iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Milénium – DEN TŘETÍ
Milénium – DEN TŘETÍ
Napsal Plazík st.   
Sobota, 10 říjen 2009
1.7.2004

Přišla trochu vlhčí neděle, poslední den oslav milénia setkání knížete Oldřicha a selky Boženy. Hlavními programy byl Běh Oldřicha za Boženou a fotbalový turnaj přípravek.

  Ráno občas spadlo pár kapek a mezi nimi ti, kteří si nestačili vše prohlédnout, navštěvovali zajímavá místa. V kině stále probíhalo promítání kronik z minulých setkání rodáků a diapozitivů. Výstavy pokračovaly i v Radnici, ve školách a samozřejmě v muzeu a Galerii u kozorožce, kde vystavovali místní výtvarníci a fotografové. V devět začala ve sboru Církve československé husitské pravidelná nedělní mše. Postupně se vyjasňovalo a tak se mohli ke svému soupeření připravit sportovci. Na hřišti FK Peruc se hrálo od 10. hodin prvé utkání turnaje přípravek a na náměstí startovaly prvé kategorie tradičního Běhu Oldřicha za Boženou.  Do dětských kategorií se přihlásilo dle startovních listin 17 běžců od 0 do 6 let. Běželi ve 2  kategoriích kolečko kolem parčíku na náměstí a lidé fandili, rodiče těm nejmenším pomáhali. Nezáleží ani na tom, kdo vyhrál, ale snaha mrňousů byla nádherná a roztomilá. Po nich startovali na 550m dlouhé trati ti trochu starší od 7 do 12 let v 5 kategoriích. Dle výsledků od časoměřičů byla nejrychlejší ze všech desetiletá Jitka Havlíková ze Sokolova před stejně starým Jiřím Rafou ze Slaného. Do cíle po náročném úseku po schodech doběhly i perucké Ivanka, Vlaďka a Leona.

   Ale to se již na start řadili starší žáci ke svému jednomu kolu a dospělí na svá tři kola. Zde startovalo 22 mužů ve 4 věkových kategoriích a 2 ženy. Nejstarším běžcem byl dvaasedmdesátiletý Josef Porde z Roudnice. Jaké však bylo překvapení diváků, když do druhého kola běželi na čele ti, od kterých to nikdo nečekal. Za chvíli se však ukázalo proč. Nedůsledný ředitel závodu nezkontroloval špatně označenou trať a část závodníků si ji nechtěně zkrátila. A tak mluvit o výsledcích tohoto neregulérního závodu je snad zbytečné, i když nejrychlejší z těch, co běželi celou trať byl jako již několikrát Jan Hřích z ASK Počerady. Jeden z organizátorů závodu, pan Pavel Novák se závodníkům omluvil, ale pak nastalo dosti trapné vyslýchání závodníků ředitelem závodu, kdo jak běžel. Škoda, výkon běžců a práce dalších pořadatelů si takovýto konec závodu nezasloužila.

    Mnohem úspěšnější byl fotbalový turnaj přípravek, který pořádal místní FK Peruc. Soupeři jim byli malí fotbalisté z Libochovic a Vraného. V prvém zápase porazili domácí Vraný 3:1, a stejným výsledkem porazili Vraný i fotbalisté Libochovic. Ve třetím utkání se tedy rozhodovalo o vítězi turnaje. Utkání v řádném čase skončilo 2:2 a tak přišly na řadu penalty. A zde byli peručtí úspěšnější, když proměnil nejlepší střelec turnaje M.Košín a brankář T.Blažek, který si také postavil míč na značku. Soupeři ho nepřekonali ani jednou. Pohár za prvé místo přebral domácí M.Košín, ale byli samozřejmě odměněny  další týmy i jednotlivci.

     Nedělní odpoledne přivítal příjemný chlad krásného, ale uvnitř značně zašlého kostela sv.Petra a Pavla posluchače koncertu Smíšeného pěveckého sboru Karla Chlouby z Ročova.  Ten tradičně na Peruci vystupuje a i v tento sváteční den přítomné nezklamal. Krásný zážitek.

   Po koncertu následovala slavnostní mše za všechny rodáky a přátele z Peruce a Chrastína. Ta byla výjimečná i tím, že se se svými věřícími loučil místní a zlonický pan farář, který odchází za novým úkolem do posázaví.

    A co říci na závěr? Oslava milénia setkání knížete Oldřicha s peruckou Boženou a setkání rodáků a přátel Peruce a Chrastína se určitě vydařila. Sešlo se desítky a stovky známých, prohlédli si Peruc, Peruce si všimla i Česká televize. Mnoho z přítomných se určitě na Peruc vrátí. A je třeba poděkovat všem, kteří toto setkání přpravili. Takže za pět, a nebo za tisíc let opět nashledanou.

 

FOTO den třetí

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde