iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vrchlického divadlo ožívá.
Vrchlického divadlo ožívá.
Napsal Luděk   
Sobota, 22 srpen 2009
9.11.2003

Již jen týden zbývá do znovuotevření zrekonstruovaného Vrchlického divadla v Lounech. A jeho prostory ožívají. V uplynulém týdnu i o víkendu bylo ve všech jeho prostorách rušno.

Na jevišti a v režijní kabině měli napilno Víťa Veselý a Franta Bartoň. Nejdříve doladili zvuk a poté seřídili dle svého citu o potřeb divadla osvětlení. A barevná scéna se všemi kouzly nových těles byla obdivuhodná. Přišel se na ní podívat i fotograf a kronikář města Loun Ladislav Bába.
    
Do malého sálu byly přineseny panely na připravovanou výstavu lounských umělců a první z nich již přinesli i svá výtvarná díla. Ředitel divadla V.Drápal s nimi vyřešil i uspořádání prostoru, který bude zároveň sloužit jako divadelní kavárna.
     
Ve vstupní hale je připravena busta Jaroslava Vrchlického a dvě písmomalířky malují na zeď za ním úryvek z básníkova dopisu lounským. V pondělí nastupují uklizečky spolu s profesionální firmou na finální úklid celého prostoru divadla. Podařilo se též doladit vytápění hlediště a v pátek zde bylo až příliš teplo.
     A to nevyhovovalo ani prvým vystupujícím, kteří večer nastoupili ke zkoušce na nová prkna jeviště. Nebyl to nikdo jiný než známý lounský pěvecký sbor
KVÍTEK . Spolu s svým vedoucím Vl. Petržilkou si zde deset děvčat nazkoušelo vystoupení, které předvedou 15.listopadu v rámci programu pro tvůrce rekonstrukce. A zkouška na tento večer pokračovala i v sobotu a neděli.
    
Od tohoto týdne je v provozu i divadelní internet a e-mailová pošta. . Na divadelních stránkách je ještě několik nepřesností a neúplných stránek, ale vše důležité zde najdete. Snad jen upozorníme na tyto změny: pokladna divadla je od 1.listopadu otevřena od 14.hodin pouze do 17.hodin (vzhledem ke změně času si diváci po páté pro vstupenky téměř nechodí). Další upřesnění je k programu, který připravuje agentura ADART s.r.o. Louny na 22.11.03 Program neuvádí Honza Musil, ale Vlasta Vébr a Hanka Schambergerová a mimo autorské kolekce Dity Hálové budou moci shlédnou diváci i nabídku mnoha místních podnikatelů a vystoupení mistrů světa v aerobiku Davida a Radky Houfových.
    Takže pro vás, kteří jste měli to štěstí a sehnali vstupenky, slavnostní otevření a hru Smíšené (po)city - 16.listopadu 2003 a  Den otevřených dveří a tři ochotnická představení za pouhých 20.-Kč - 17.listopadu 2003  bude divadlo připravené .
    A pro vás ostatní, již se prodávají vstupenky na prosinec a hlavně abonentky na příští rok. Minulý týden jich bylo prodáno  kolem dvou stovek.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde