iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Cestou za sny - Ze Středohoří pod Everest
Galerie u Plazíka Peruc
květen - 4. červenec
Výstava fotografií Blanky Beckertové z nižší i vyšší nadmořské výšky.
Přístupno po celý týden na zazvonění, o víkendy a svátky bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Poslední letošní vernisáž U kozorožce
Poslední letošní vernisáž U kozorožce
Napsal Plazík st.   
Sobota, 12 prosinec 2009
23.8.2006

Tak to v galerii paní Kopicové ještě nebylo. Od 2.září zde bude vystavovat pět výtvarníků z jedné rodiny. Vernisáž proběhne v 16 hodin.

 

Galerie U Kozorožce na Peruci si Vás dovoluje pozvat na vernisáž velice zajímavé výstavy
Stopy ve třech staletích
Výtvarná tvorba čtyř generací


V sobotu 2. září v 16, 00 hodin můžete uvidět díla pěti výtvarníků z jedné rodiny.
Jaroslav Šetelík (1881-1955): Po studiích na malířské akademii v Praze se vydal na cesty po Evropě Na delších studijních pobytech zakotvil v Itálii a Francii. Nejznámější jsou jeho olejomalby vystihující Prahu ve všech jejích podobách a náladách. Jeho díla jsou velmi ceněna v zahraničí i u nás a zdobí místnosti významných budov (magistráty, ministerstva).

J. Šetelík

Dimitrij Šetelík (1908-1991): Syn Jaroslava Šetelíka vystudoval na Akademii u Otakara Nejedlého krajinomalbu a u Bohuslava Slánského restaurátorství. Jeho doménou byly krajiny a zátiší, zvláště mistrovsky zvládl oblohu v jejích proměnách. V roce 1950 musel z politických důvodů opustit Československo a pak až do své smrti žil a pracoval jako malíř a restaurátor v Sydney v Austrálii. Jako restaurátor patřil ke světové špičce.
Bohumila Horáková (*1944): Dcera Dimitrije Šetelíka, vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor výtvarná výchova - matematika. Soustavné výtvarné činnosti se věnuje teprve od roku 1992. Hlavním těžištěm její tvorby jsou miniatury (plastické kompozice ze dřeva a vizovického těsta). Mnoho z nich je v soukromých sbírkách po celém světě.
Jaroslava Šetelíková (*1946): Dcera Dimitrije Šetelíka, vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu, obor hračka a drobný umělecký průmysl pod vedením prof. Viktora Fixla a obor užitá a propagační grafika u prof. Jiřího Bláhy. Od roku 1968 byla zaměstnána jako samostatný výtvarník módních a bytových doplňků, dřevěných, textilních a plastových hraček. Mimo tuto desingérskou tvorbu proDřevo průmyslovou velkovýrobu vytvářela hračky, hrací objekty a bytové doplňky pro vybavení dětských zařízení a nemocnic. Věnuje se i kresbě, převážně figurální. Prezentovala na více než 80 výstavách doma i v zahraničí. Za svou práci získala řadu ocenění, zejména "Vynikající výrobek roku", "Vynikající design" a "Křišťálový jehlan".
 David Webr (*1970): Syn Jaroslavy Šetelíkové, vystudoval umělecké truhlářství na střední umělecko-průmyslové škole. Po maturitě si ještě doplnil vzdělání v oborech restaurování nábytku a umělecká fotografie. Ze studijních cest do Tibetu, Indie a Číny si přivezl mnoho zajímavého materiálu, převážně portrétních fotografii, z nichž uspořádal několik výstav. Také se věnuje hudební a sportovní fotografie.
       David Webr

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv