iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Paralet.
Paralet.
Napsal Luděk   
Pondělí, 21 září 2009
17.3.2004

Lounský Press již delší dobu seznamuje své čtenáře s lounskou hudební scénou. Protože odešel redaktor Z.P., který tyto články psal, ujal jsem se tohoto úkolu. Zde je prvý článek. Pokud máte svoji kapelu a ještě jste nebyli v LP, kontaktujte mne prosím.

Jedna z nejstarších, dosud hrajících kapel si zavzpomínala na své začátky.Vše se zrodilo koncem osmdesátých let, kdy se sešli Petr Mašek a Mirek Blažek se společným zájmem o hudbu, a chuť si také sami zahrát. S nimi a ještě kamarádem Štípkem jsme si o začátcích povídali ve Sklípku.

P.M.: Vzali jsme si španěly, později ji Mirek vyměnil za bicí – krabice od makrel a barev, přibrali pár kamarádů a vznikla EXHUMACE. Učili jsme se  prvé akordy, na umáčknutí bariků si Mirek  na ukazováček přidělal prkénko, připevnili jsme  primitivní snímače, zapojili do vstupů rádií a dostali se až do encyklopedie českých rockových kapel.

M.B.: Já jsem z návštěvy u strejdy v Praze přivezl jeho dvacet let starou elektrickou kytaru a jaká byla naše radost z nalezené páky ve futrále.

P.M.: Mně se nelíbil tvar, tak jsem nakreslil nový, rodiče mne kytaru v PRAGOVCE ořezali, já ji natřel  červenou barvou na boty a již jsme zněli jako death-metal. Před vystoupením jsem kytaru leštil krémem na boty a získával  prvé obdivovatele.

P.Š.: K nim jsem patřil i já, byli pro mne bohy. Chodil jsem je poslouchat pod okna jejich zkušebny a Mašek měl již plné zuby mých naivních dotazů. Přestože jsme v začátcích  měli stejné znalosti o kytarách, dělili jsme je tvrdě na sólové a doprovodné, tak v této době byli kluci z EXHUMACE znalci.

 P.M.: Slyšel jsem o Štípkově perfektním špendlíkovém bustru, ale já již začal dělat své a nakonec jsem je vyráběl i pro ostatní začátečníky. Dodnes jsou jejich trosky na některých koncertech vidět.

M.B. Já odešel v roce 94 na vojnu, ale to již Exhumace neexistovala. No konci vojny jsme začali dávat dohromady novou kapelu, našli pár dobrých kamarádů a vznikli Friends. V té době nás velmi ovlivňovali Quini, tak jsme od metalu přešli k tradičnímu bigbítu. Zůstali jsme však u vlastní tvorby. Basu hrál Pružina a na klávesy výborný muzikant a vynálezce Kostřižek. Jeho dvojité zesilovače opět povznesli naši kapelu na námi určenou špičku. I jeho konstrukce šlapky je dodnes využívána.

P.Š.:  Ano, i já ji dnes používám, i když jenom jako spínač.

P.M.: V roce 95 jsme natočili prvé demo a se skladbami Svátek z práce a Mravenec jsme několik týdnů obsazovali prvá místa v přehlídce regionálních kapel na rádiu Agara. Konec Friends se ale blížil a Silvestr 95 byl posledním koncertem. Odešel Ostřížek, ale my jsme chtěli dál.

M.B.: A tak vznikl dnešní Paralet. Přišel  nový zpěvák Pilíř (dnes ACE) a nové skladby. V následujících letech jsme se mimo Louny zúčastnili několika festivalů ve východních Čechách a zahráli si i pár koncertů na turné VLTAVY. Natočili jsme malé CD demo s úspěšným Příběhem.

M.B.st.: Ale v té době se o vás začalo říkat Kapela ze zkušebny.

P.M.: Je pravda, že nás více bavila tvůrčí práce ve zkušebně, také každý rok vznikalo několik desítek nových skladeb. Hráli jsme jen v Mandarinu, později Opeře a na pozvání. Samozřejmě jsme se zúčastňovali Lounského kotle. Sami jsme příliš aktivní nebyli a řádného manažera jsme neměli. A to nám zůstalo dodnes.

M.B.: Problémem bylo a je dodnes se ke koncertu všichni sejít. Pilíř se odstěhoval do Postoloprt, odešel Pružina a my po malé krizi opět měnili sestavu. Získali jsme klávesáka od Pluťáků  Šuka a na basu a zpěv mladého, ale výborného Iggyho.

P.M.: Ten přinesl i nové impulsy, začal skládat své písničky a spolu jsme prakticky obměnili celý repertoár. Nejlepší skladby jsme spolu s kamarády nahráli v roce 2002 na další CD Pane Masére.

M.B.st.: Za poslední rok jsme vás slyšeli snad jen pětkrát. Věnujete se více zvučení koncertů a nahrávání demáčků pro jiné kapely. Nezaniká tím Paralet.

P.M.,M.B.: NE!. Máme sice opět problémy  sejít se všichni na koncert, připravujeme však pro letošní rok změny. A nechte se překvapit jaké.

 

PARALET

 

Miroslav Blažek
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde