iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

S Praotcem Čechem pod Říp
Zlonice
Železniční muzeum

25.5..2024 v 8 - 19 hod.
Projeďte se motoráčkem po trati, kde již vlaky nejezdí...
PLAKÁTEK

ROPS
Peruc
Za Dubem

2.6.2024 v 17 hod.
Koncert Ročovského pěveckého sboru ve Stodolním divadle.

PLAKÁTEK

Nedělní jógování
Peruc
Za Dubem

9.6.2024 
9:30 - 11:00 hod.

Kavárna Za Dubem zve na Nedělní jógování ve stodůlce.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Fantastická parta

Neděle 26. 5.
15.30 hod.

Jedenáctiletý Alfonso, potomek Dona Quijota a jeho tři králíci se spojí s tajnou láskou Victorií a nejlepším přítelem Pančem, aby zachránili své milované město před katastrofou. Pokusí se zastavit zákeřného obchodníka, který pod záminkou blížícího se tornáda přesvědčuje všechny obyvatele města, aby mu prodali svůj dům. Povede se fantastické partě zachránit město a stát se jeho superhrdiny?
Animovaný / Rodinný / Argentina|Belgie|Německo / 2023 / 87 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Franta mimozemšťan
Pátek 31. 5.
19.00 hod.

Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer.
Komedie / Česko / 2024 / 101 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Milénium – DEN TŘETÍ
Milénium – DEN TŘETÍ
Napsal Plazík st.   
Sobota, 10 říjen 2009
1.7.2004

Přišla trochu vlhčí neděle, poslední den oslav milénia setkání knížete Oldřicha a selky Boženy. Hlavními programy byl Běh Oldřicha za Boženou a fotbalový turnaj přípravek.

  Ráno občas spadlo pár kapek a mezi nimi ti, kteří si nestačili vše prohlédnout, navštěvovali zajímavá místa. V kině stále probíhalo promítání kronik z minulých setkání rodáků a diapozitivů. Výstavy pokračovaly i v Radnici, ve školách a samozřejmě v muzeu a Galerii u kozorožce, kde vystavovali místní výtvarníci a fotografové. V devět začala ve sboru Církve československé husitské pravidelná nedělní mše. Postupně se vyjasňovalo a tak se mohli ke svému soupeření připravit sportovci. Na hřišti FK Peruc se hrálo od 10. hodin prvé utkání turnaje přípravek a na náměstí startovaly prvé kategorie tradičního Běhu Oldřicha za Boženou.  Do dětských kategorií se přihlásilo dle startovních listin 17 běžců od 0 do 6 let. Běželi ve 2  kategoriích kolečko kolem parčíku na náměstí a lidé fandili, rodiče těm nejmenším pomáhali. Nezáleží ani na tom, kdo vyhrál, ale snaha mrňousů byla nádherná a roztomilá. Po nich startovali na 550m dlouhé trati ti trochu starší od 7 do 12 let v 5 kategoriích. Dle výsledků od časoměřičů byla nejrychlejší ze všech desetiletá Jitka Havlíková ze Sokolova před stejně starým Jiřím Rafou ze Slaného. Do cíle po náročném úseku po schodech doběhly i perucké Ivanka, Vlaďka a Leona.

   Ale to se již na start řadili starší žáci ke svému jednomu kolu a dospělí na svá tři kola. Zde startovalo 22 mužů ve 4 věkových kategoriích a 2 ženy. Nejstarším běžcem byl dvaasedmdesátiletý Josef Porde z Roudnice. Jaké však bylo překvapení diváků, když do druhého kola běželi na čele ti, od kterých to nikdo nečekal. Za chvíli se však ukázalo proč. Nedůsledný ředitel závodu nezkontroloval špatně označenou trať a část závodníků si ji nechtěně zkrátila. A tak mluvit o výsledcích tohoto neregulérního závodu je snad zbytečné, i když nejrychlejší z těch, co běželi celou trať byl jako již několikrát Jan Hřích z ASK Počerady. Jeden z organizátorů závodu, pan Pavel Novák se závodníkům omluvil, ale pak nastalo dosti trapné vyslýchání závodníků ředitelem závodu, kdo jak běžel. Škoda, výkon běžců a práce dalších pořadatelů si takovýto konec závodu nezasloužila.

    Mnohem úspěšnější byl fotbalový turnaj přípravek, který pořádal místní FK Peruc. Soupeři jim byli malí fotbalisté z Libochovic a Vraného. V prvém zápase porazili domácí Vraný 3:1, a stejným výsledkem porazili Vraný i fotbalisté Libochovic. Ve třetím utkání se tedy rozhodovalo o vítězi turnaje. Utkání v řádném čase skončilo 2:2 a tak přišly na řadu penalty. A zde byli peručtí úspěšnější, když proměnil nejlepší střelec turnaje M.Košín a brankář T.Blažek, který si také postavil míč na značku. Soupeři ho nepřekonali ani jednou. Pohár za prvé místo přebral domácí M.Košín, ale byli samozřejmě odměněny  další týmy i jednotlivci.

     Nedělní odpoledne přivítal příjemný chlad krásného, ale uvnitř značně zašlého kostela sv.Petra a Pavla posluchače koncertu Smíšeného pěveckého sboru Karla Chlouby z Ročova.  Ten tradičně na Peruci vystupuje a i v tento sváteční den přítomné nezklamal. Krásný zážitek.

   Po koncertu následovala slavnostní mše za všechny rodáky a přátele z Peruce a Chrastína. Ta byla výjimečná i tím, že se se svými věřícími loučil místní a zlonický pan farář, který odchází za novým úkolem do posázaví.

    A co říci na závěr? Oslava milénia setkání knížete Oldřicha s peruckou Boženou a setkání rodáků a přátel Peruce a Chrastína se určitě vydařila. Sešlo se desítky a stovky známých, prohlédli si Peruc, Peruce si všimla i Česká televize. Mnoho z přítomných se určitě na Peruc vrátí. A je třeba poděkovat všem, kteří toto setkání přpravili. Takže za pět, a nebo za tisíc let opět nashledanou.

 

FOTO den třetí

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde