iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow V divadle před Vánoci.
V divadle před Vánoci.
Napsal Luděk   
Pondělí, 24 srpen 2009
4.1.2004

Tak jsem se dostal ke zpracování posledního nabitého týdne ve Vrchlického divadle před vánočními svátky. Velkou a význačnou část programu připravili místní šikovní lidé, kteří mají rádi kulturu, hudbu, tanec, divadlo.

V divadle však proběhla i finále dvou soutěží. V úterý 16.prosince to bylo vyhodnocení výtvarné ekologické soutěže pro MŠ a ZŠ, ale také vyhodnocení soutěže o nejhezčí popelnici, které se zúčastnili i lounští občané. Všichni ocenění dostali hezké dárky a za nejlepší popelnice i slevu za odvoz odpadků v roce 2004. Program zpestřilo vánoční vystoupení lounských žáků.
Druhou soutěž, tentokráte finále pěti školních družstev ve znalostech o jaderné energetice, vyhlásily ČEZ. Pořádající agentura J.L.M. a Elektrárna Počerady připravili pro žáky základních a středních škol zajímavé úkoly, ve kterých museli prokázat nejen znalosti, ale i fyzickou kondici a důvtip. Zvítězili pražáci, lounští skončili pátí. Program uváděla známá televizní moderátorka Šárka Kubelková a svým zpěvem dopoledne zpříjemnili bratři Křížkové (Damiens).
Protože ale byla doba předvánoční, nemohla chybět Česká mše vánoční J.J.Ryby. Ve středu večer ji přivezli do Loun sólisté L.Arnoldová, I.Šatylovová, J.Hajna a V.Jelen, spolu se sborem Podkrušnohorské unie a festivalovým orchestrem Petra Macka řízený
m Františkem Babickým. Určitě to byl příjemný večer, který navodil pohodu v duši. V úvodu koncertu jsme slyšeli ještě i Mozarta v podání sólistky na lesní roh J.Řeřichové.

V
e čtvrtek odpoledne začaly přípravy na lounské Vánoce. Nastoupila kapela Jardy Kleina a jeho hosté, do večera se zkoušelo a po šesté bylo divadlo připraveno včetně velkého vánočního stromu uprostřed forbíny. Přesně v 7 zazněly prvé tóny a smrk se vznesl, osvětlen mnoha barvami, ke stropu hlediště. Začala vánoční show, jakou Louny již dlouho nazažily. Matyho sólo připravilo pódium pro Mrazíka v podání lounských dětí. Ihned po nich přišel jediný host z Prahy, paJitka Zelenková. Zazpívala dvě písně a vyprovázena nadšeným potleskem odjela zpět, na vystoupení do hlavního města. To již nastoupil pěvecký sbor lounského gymnázia s písní Vánoce přicházejí, po nich známý harmonikář Vávra a závěr prvé půle měl Petr Pobuda ze SAXu, který na tento večer posílil kleinův orchestr.
Druhá půla byla opět plná nádherné hudby v podání orchestru J.K. a pěveckého sboru s hosty, sólisty na klarinet, housle, kytaru, ale i s K.Gottem (tím lounským). Překvapením bylo pro všechny vystoupení lounského starosty Jana Kernera s koledami, které zazpíval za vlastního doprovodu na kytaru.
A v 
závěru již zpívali všichni účinkující za bouřlivého potlesku přeplněného hlediště. 
Pátek patřil tomu, koho jméno naše divadlo nese, Jaroslavu Vrchlickému a Taneční škole Luna. V jejím podání viděli diváci dopoledne (ze ZŠ) a večer nejznámější dílo lounského rodáka, Noc na Karlštejně. V úpravě, choreografii a režii Lenky Sivíčkové, Jany Stehlíkové a dalších vedoucích školy jsme viděli vystoupení, plné tance, ale i dobrých hereckých výkonů. Divadlo bylo opět vyprodané, někteří rodiče a další příbuzní měli problém vidět své děti na jevišti. Ale snad byli uspokojeni nakonec všichni a nadšený potlesk svědčil o úspěchu představení.
Sobotní program, třetí díl přehlídky lounských aktivit, připravila ZUŠ Louny. Jistě všichni znají dechový orchestr, který léta vedl pan Jiří Lošan a jehož jméno dnes nese. Spolu se svými sólisty zahrál nejen českou dechovku, ale pod vedením Jaromíra Laksy i světové melodie, například i z Bernsteinovy West Side Story. V druhé půli jsme se vydali pod vedením Jiřiny Gruntové do vodní říše, plné tanečnic v nádherných kostýmech vodních vil a živočichů. K závěrečnému defilé nemohl tanečníky přivést nikdo jiný, než český Hastrman. I tento třetí lounský večer publikum přijalo s nadšením.
Co by to bylo za Vánoce bez pohádky. Vrchlického divadlo připravilo na neděli 21.12. jednu velmi známou. V podání Divadla Rozmanitostí z Mostu malí i velcí shlédli příběh Barona Prášila. V pěkných kulisách podpalubí loděbřiše velryby jsme shlédli všechny známé příběhy, včetně letu na dělové kouli. Odpoledne bylo příjemným rozloučením se znovuobnoveným lounským divadlem před vánoci 2003. A zbývá jen PF 2004 a přání stejného diváckého zájmu jako v prvých dvou měsících. 
Takže po 13.lednu NASHLEDANOU.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde