iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Na JAWĚ na sever a až do Pekla
Na JAWĚ na sever a až do Pekla
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 22 říjen 2009
26.8.2004

Letos jsem se rozhodl pro dovolenou na motorce a tak jsem z Rakovníka zamířil nejdřív k Plzni a pak na sever za bráchou. Nakonec i přes poruchu jsem najel 500 km. Počásí přálo, tak pojeďme.

    K bráchovi do Šluknova se dostanu málokdy a tak jsem ho rád navštívil. Byl v práci, ale má ji doma jako já. Trochu jsem si Šluknov prohlédl, je to městečko v krásné krajině, trochu poznamenané pohraničím, ale hlavně opuštěnými objekty po roce 89. Bývalé fabriky otřesně chátrají. Druhý den jsem vyrazil dál.
Již několikrát jsem jel okolo Jiřetína pod Jedlovou , ale letos jsem zajel poprvé do dalšího městečka na severu. A oproti plánu jsem zde zůstal několik hodin. Bylo zde na co koukat. Vylezl jsem na Křížovou horu nad městem, do stříbrného dolu pod městem i na nedalekou zříceninu hradu Tolštejna. Vše bylo zajímavé a utvrdil jsem se v tom, že u nás v Čechách je stále na co koukat. Prostředí Lužických hor je skutečně půvabné a tak není divu, že se z nedalekých Kytlic stala vesnice známých osobností. Taky jsem tam poobědval.
Dalším mým cílem byla jakási, mezi motorkáři vyhlášená jeskyně nedaleko Nového Boru. Projel jsem Sloupem a hledal ji v lese nedaleko za ním. Jawa však řekla dost, rozebral jsem téměř vše a nakonec strkal. Z kopce chytla, ale na křižovatce 2km před jeskyní se situace opakovala. Bylo to maso strkat v kůži motorku s bágly několik km do kopce. Do jeskyně jsem dojel a zde byli kamarádi motorkáři.
Ale nejdřív k jeskyni . Je to něco úchvatného, po značené vozovce zajedete až do jeskyně, postavíte svůj stroj ke gauči, rozložíte spacák a jste ubytováni. Jeskyně má téměř 4000 m2, vzadu jsou dlouhé chodby. Většina z vás asi ví, jak sloupová jeskyně vypadá. Byl zde natáčen film S čerty nejsou žerty a vládl zde Lucifer Heřmánek. Dodnes je zde váha hříchů Doroty Váchalové, já se také zvážil, ale samozřejmě se země nedotkl.
Svitavské jeskyně, zvané Pusté kostely vznikly pravděpodobně v 15. století, byl to písečný lom, bydliště mnichů, za války vojenská německá továrna, poté sklad zeleniny i odpadků. Dnes je majetkem kamráda motorkářů, který poskytuje ubytování, stravu, ale i zábavu v Pekelných dolech. A to přesto, že čelí různým útokům okolí (sám jsem byl za dva dny svědkem dvou). Díky Pekelné doly .
A k motorce, ani Mongol s bráchou s ní nic nesvedli. Druhý den večer sehnali svíčky, ja ještě jednou vyčistil všechnu eletriku a motor se rozhejbal. Prý poslední dobou vydrží svíčky 500 km a ty mé měly určitě přes tisíc. Podíval jsem se ještě do další známé motorkářské hospody U šerifa a třetí den vyjel k domovu.
Samozřejmě jsem prolezl Skalní hrad ve Sloupu, také určitě stojí za prohlídku, zvlášť s mladou a příjemnou průvodkyní za dozoru poustevníka. Další zastávkou byl Úštěk. Je to staré zajímavé město, ale oproti mé návštěvě před 40 lety velmi sešlé a pošmourné. Škoda. V Litoměřicích jsem se stavil u kamaráda a spolupracovníka Kapitána Fandy a pak ještě zajel do Třebenic. Zde jsem chodil před 50 lety do školy a je to dnes hezké, upravené městečko pod zříceninou Košťálova. Sloup, Úštěk a Třebenice
Domů jsem dorazil včas, k večeru začalo pršet.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde