iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Březen ve Vrchlického divadle
Březen ve Vrchlického divadle
Napsal mPb   
Neděle, 27 září 2009
30.3.2004

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych na našich stránkách cosi napsal o divadle. Je to téměř měsíc od posledního článku, tak jen ve stručnosti.

   V úterý 9.března jsme přivítali poprvé lounské střední školy na představení mosteckého divadla Ženitba od N.V.Gogola. A oni překvapili. Jak chováním, tak zejména přijetím a reakcemi na představení. Zejména studenti lounské zemědělky byli perfektní. Stejně dobří byli na jevišti mostečtí herci.
Ženitba
Dalšímu představení předcházela slavnostní chvíle. Znovuotevření Vrchlického divadla v Lounech zvítězilo v anketě MF Dnes – severočeské mutace – o  
Kulturní událost 2003 (MF DNES, čtvrtek 4.března 2004) 
     Po třinácti letech opravená scéna získala pětinu hlasů. Druhý je Kabát, třetí režisér Polák
Louny - Pravidelně vyprodáno má Vrchlického divadlo v Lounech od loňského listopadu, kdy se po třinácti letech chátrání znovu otevřelo veřejnosti. Teď si může do kroniky připsat další cenný úspěch - právě jeho opravu a nové uvedení do provozu označili čtenáři MF DNES za Kulturní událost roku 2003.
V tradiční anketě severočeské přílohy MF DNES hlasovalo v letošním roce 298 lidí. Téměř pětina jich přitom na soutěžní kupon uvedla číslo 10 - opravu lounské scény. “Mám ohromnou radost, s něčím takovým jsem vůbec nepočítal. Od počátku jsem byl přesvědčený, že jasně vyhraje teplická skupina Kabát. O to víc všem čtenářům za jejich hlasy děkuji,”
. prohlásil včera překvapeně ředitel lounského divadla Vladimír Drápal, když se zprávu o vítězství dozvěděl. V hledišti usedl na počátku února, tedy po necelých třech měsících, už desetitisící návštěvník. Triumf ve čtenářské anketě považuje Drápal za další důkaz toho, jak moc divadlo v Lounech chybělo. “Vypadá to, že lidé oceňují výběr představení, která jim nabízíme, i naši snahu, aby tu divadlo fungovalo jako komplexní kulturní instituce, kde se nehraje jednou za čtrnáct dní, ale konají se tu i koncerty, výstavy a další akce. Ukazuje se, že takové divadlo má šanci v Lounech žít, a doufám, že díky tomuto vítězství si nás všimnou i další diváci, kteří k nám budou jezdit a budou tu spokojení,” doplnil ředitel Drápal. 
   Cenu předal známý herec B.Klepl, který chvíli poté vystupoval ve hře Divadla Na zábradlí
TERASA. Ze známých herců mohli diváci vidět Marii Málkovou, Leoše Suchařípu a Jorgu Kotrbovou. Výbornou hru zvláštní nálady a emocí ale příliš nevzali za svou.
  TERASA
   Středa a čtvrtek patřili dětem. Pohádku na ruské motivy Krása Nesmírná a Kostěj Nesmrtelný shlédlo téměř 900 dětí z lounských, ale i vesnických škol (Hřivice !).
   Velká událost čekalo divadlo v pondělí 22.3. Přijeli od Cimrmanů s 
AFRIKOU !!
   Ohromný zájem o hostování divadla J.Cimrmana ve Vrchlického divadle v Lounech již ukázal předprodej. Večerní představení bylo vyprodáno za týden a druhé, odsouhlasené kmotrem Janem Svěrákem, jen o několik dní později. A žádosti o vstupenky přicházely až do pondělka 22.března, kdy skutečně Cimrmanovci do Loun v čele s Ladislavem Smoljakem přijeli. Nejnovější kus autorů Cimrman/Svěrák/Smoljak AFRIKA proběhl klasicky. Po semináři v prvé půli shlédli diváci dobrodružnou cestu čtveřice Dr.Žába (L.Smoljak), Cyril Metoděj (P. Brukner), Baron Ludvik (J.Weigel), B.Puchmajer (J.Hraběta) a pěvecký sbor Hlahol vzducholodí Holešovice do srdce Afriky. Češi přistáli mezi lidožravci (P.Vondruška, M.Šimon, R.Bárta) a Alexandrovci. A pak se děli věci!
   Hlavní ale bylo nadšení a spokojenost diváků, kterých se za pondělní večer vystřídalo v hledišti přes 500. Divadlo Járy Cimrmana se musí do Loun určitě vrátit.
  AFRIKA
   Pro milovníky vážné, nebo lépe řečeno komorní hudby byla připravena lahůdka na úterní večer (23.3.) V Lounech vystoupil na pozvání Kruhu přátel hudby jeden z nejlepších evropských souborů, Guarneri trio. Ve složení Ivan Klánský – klavír, Čeněk Pavlík – housle a Marek Jerie – violoncello přijeli přesvědčit lounské publikum o svých kvalitách.. Na programu byl Josef Suk (Elegie op.33), Bedřich Smetana (Trio g moll) a Felix Mendelssohn – Bartholdy (Trio d moll op. 49). Nadšení p
osluchači si ještě vyžádali přídavek, tentokráte od Sukova tchána a učitele Antonína Dvořáka. Největší chválu a uznání sklidili čeští hudebníci za originální přednes skladby typicky českého autora B.Smetany. 
  Guarneri trio
    Svoji prvou premiéru v obnoveném Vrchlického divadle v Lounech představil známý ochotnický soubor Rádobydivadlo Klapý. Režisér
Ladislav Valeš se souborem nastudoval za podpory města Louny a VD svoji úpravu hry I.Bergmana Podzimní senáta s názvem Taková podivná kombinace citů. 
   Odvěké a nekonečné téma vzájemných rodinných vztahů je zde vyhroceno ve vztahu matky, umělkyně (Charlotte), která celý svůj život věnovala své kariéře a citlivé dcery (Eva), žijící v klidném, ale vnitřně nešťastném partnerském vztahu. Jejich krátké setkání po letech probíhá ve znamení mateřské i dceřínné lásky až po ostrou nenávist. Situaci ještě vyostřuje smrt matčina partnera i dceřina malého syna, spolu s pos
tižením druhé Charlottiny dcery (Helena). Příběh malé životní chvíle končí pravděpodobně definitvním rozchodem dcery a matky, které po absenci minulých citů nemohou vykřesat naději na navázání vztahů budoucích.
    Celý soubor přistoupil k nastudování hry velmi odpovědně a to se projevilo i v reakci publika. To celých sto minut napjatě a soustředěně sledovalo vše, co se na jevišti odehrávalo a odměnilo klapské ochotníky bouřlivým potleskem. Slovy chvály nešetřil ani známý herec Boris Resner, který se premiér
y zúčastnil. V roli Evy se představila Veronika Týcová, Charlotte hrála Eva Kodešová, obě v ohromně přesvědčivém a citově plném výkonu. Neméně dobře zahráli Pavel Macák partenra Evy Viktora, a Lenka Šťastná druhou dceru Helenu. V epizodních rolích se představili Jaromír Holfeuer (otec) a malý Jan Kaška (chlapec). 
   To že přijetí v Lounech nebyl náhodné potvrdil následující víkend ohromný úspěch na přehlídce ochotnických souborů v Újezdu nad Černými Lesy . Divadelníci z Klapýho vyhráli co se dalo. Mezi pěti cenami jsou i ceny za herecké výkony E.Kodešové a V.Týcové a za režii L.Valešovi. Cesta do Hronova je otevřena.
    Taková podivná kombinace citů
  Bouřlivý smích otřásal divadlem v
 neděli 28.3. A DO PYŽAM! zde dvakrát vstoupili J.Langmajer, D. Suchařípa, K.Hrachovcová, E.Čížovská, M.Válková (ta narychlo výborně zastoupila zraněnou K.Brožovou) a M.Hruška. A to co prováděl Jiří Langmajer s kolegy na jevišti nemohlo nechat nikoho klidného. Lehká, nenáročná, ale brilantní komedie splnila svůj jediný cíl – pobavit obecenstvo.
  
A DO PYŽAM !

Divadlo čeká i na vás, jen si vybrat z programu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde