iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Jazz summit zahájil čtvrtou sezónu.
Jazz summit zahájil čtvrtou sezónu.
Napsal Luděk   
Pátek, 21 srpen 2009
1.11.2003

Pořádající agentura ADART s.r.o. pozvala na úvodní koncert již 4.ročníku jazzových večerů Lee Andrew Davisona z USA a mladou českou zpěvačku Věru Křížkovou. Dvojice odlišná bydlištěm i vzhledem, ale spojená láskou k jazzu.

Jejich setkání připravil kontrabasista Vít Fiala, který se dlouhá léta zabývá jazzovými projekty, ale má i dlouholeté vztahy s hudebníky z Loun. Po vlastní úvodní skladbě, kterou zahrál společně s dalším lounským známým, pianistou Jiřím Růžičkou a kytaristou Mirkem Linkou, pozval k mikrofonu jemnou blondýnku, Věru Křížkovou. A ta přítomné ohromila. Málokdo předpokládal u tak mladé zpěvačky mimořádný jazzový projev, kterým přednesla prvou skladbu.
Ihned po ní, jak to má na správném summitu být, se publiku představi
l dlouholetý partner V.Fialy, američan afrického původu, Lee Andrew Davison. Člověk, pocházející z kolébky jazzu a odkojený spirituály nemohl zazpívat jinak, než výborně. A ve vzájemném střídání pak pokračoval celý večer. V jedné ze skladeb se V.Křížková představila jako dobrá jazzová houslistka. V druhé půli přednesla i dvě nádherné ukolébavky ze svého nového CD. V závěru L.A Davison zazpíval známé spirituály. Ten který jsme před lety v české verzi znali jako Tam dole u řeky spolu s některými posluchači. Summit nemohl skončit ničím jiným než vzájemným jazzovým i lidským porozuměním ve společných duetech obou interpretů.
Celý večer doprovázeli, ale i předvedli svůj perfektní jazzový projev, všichni tři hudebníci. Kytarista M. Linka hbitými prsty na svoji elektrickou kytaru, Jiří Růžička nejen na piano, ale i svoji pravou patou a levou špičkou nahrazoval nepřítomné bicí a Vít Fiala ke kontrabasu přidal perfektní pískání a dokonce i zpěv. 
Tento summit určitě nádherně zahájil další ročník jazzu v Unionu. ADART pozvala na další večer a to již na 13.listopadu, nedávno vyznamenanou legendu českého jazzu, paní Vlastu Průchovou.
  Pohled do Unionu.

 

 

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde