iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Dagmar Stříbrná, Václava Felixová
Život okolo nás
5. 7. 2019 - 25. 8. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Dvě kamarádky - fotografky Dagmar (Dasha) Stříbrná ze Slaného a Václava (Vendy) Felixová z Kladna - se toulají světem, přírodou i mikrosvětem. Fauna bude hlavním tématem jejich společné výstavy.
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 25. srpna 2019.
PLAKÁTEK

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Václav Švankmajer 
Jdu s kosou na lov žirafy
7.4. 2019 - 31.7.2019
Galerie Emila Juliše
Černčice
Výstava obrazů a kreseb. 
PLAKÁTEK   

Jak vycvičit draka
20. 7. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný. Děj se odehrává na drsném Severu, který obývají ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou jednoznačně nejdrsnější. Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. Film. USA. Délka filmu 94 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč

O české a smolnické krajině
Václav Cílek
Smolnice, statek č.4
20.7. 2019 v 16 hodin
Povídání známého geologa a spisovatele.
PLAKÁTEK
 

Skleněný pokoj
3. 8. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Drama.Na kopci nad Brnem vyrostl obdivuhodný dům. Středobodem domu je „Skleněný pokoj“. Stává se synonymem krásy, modernosti, stejně jako symbolem nadějí národa, budoucnosti. Film Česko/Slovensko. Délka filmu 104 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Pouťový víkend
Telce
3.8. - 4.8. 2019

Fotbal, volejbal, taneční zábava, koncert - to vše je pro vás připraveno v Telcích.
PLAKÁTEK
  program
PLAKÁTEK
zábava

Teroristka
17. 8. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie, učitelka na penzi, která si řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti strůjci zla nepomůže starostka, sežene si zbraň. Film Česko . Délka filmu 95 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Kouzelný park
31. 8. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Komedie. Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata. Film USA/Španělsko . Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
    

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
30.6. - 31.8.2019
so, ne 10 - 16 hod.

Zahájení 16. výstavní sezony se uskuteční v pátek 28. června 2019 v 16 hod. koncertem Žesťového kvintetu Jaromíra Laksy.
Informace v přiložených plakácích.
Vstupné volné
PLAKÁTEK zámek
PLAKÁTEK Kučerová
PLAKÁTEK
Brabcová

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Prázdniny v peruckém lese
Prázdniny v peruckém lese
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 22 říjen 2009
2.9.2004

Ještě stále čerpám z prázdninových materiálů z Peruce a tak vás musím pozvat na vycházku, kterou jsem podnikl s vnučkami. Byly u mne týden, zvládly stezku odvahy,koupání i grilování a na závěr jsme šli do lesa.

    Nic nového, ale za klasickým cílem, na Krásnou vyhlídku.
Ve školce jsme viděli zapleveleného mladého Oldřicha, děti i učitelky na něj o prázdniny zapomněly. Jako každoročně nechyběla návštěva v Muzeu, kde nás mile přivítala paní Hauptvogelová. A bývalou sýpku jsme prolezli od saní v suterénu, přes školu, divadlo a vše nádherné v 1.patře až k ševcovi a bylinkám pod střechou.
Další naše kroky vedly od Fořtovny ořechovou alejí až ke vstupu do lesa. Zde nás překvapil bezohledný řidič Forda. Div že nevjel až na vyhlídku. Hned na kraji lesa bývali Milenci. Pro vás, kdo jste je neznali, tak dub s borovicí, kolem sebe omotaní a i na několika místech srostlí. Zbyl z nich malý pozůstatek. Loňské velké mraveniště ve zbytcích kořenů se ale opět zmenšilo. Silně prokáceným lesem, upravenou cestou, jsme přes plynovody došli do zbytků Modřínové aleje a na Krásnou vyhlídku. Přestože nesvítilo sluníčko byl nádherný výhled na České středohoří.
Jen se podívejte.
  Po chvilce odpočinku jsme vyrazili dál k Čechovu lesu. Před ním však vlevo kolem strže na Konvalinskou cestu . Je hodně poničená a hlavně zarostlá. Za plynovody se o ni nikdo nestará. Snad se někdy plynaři a lesáci domluví a obě části bývalé vycházkové cesty spojí. Dalším malým cílem byli perucké pískovce, Malý a Velký Vyšák. Malý, ten co ho hlídá kamenná sfinga je blíž vesnici a Velký jen několik metrů za ním. Je vidět, že je zde živo, v pískovci přibývají různé rytiny. Dolů po pěšině jsme šli kolem také již mrtvé borovice, námi díky tvaru zvané lavice. Jsme na ni foceni zamlada my, potom děti, ale vnučky jsem vzhledem k jejímu stavu a hlavně polámaným stromům na ni neposadil. Poslední pozdravy patřily starému vodníkovi, kamarádům cyklistům a hlavně příteli, slavnému Oldřichovi.Svaťákem jsme se vrátili mírným klusem domů.
I sem se můžete podívat.
Až budete mít na Peruci chvilku času, projděte se také za lesními zajímavostmi, není jich u nás málo. Přestože samotný les je značně zdevastovaný, objevují se náznaky zlepšení jeho stavu a hlavně, ohromně si odpočinete od všedních starostí.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu