iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Na JAWĚ na sever a až do Pekla
Na JAWĚ na sever a až do Pekla
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 22 říjen 2009
26.8.2004

Letos jsem se rozhodl pro dovolenou na motorce a tak jsem z Rakovníka zamířil nejdřív k Plzni a pak na sever za bráchou. Nakonec i přes poruchu jsem najel 500 km. Počásí přálo, tak pojeďme.

    K bráchovi do Šluknova se dostanu málokdy a tak jsem ho rád navštívil. Byl v práci, ale má ji doma jako já. Trochu jsem si Šluknov prohlédl, je to městečko v krásné krajině, trochu poznamenané pohraničím, ale hlavně opuštěnými objekty po roce 89. Bývalé fabriky otřesně chátrají. Druhý den jsem vyrazil dál.
Již několikrát jsem jel okolo Jiřetína pod Jedlovou , ale letos jsem zajel poprvé do dalšího městečka na severu. A oproti plánu jsem zde zůstal několik hodin. Bylo zde na co koukat. Vylezl jsem na Křížovou horu nad městem, do stříbrného dolu pod městem i na nedalekou zříceninu hradu Tolštejna. Vše bylo zajímavé a utvrdil jsem se v tom, že u nás v Čechách je stále na co koukat. Prostředí Lužických hor je skutečně půvabné a tak není divu, že se z nedalekých Kytlic stala vesnice známých osobností. Taky jsem tam poobědval.
Dalším mým cílem byla jakási, mezi motorkáři vyhlášená jeskyně nedaleko Nového Boru. Projel jsem Sloupem a hledal ji v lese nedaleko za ním. Jawa však řekla dost, rozebral jsem téměř vše a nakonec strkal. Z kopce chytla, ale na křižovatce 2km před jeskyní se situace opakovala. Bylo to maso strkat v kůži motorku s bágly několik km do kopce. Do jeskyně jsem dojel a zde byli kamarádi motorkáři.
Ale nejdřív k jeskyni . Je to něco úchvatného, po značené vozovce zajedete až do jeskyně, postavíte svůj stroj ke gauči, rozložíte spacák a jste ubytováni. Jeskyně má téměř 4000 m2, vzadu jsou dlouhé chodby. Většina z vás asi ví, jak sloupová jeskyně vypadá. Byl zde natáčen film S čerty nejsou žerty a vládl zde Lucifer Heřmánek. Dodnes je zde váha hříchů Doroty Váchalové, já se také zvážil, ale samozřejmě se země nedotkl.
Svitavské jeskyně, zvané Pusté kostely vznikly pravděpodobně v 15. století, byl to písečný lom, bydliště mnichů, za války vojenská německá továrna, poté sklad zeleniny i odpadků. Dnes je majetkem kamráda motorkářů, který poskytuje ubytování, stravu, ale i zábavu v Pekelných dolech. A to přesto, že čelí různým útokům okolí (sám jsem byl za dva dny svědkem dvou). Díky Pekelné doly .
A k motorce, ani Mongol s bráchou s ní nic nesvedli. Druhý den večer sehnali svíčky, ja ještě jednou vyčistil všechnu eletriku a motor se rozhejbal. Prý poslední dobou vydrží svíčky 500 km a ty mé měly určitě přes tisíc. Podíval jsem se ještě do další známé motorkářské hospody U šerifa a třetí den vyjel k domovu.
Samozřejmě jsem prolezl Skalní hrad ve Sloupu, také určitě stojí za prohlídku, zvlášť s mladou a příjemnou průvodkyní za dozoru poustevníka. Další zastávkou byl Úštěk. Je to staré zajímavé město, ale oproti mé návštěvě před 40 lety velmi sešlé a pošmourné. Škoda. V Litoměřicích jsem se stavil u kamaráda a spolupracovníka Kapitána Fandy a pak ještě zajel do Třebenic. Zde jsem chodil před 50 lety do školy a je to dnes hezké, upravené městečko pod zříceninou Košťálova. Sloup, Úštěk a Třebenice
Domů jsem dorazil včas, k večeru začalo pršet.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde