv