iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Přání k narozeninám 
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Jawa – prase - Kotel
Jawa – prase - Kotel
Napsal mPb   
Pondělí, 12 květen 2003
12.5.2003

Jistě divné spojení, ale jsou to jen vrcholy hektického týdne, který jsem právě prožil. Začal minulou neděli nástupem na prvou dvanáctihodinovou šichtu týdne, tu středeční jsem prožil v mrazáku s –30°C , ale večer byla Radost. Ale o té jsem již psal.

 

To mne do konce týdne čekalo ještě mnoho dalšího, ale vše jsem nestíhal. Například Akademii perucké školy, tímto se omlouvám školáčkům, na jejich výkony jsem se těšil, nezvládal jsem ani Punkový koncert v pátek ve Sklípku (zaskáči si s vámi příště) a neviděl jsem ani vítězství peruckých fotbalistů 0:2 v Petrohradě (o tom ale v dalším článku).

Vraťme se ale do čtvrtečního rána, našlápněme Jawu a vyražme.

S Jawou na Říp.

Lépe řečeno pod Říp, samozřejmě neničíme tuto národní památkou drapáky kol našich motocyklů. Mladí motorkáři z Peruce a okolí připravili již 2.ročník této májové jízdy. Odjezd byl jako vloni z Čeradic u Klobuk, což se později ukázalo jako trochu nešťastné. Díky i špatnému času na jednom webu nás mnozí nenašli a tak vyjelo asi 25 motocyklů různých kubatur, úprav i technických stavů. Nejdříve jsme se stavěli v krásném Muzeu historických vazidel a technických zajímavostí v Hobšovicích. Provedl nás sám psn majitel a stvořitel Václav Bečvář. Zastávka stála za to. Počasí bylo nádherné a tak jsme přes Velvary a Straškov pod Říp v pohodě dojeli. Samozřejmě rychlost a přestávky jsme přizpůsobili převaze padesátek ve skupině, ale na požitku to nic neubralo. Pod Řípem jsme chvíli poseděli, někteří vyběhli i k rotundě (já si to odbyl vloni) a vydali jsme se přes Mšené na známé místo motorkářů, černochovský motoranč (mimochodem, tento týden tam Roman pořádá sraz s programem a hudbou, přijeďte). Určitě se letošní jízda povedla, ale příště odstartujeme na Peruci, aby nás všichni našli. Projeďte se s námi pod Říp Chvilku jsem pobyl doma a odjel na další tradiční akci do lounského Sklípku.
JAWA na Rajčeti
 
Prase ve Sklípku.

Již poněkolikáté
udělali kamarádi, narození od března do května společné prase na dvorku Sklípku pod lounskou Sokolovnou. A tak Milan, Plazík, Petr a další pozvali své přátele, ti si s sebou vzali jak dobrou náladu, tak i hudební nástroje a i přes konve vody, které večer začali padat, si náladu ani hudbu nedali vzít. A veselo i pohostinno bylo téměř do rána. Jen se na nás podívejte ,jak jsme se bavili.
No a po další dvanáctce
čekala sobotu a vyhlížený kotel.
Prase na Rajčeti

Lounský kotel 2003.

Já jen
krátce, jako každý rok to bylo hraní muzikantů pro další kapely a jejich kamarády, ale asi o tom to je. Mne se na Bahně moc líbilo, Louny se předvedly jako bezedná líheň kapel různých kvalit. Málokteré město se může pochlubit tolika kapelami na hlavy svých občanů a místní amatérskou přehlídkou. Letos již devátou.

Také jsem fotil, ale neměl jsem moc času na zpracování. Zde je téměř vše, co se do Canonu vešlo.
Vyházel jsem v rychlosti jen to úplně nejhorší. Ale ve Stromovce tak bylo a snad z toho dýchá i příjemná atmosféra. Večer zakončili peručtí Pluťáci.

Odpoledne na Kotli.    Rajče

Podvečer na Kotli.     Rajče
       
Večerní hosté Kotle.     Rajče     

    Už jen pro dokreslení, v
 neděli jsem odjel na již pátou dvanáctku toho týdne a ve škole mě spokojeně plesnivěly nevyzvednuté obědy. Ale týden to byl nádherný, vydařený.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde