iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Beseda o církvích
v Rakousku a Německu
18.10.2019 v 18 hod.
Peruc
knihovna

Zve Husův sbor a knihovna.
PLAKÁTEK 

Dýňový den
plný zábavy
19.10.2019 v 10 hod.
Hřivčice
- Vraňany

Zájezd MS ČČK Hřivčice do Vraňan na farmu rodiny Hančových.
PLAKÁTEK 

Captain Marvel
19. 10. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi. Děj se odehrává v devadesátých letech dvacátého století. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. Film. USA Délka filmu 124 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Dumbo
26. 10. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Fantasy. Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Film USA. Délka filmu 112 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
  

Dezertér z Volšan
26.10.2019 v 18 hod.
Radonice n. O.
sokolovna

Divadelní družina ZSBJ zve na divadelní hru E. A. Longena.

PLAKÁTEK

Hacafígr, křest knihy
27.10.2019 v 14 hod.
Radonice n. O.
bývalá škola

Zveme vás na křest knihy M. Antroipiuse Hacafígr, spojený s jejím prodejem a autogramiádou..
PLAKÁTEK  

Dušičkové setkání
2.11.2019 v 16 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na dušičkové setkání a zapálení svíček na opuštěných hrobech.
PLAKÁTEK 

10 let
9.11.2019 v 20 hod.
Hřivčice sál
Kapela 
NOTOSNADNENÍMOŽNÝ
slaví 10 let. 
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Milénium – DEN TŘETÍ
Milénium – DEN TŘETÍ
Napsal Plazík st.   
Sobota, 10 říjen 2009
1.7.2004

Přišla trochu vlhčí neděle, poslední den oslav milénia setkání knížete Oldřicha a selky Boženy. Hlavními programy byl Běh Oldřicha za Boženou a fotbalový turnaj přípravek.

  Ráno občas spadlo pár kapek a mezi nimi ti, kteří si nestačili vše prohlédnout, navštěvovali zajímavá místa. V kině stále probíhalo promítání kronik z minulých setkání rodáků a diapozitivů. Výstavy pokračovaly i v Radnici, ve školách a samozřejmě v muzeu a Galerii u kozorožce, kde vystavovali místní výtvarníci a fotografové. V devět začala ve sboru Církve československé husitské pravidelná nedělní mše. Postupně se vyjasňovalo a tak se mohli ke svému soupeření připravit sportovci. Na hřišti FK Peruc se hrálo od 10. hodin prvé utkání turnaje přípravek a na náměstí startovaly prvé kategorie tradičního Běhu Oldřicha za Boženou.  Do dětských kategorií se přihlásilo dle startovních listin 17 běžců od 0 do 6 let. Běželi ve 2  kategoriích kolečko kolem parčíku na náměstí a lidé fandili, rodiče těm nejmenším pomáhali. Nezáleží ani na tom, kdo vyhrál, ale snaha mrňousů byla nádherná a roztomilá. Po nich startovali na 550m dlouhé trati ti trochu starší od 7 do 12 let v 5 kategoriích. Dle výsledků od časoměřičů byla nejrychlejší ze všech desetiletá Jitka Havlíková ze Sokolova před stejně starým Jiřím Rafou ze Slaného. Do cíle po náročném úseku po schodech doběhly i perucké Ivanka, Vlaďka a Leona.

   Ale to se již na start řadili starší žáci ke svému jednomu kolu a dospělí na svá tři kola. Zde startovalo 22 mužů ve 4 věkových kategoriích a 2 ženy. Nejstarším běžcem byl dvaasedmdesátiletý Josef Porde z Roudnice. Jaké však bylo překvapení diváků, když do druhého kola běželi na čele ti, od kterých to nikdo nečekal. Za chvíli se však ukázalo proč. Nedůsledný ředitel závodu nezkontroloval špatně označenou trať a část závodníků si ji nechtěně zkrátila. A tak mluvit o výsledcích tohoto neregulérního závodu je snad zbytečné, i když nejrychlejší z těch, co běželi celou trať byl jako již několikrát Jan Hřích z ASK Počerady. Jeden z organizátorů závodu, pan Pavel Novák se závodníkům omluvil, ale pak nastalo dosti trapné vyslýchání závodníků ředitelem závodu, kdo jak běžel. Škoda, výkon běžců a práce dalších pořadatelů si takovýto konec závodu nezasloužila.

    Mnohem úspěšnější byl fotbalový turnaj přípravek, který pořádal místní FK Peruc. Soupeři jim byli malí fotbalisté z Libochovic a Vraného. V prvém zápase porazili domácí Vraný 3:1, a stejným výsledkem porazili Vraný i fotbalisté Libochovic. Ve třetím utkání se tedy rozhodovalo o vítězi turnaje. Utkání v řádném čase skončilo 2:2 a tak přišly na řadu penalty. A zde byli peručtí úspěšnější, když proměnil nejlepší střelec turnaje M.Košín a brankář T.Blažek, který si také postavil míč na značku. Soupeři ho nepřekonali ani jednou. Pohár za prvé místo přebral domácí M.Košín, ale byli samozřejmě odměněny  další týmy i jednotlivci.

     Nedělní odpoledne přivítal příjemný chlad krásného, ale uvnitř značně zašlého kostela sv.Petra a Pavla posluchače koncertu Smíšeného pěveckého sboru Karla Chlouby z Ročova.  Ten tradičně na Peruci vystupuje a i v tento sváteční den přítomné nezklamal. Krásný zážitek.

   Po koncertu následovala slavnostní mše za všechny rodáky a přátele z Peruce a Chrastína. Ta byla výjimečná i tím, že se se svými věřícími loučil místní a zlonický pan farář, který odchází za novým úkolem do posázaví.

    A co říci na závěr? Oslava milénia setkání knížete Oldřicha s peruckou Boženou a setkání rodáků a přátel Peruce a Chrastína se určitě vydařila. Sešlo se desítky a stovky známých, prohlédli si Peruc, Peruce si všimla i Česká televize. Mnoho z přítomných se určitě na Peruc vrátí. A je třeba poděkovat všem, kteří toto setkání přpravili. Takže za pět, a nebo za tisíc let opět nashledanou.

 

FOTO den třetí

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu