iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Dluh Vrchlického divadlu - část II.
Dluh Vrchlického divadlu - část II.
Napsal Luděk   
Pondělí, 24 srpen 2009
5.12.2003

V prvé části jsme si připoměli dny otevření Vrchlického divadla v Lounech, Dnes se podíváme na posledních deset listopadových dnů.

Po třech nabitých dnech otevření divadla pokračoval náročný prvý týden. Ihned v úterý sem zavítal a nutně říci, že natrvalo, Kruh přátel hudby. Jmenovitě to byl Ivan Ženatý a Katarína Ženatá. Jejich housle a klavír uspokojili dvojnásobek posluchačů, než chodil do většího Domu kultury.
   Druhou hrou divadlo pozvalo své diváky k pravidelným návštěvám, jmenovala se  VSTUPTE...! V hlavní roli výborný Petr Nárožný s Ladislavem Mrkvičkou, kterým sekundovali Jan Čenský a Libuše Švormová. Nádherný příběh dvou stárnoucích klaunů dojal, ale hlavně rozesmál.
  Šestý den v řadě akcí byla vernisáž 25 lounských výtverníků, kteří  vystavují ve foayer a malém sále divadla. Přišla jich většina a spolu s hosty prožili příjemný večer nad debatou o svých dílech, ale i o novém divadle, které si prohlédli.
  Ale to se již vše připravovalo na sobotní velkolepou Módní show , pořádanou lounskou agenturou ADART. Již od sobotního rána probíhaly poslední zkoušky a v 18 hodin bylo vše připraveno. Krátce po sedmé započal rej malých (TK Luna a Fitnes studio) i dospívajících a dospělých těl po celém jevišti v nejrůznějším oblečení a různobarevné pohodě. Akce prověřila nejen výborné organizační schopnosti pořádající agentury, ale i techniky divadla a jejich nová zařízení. Všichni dle ohlasů diváků vše zvládli výborně.
     Nastal týden, ve kterém se odstraňovali drobné poruchy a prováděla provozní vylepšení (dveře již nebouchají). Konec měsíce, pátek a neděli, vyplnili Pavel Zedníček s Janou Paulovou a Zuzanou Mixovou představením hry NATĚRAČ . A všichni se na jevišti po oba dva dny vyřádili ke spokojenosti nabitého sálu. Bláznivá, ale výborně zahraná komedie plná improvizací umocnila dobrou náladu z vydařeného rozjezdu zrestaurovaného Vrchlického divadla. Též se potvrdilo, že louňáci na divadlo nezapomněli a plně jej využívají. Vždyť jsou již vyprodány abonentky na jaro 2004 ve skupině B a v té náročnější A jich zbývá necelá polovina. Potěšující je i ohlas vystupujících pražských umělců, divadlo se jim moc líbí a velmi dobře se v něm hraje.
   Takže všechny, i když stručné informace o prvých dnech nového kulturního stánku v Lounech jsme snad předložili, včetně fotografií ze zákulisí a tak se můžeme těšit i na VAŠÍ návštěvu.

Miroslav Blažek
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde