iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Perucké kino v lednu.
Perucké kino v lednu.
Napsal Luděk   
Pondělí, 24 srpen 2009
17.12.2003

Naše kino opět po vánoční přestávce zve své diváky do svých krásných prostor. A hned prvý film je nová úspěšná česká komedie. Další filmy jsou ¨z produkce USA, poze pro děti je připravena česká pohádka Pták Ohnivák.

Celý program kina je na našich stránkách
KINO PERUC
Blíže k prvému, českému titulu z časopisu Cinema:
Ivan Trojan, Jiří Macháček a Marek Taclík v černé komedii Davida Ondříčka o životních náhodách a nekonečné smůle

 

JEDNA RUKA NETLESKÁ
Česká premiéra: 18.09.2003
 

Živě si vzpomínám, jak jsem u kterýchsi zkoušek musel odpovídat na otázku, co je to postmodernismus. Mluvil jsem dlouho, ale podstaty jsem se dobrat nemohl. Pak mluvil dlouho i pan profesor, ale že by se dobral podstaty on, to bych také netvrdil. Slovník cizích slov mluví v daném případě o „označení poslední fáze soudobé vědeckotechnické civilizace“, „o kulturním propojení celé naší planety“, „o zpochybňování všech hodnot moderní doby“ atd. atd. Dávno jsem na tuhle historku zapomněl a ve společnosti ji rozhodně k dobrému nedávám, ale při sledování nového filmu reľiséra Davida Ondříčka Jedna ruka netleská jsem si na ni nemohl nevzpomenout.
Filmový příběh přitom začíná zcela nevinně a roztomile... Dva chlápci v náklaďáku plném kuřat. Hloupej (Jiří Macháček) se hloupě ptá, Silnej (David Matásek) vede silácké řeči. Na hranicích se všechno provalí. Zatímco Silnej zůstává na svobodě, Hloupej jde sedět s vachrlatou vidinou pozdějšího odškodnění, které mu slíbí Chytrej nad nima (Ivan Trojan). Úvodní titulky. Po letech věznění si jde Hloupej k Chytrýmu vyzvednout své slíbené peníze, jenže se do toho připlete Aktivní (Marek Taclík) a všechno se začne zamotávat a zamotávat, až se v tom začnete tak trochu ztrácet i vy a začne vám být dočista jedno, co se hrdinům právě děje a proč, protože se příběh začne rozpadávat jen na sled rafinovaně důsledných náhod a nehod, originálních i trochu křečovitých hlášek, zjevných i skrytých citátů, neuvěřitelných bizarností a úletů, několika výborných a spousty dobrých vtipů. Zkrátka, dobře se na to kouká, ale vyprávět se to moc nedá. Navíc by bylo nefér připravovat vás o pointy, které jsou někdy příjemně gradované (např. Zdeňkova dcera), jindy dlouho dopředu čitelné (např. Standův otec).
Stejně jako se musel Jan Hřebejk u Pupenda vyrovnávat s nálepkou druhých Pelíšků, vstupuje i David Ondříček do arény s očekáváním druhých Samotářů. Do stejné řeky ale vstoupit dvakrát nelze, už proto, že v případě Davida Ondříčka z týmu od minula vypadl scenárista Petr Zelenka, což prostě nelze nepoznat. Chybí nejen jeho dějové, lehkonoze razantní a oslnivě marnotratné vtipy, ale především elementární scenáristické zkušenosti. Jakkoliv se režisérsko-herecký trojlístek Ondříček, Macháček, Trojan na postech scenáristů snažil, celek se jim nepodařilo udržet v přitažlivé a hlavně konzistentní formě. Jednotlivé figury jsou sice obstojně napsané, navzájem velmi dobře provázané a každá z nich na první pohled čitelná a přitom nesoucí určité tajemství, přinejmenším velmi dobré jsou i jednotlivé scény, v nichľ je místo nejen pro přímočarý, šokující gag (nahota v přímém přenosu), ale i pro nejjemnější slovní vtípky („Jaký lidi končej na dně přehrady?“ „Přece ty, co se do něčeho namočili.“), problém je ale v tom, kolik témat najednou se scenáristé rozhodli řešit – ekologie, násilí, nacismus, halucinogenní látky, sexuální orientace, škodlivost televize, voyeurismus, vegetarianství... Jako by chtěli mít ve filmu všechno, co se dá najít na stránkách dnešních novin. Není pak divu, že ve všech případech ulpívají jen na povrchu a navíc jim v klíčové scéně odhalení celého tajného spolku poněkud uteče logika, protože jsme já ani žádný okolosedící divák nedokázali při nejlepší vůli najít jednu jedinou pevnou a hlavně přesvědčivou spojnici mezi praktickým konáním tohoto spolku a jeho ideologickým zaštítěním.
Výtvarně dokonalá kamera Richarda Řeřichy si libuje v zajímavých kompozicích spojujících přírodu a civilizaci, režisér David Ondříček dovede setřít rozdíl mezi hraným filmem a reklamou na Renaulta, Radegast a Kofolu s elegancí režiséra bondovek, lehkonohá hudba Jana P. Muchowa filmu umně dodává punc světovosti, s mimořádným citem vybraná místa natáčení odkrývají zcela novou, nekýčovitou matičku Prahu, architekt Radek Hanák nám nenásilně podsouvá celý katalog současných designérských trendů a dvojnásobný držitel Českého lva, herec Ivan Trojan si vychutnává i ty nejjemnější finesy svého místy vskutku strhujícího koncertu, v němž je místo pro mrazivě zneklidňující pianissimo i ohnivě-ledové forte.
Jedna ruka netleská je po všech stránkách pozoruhodný film. Nespoutaně divoký, komicky brutální. Myslíte-li si, že hra můľe být i cílem, budete spokojeni, chcete-li od filmu něco víc, budete zklamáni, a ztratíte-li se cestou, doma řekněte, že to byla postmoderna.

A nečumte na mě tak blbě, nebo vám useknu ruku. Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde