iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
3.9. - 19.11. 2023
víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.  Vernisáž proběhne v neděli 3. září 2023 ve 14 hodin.

PLAKÁTEK

Mavka: Strážkyně lesa

Kino Peruc
24.9.2023
neděle 15.30 hod.
Animovaný / Fantasy / Komedie. Víla Mavka je nově zvoleným strážcem a duší lesa. Jejím hlavním posláním je chránit proti zlu i před světem lidí posvátné Srdce lesa, zdroj samotného života. Mnoho obyvatel lesa má ale pochybnosti, zda milá a jemná víla Mavka zvládne. Film  Ukrajina. Délka filmu 99  min.        
Přístupný film
Vstupné 50 Kč

Zatmění
Kino Peruc
29.9.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie / Thriller. Hrají: Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Ján Jackuliak, Tereza Švejdová, Albert Čuba, Vladimír Polák, Robin Ferro, Josef Carda, Anna Kadeřávková. Film Česko. Délka filmu 85 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 100 Kč

Na kole přes Alpy
Za Dubem Peruc
1.10.2023
neděle 16:00 hod.
Cestovatel Josef Sedláček bude vyprávět a promítat fotografie ze své cestě na kole přes Alpy až k moři.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 
Letní program
PLAKÁTEK

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK

Koncert
Smolnice kostel. sv. Bartoloměje
23.9.2023 v 16 h.
P. Černý - varhany, J. a O. Lébrovi - housle..
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow V divadle před Vánoci.
V divadle před Vánoci.
Napsal Luděk   
Pondělí, 24 srpen 2009
4.1.2004

Tak jsem se dostal ke zpracování posledního nabitého týdne ve Vrchlického divadle před vánočními svátky. Velkou a význačnou část programu připravili místní šikovní lidé, kteří mají rádi kulturu, hudbu, tanec, divadlo.

V divadle však proběhla i finále dvou soutěží. V úterý 16.prosince to bylo vyhodnocení výtvarné ekologické soutěže pro MŠ a ZŠ, ale také vyhodnocení soutěže o nejhezčí popelnici, které se zúčastnili i lounští občané. Všichni ocenění dostali hezké dárky a za nejlepší popelnice i slevu za odvoz odpadků v roce 2004. Program zpestřilo vánoční vystoupení lounských žáků.
Druhou soutěž, tentokráte finále pěti školních družstev ve znalostech o jaderné energetice, vyhlásily ČEZ. Pořádající agentura J.L.M. a Elektrárna Počerady připravili pro žáky základních a středních škol zajímavé úkoly, ve kterých museli prokázat nejen znalosti, ale i fyzickou kondici a důvtip. Zvítězili pražáci, lounští skončili pátí. Program uváděla známá televizní moderátorka Šárka Kubelková a svým zpěvem dopoledne zpříjemnili bratři Křížkové (Damiens).
Protože ale byla doba předvánoční, nemohla chybět Česká mše vánoční J.J.Ryby. Ve středu večer ji přivezli do Loun sólisté L.Arnoldová, I.Šatylovová, J.Hajna a V.Jelen, spolu se sborem Podkrušnohorské unie a festivalovým orchestrem Petra Macka řízený
m Františkem Babickým. Určitě to byl příjemný večer, který navodil pohodu v duši. V úvodu koncertu jsme slyšeli ještě i Mozarta v podání sólistky na lesní roh J.Řeřichové.

V
e čtvrtek odpoledne začaly přípravy na lounské Vánoce. Nastoupila kapela Jardy Kleina a jeho hosté, do večera se zkoušelo a po šesté bylo divadlo připraveno včetně velkého vánočního stromu uprostřed forbíny. Přesně v 7 zazněly prvé tóny a smrk se vznesl, osvětlen mnoha barvami, ke stropu hlediště. Začala vánoční show, jakou Louny již dlouho nazažily. Matyho sólo připravilo pódium pro Mrazíka v podání lounských dětí. Ihned po nich přišel jediný host z Prahy, paJitka Zelenková. Zazpívala dvě písně a vyprovázena nadšeným potleskem odjela zpět, na vystoupení do hlavního města. To již nastoupil pěvecký sbor lounského gymnázia s písní Vánoce přicházejí, po nich známý harmonikář Vávra a závěr prvé půle měl Petr Pobuda ze SAXu, který na tento večer posílil kleinův orchestr.
Druhá půla byla opět plná nádherné hudby v podání orchestru J.K. a pěveckého sboru s hosty, sólisty na klarinet, housle, kytaru, ale i s K.Gottem (tím lounským). Překvapením bylo pro všechny vystoupení lounského starosty Jana Kernera s koledami, které zazpíval za vlastního doprovodu na kytaru.
A v 
závěru již zpívali všichni účinkující za bouřlivého potlesku přeplněného hlediště. 
Pátek patřil tomu, koho jméno naše divadlo nese, Jaroslavu Vrchlickému a Taneční škole Luna. V jejím podání viděli diváci dopoledne (ze ZŠ) a večer nejznámější dílo lounského rodáka, Noc na Karlštejně. V úpravě, choreografii a režii Lenky Sivíčkové, Jany Stehlíkové a dalších vedoucích školy jsme viděli vystoupení, plné tance, ale i dobrých hereckých výkonů. Divadlo bylo opět vyprodané, někteří rodiče a další příbuzní měli problém vidět své děti na jevišti. Ale snad byli uspokojeni nakonec všichni a nadšený potlesk svědčil o úspěchu představení.
Sobotní program, třetí díl přehlídky lounských aktivit, připravila ZUŠ Louny. Jistě všichni znají dechový orchestr, který léta vedl pan Jiří Lošan a jehož jméno dnes nese. Spolu se svými sólisty zahrál nejen českou dechovku, ale pod vedením Jaromíra Laksy i světové melodie, například i z Bernsteinovy West Side Story. V druhé půli jsme se vydali pod vedením Jiřiny Gruntové do vodní říše, plné tanečnic v nádherných kostýmech vodních vil a živočichů. K závěrečnému defilé nemohl tanečníky přivést nikdo jiný, než český Hastrman. I tento třetí lounský večer publikum přijalo s nadšením.
Co by to bylo za Vánoce bez pohádky. Vrchlického divadlo připravilo na neděli 21.12. jednu velmi známou. V podání Divadla Rozmanitostí z Mostu malí i velcí shlédli příběh Barona Prášila. V pěkných kulisách podpalubí loděbřiše velryby jsme shlédli všechny známé příběhy, včetně letu na dělové kouli. Odpoledne bylo příjemným rozloučením se znovuobnoveným lounským divadlem před vánoci 2003. A zbývá jen PF 2004 a přání stejného diváckého zájmu jako v prvých dvou měsících. 
Takže po 13.lednu NASHLEDANOU.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde