iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Divadlo zahájilo v roce 2004.
Divadlo zahájilo v roce 2004.
Napsal Luděk   
Pondělí, 07 září 2009
18.1.2004

V úterý 13.ledna uvedlo Vrchlického divadlo v Lounech prvé letošní představení, inscenaci Rádobydivadla Klapý Fajdraricie. Následovalo středeční vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce okresu a ve čtvrtek čtyřnásobná repríza Loupežníka Rumcajse.

Fajdraricie je prakticky antickým dramatem ve verzi režiséra Valeše a v pohledu ochotníků z Klapýho. Tato variace na téma láska, vášeň, přátelství, rodina ... je skutečně anticky brutální a otevřená. Spolu s dřívějším uvedením této hry v našem regionu to mohlo být i přes role lounských herců (P.Macák, L Štastná), důvodem prvého, málo navštíveného představení v novém divadle. ( foto )  
       Na středeční vyhlášení nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny za rok 2003 pozvali pořadatelé z ČSTV a deníků Bohemia zástupce všech, kteří mají se sportem co dělat, ale zejména vítězné sportovce. A ti se až na vyjímky dostavili všichni. Byly představeny nejlepší kolektivy dospělých (1.SHK Louny-házená), mládeže (VK Ohře Louny), handicapovaný sportovec ( Luboš Jirka-cyklistika) i jednotlivci z řad mládeže (Andrea Vanišová-vodní slalom) i dospělých (věkem ještě dorostenec Adam Janouš-motokáry).
    Z pohledu našich Peruckých stránek je zajímavé 2.místo bývalého soupeře místních fotbalistů, dnes divizního SK Havran Kryry a 6.místo běžce Jana Hřícha, několikanásobného vítěze Běhu za Oldřichem a Boženou. (
   foto )
     Téměř 900 dětí a jejich doprovodu shlédlo čtvrteční představení oblíbené hry Václava Čtvrtka, Loupežník Rumcajs. Velmi pěkné nastudování Docela velkého divadla z Litvínova se všem líbilo. Některé děti dokonce po návštěvě se školou přišly večer znova v doprovodu rodičů. (  foto  )
 
    I příští týden přijdou do divadla žáci lounských škol na čtyři představení ztvárnění Twainova Prince a chuďase Uměleckou agenturou Agnez. V úterý večer ale může veřejnost přijít na klasiku, Čechovův Višňový sad v podání Divadelního klubu Česká Lípa a v neděli na komedii Polib tetičku v podání pražských herců. Do konce ledna můžete ještě shlédnout výstavu  lounských výtvarníku na víceúčelovém sále a fotografie ze všech představení v roce 2003 ve vstupním prostoru u pokladny (po-pá 14:00 –17:00 hod.)    Více zde.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde