iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow V divadle zněl smích a výborná hudba
V divadle zněl smích a výborná hudba
Napsal mPb   
Pondělí, 14 září 2009
4.2.2004

Od komedie přes tři hudební večery ke komedii další, tak lze charakterizovat poslední lednový týden ve Vrchlického divadle v Lounech.

  V neděli 25.1.přivezli pražští herci komedii Polib tetičku, díky převleku ne nepodobnou známé Tootsie a Charleyově tetě. Tentokráte se převlékal statistik Marcel Vašinka před redaktorkou Markétou Hrubešovou za svoji imaginární tetičku – spisovatelku. V roli dědy a dcery jim výborně sekundovali Jindřich Bonaventura a Anna Fixová (mladá herečka z Mostu). Obecenstvo se bavilo, lze říci, že až “řvalo” smíchy.  
   Přeložený koncert Roberta Křesťana se skupinou přinesl na lounské podium špičkový bluegrass. Tradiční výborný Luboš Malina (benžo a různé píšťaly) , ale i stejně dobří další členové kapely odvedli perfektní výkon, jemuž vévodil Křeťanův drsný, ale příjemný zpěv. Díky třem muzikantům ze Slovenska jsme slyšeli i Kysucký bluegrassový folklór. Celé vystoupení provázel i příjemný inteligentní humor a uznalý potlesk nepočetného publika. Pro mn
e
to byl největší zážitek týdne. 
    Jako každý měsíc připravil svůj koncert Kruh přátel hudby s paní H.Benešovou v čele. Na tuto komorní hudbu chodí tradiční obecenstvo, které dokáže zaplnit přes přespolovinu hlediště. Pestrou nabídku, od Mozarta, originálního Smetany, Martinů až po divoké jižní rytmy přivezl hudební pedagog a výborný houslista Ivan Štraus s dcerou Michaelou Štrausovou (housle) a mladým nadějným klavíristou Václavem Máchou.  
   Třetí hudební večer byl skutečně komorní. Na sále se zmenšenou kapacitou vystoupil jeden z našich nejlepších a nejznámějších písničkářů Vladimír Merta. Tento angažovaný zpěvák a kytarista, totéž ráno byl na ekologické demonstraci před úřadem vlády, přednesl průřez svou mnohaletou tvorbou. Stajně jako v předešlých dnech i je
h
o publikum bylo naladěno na stejnou notu a koncert se velmi vydařil. I Merta musel třikrát přidávat.
    Škoda, že na tyto vydařené a špičkové hudební večery přišlo poměrně málo louňáků, ale byla to asi hudba skutečně jen pro užší okruhy posluchačů.
    Zato d
alší bláznivá komedie Byl to pták byla již dlouho předem vyprodána. Romea a Julii zná každý, ale jak by to s nimi vypadalo po třiceti letech, kdyby nedošlo k Schakespearově nešťastné události, to si umí představit málokdo. A obsazení manželské dvojice, Julie – Naďa Konvalinková, Romeo - Oldřich Kaiser, celou story umocnilo. Ani vstoupivší Schakespear (D.Suchařípa) nepřinutil tuto živelnou rodinu k tragickému konci. Komediálnost O.Kaisra v dvojroli (hrál i mnicha) a zejména N.Konvalinkové v trojroli (chůva a dcera Lukrecie) neznala hranic a Vrchlického divadlo opět vřelo.
Další vydařený týden. A zájem o připravovaná představení potvrdila pondělní fronta u pokladny. Začaly se prodávat vstupenky na měsíc březen.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde