iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Vánoční Kvítek u Husitů.
Vánoční Kvítek u Husitů.
Napsal Luděk   
Pondělí, 24 srpen 2009
27.12.2003

V poslední sváteční den vánoční se představil na svém koncertu v kostele Církve československé husitské v Lounech známý pěvecký sbor Kvítek. Plné kostelní lavice přivítaly v 17 hodin prvé účinkující.

Úvod koncertu obstaralo dechové kvinteto BQL, po kterém přivítal přítomné bratr farář Juraj Dovala. Prvými zpěváky byli ti nejmenší, přípravka Kvítku, kteří za vedení a klavírním doprovodu Renaty Friedlové a Lenky Petržilkové pěkně zazpívali pět dětských a vánočních písní. Ihned na ně navázalo dnešní mladé jádro Kvítku se svými třemi koledami a nádherným Vemi domine.
S kytarou před posluchače nastoupila
bývalá členka Kvítku Marie Ernstová (Zahradníčková) a bravurně zahrála a zazpívala tři skladby C.Bottegariho a O.Vecchiho. Taktéž odchovaňkyně Kvítku Veronika Konvalinková (Kocinová) spolu s vedoucím souboru VAGANTES Martinem Konvalinkou a za doprovodu loutny Lucie Prchlíkové naladili na jinou notu a zazpívali starou vokální hudbu A.V.Michny a H.Purcelliho. Další solistkou a samozřejmě další z těch desítek dětí, které prošly za desetiletí Kvítkem, byla P.C.Aragones (Cudráková).Na svoji flétnu zahrála za doprovodu klavíru P. Holubové skladbu R.Schumana Romanze I.
    Nejen zpěv, ale i recitace zazněla ve výborném akustickém prostoru lounského sboru. A postaral se o ni člověk, který také s Kvítkem spolupracoval, současný člen Divadla na Vinohradech Jiří Žák.
    Ale to již před posluchače nastoupilo vyzrálé jádro Kvítku, dívky a dnes i ženy komorního sboru se slovenskou lidovou Ej slněčko. Následovaly další, perfektně přednesené písně, postupně se přidala i mladší děvčata, před sbor předstoupil jeho dlouholetý vedoucí a duše sborového zpěvu na lounsku Vladimír Petržilka a závěrečné koledy a ván
oční písně již zpívali všichni účinkující spolu s posluchači.
    Kvítek, který se v letošním roce vrátil před své posluchače a který již překvapil při otevření Vrchlického divadla, jednoznačně ukázal, že je životaschopný a velmi kvalitní. Nadějí pro budoucnost jsou ti nejmenší pod vedením R.Friedlové a samozřejmě Lenka Petržilková, která svému otci účinně pomáhá s vedením sboru. Ale tím hlavním tahounem a duší Kvítku zůstáva Vladimír Petržilka. A ten na setkání po vystoupení poděkoval všem účinkujícím, ale i těm, kteří jeho záslužnou činnost podporují.
Vždyť Louny a sborový zpěv
–Kvítek patří k sobě.

 A takto to vypadalu v husitském kostele při koncertu

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde