iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Exprese
Maxim Reed, Adam Machálek, Nela Jelínková
8. 3. - 27. 4. 2025

Obrazy a fotografie studentů Gymnasia Slaný.

Tradiční myslivecký ples
Peruc sál ZD
18.1.2025 20 hod.
Peručtí myslivci zvou na svůj tradiční ples.
Vstup 250 Kč
PLAKÁTEK 

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Superskřítkové
Neděle 19. 1. 25 15.30 hod.
Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy / Jsou nenápadní, vlastně skoro neviditelní – skřítkové, kteří po staletí tajně pomáhají pekařům, švadlenkám i dalším řemeslníkům. Myslet si, že jde jen o fousaté pidimužíky, by však byl omyl, protože existují technologicky vyspělí Superskřítci, kteří nezkazí žádnou legraci. Tohle zjištění obrátí malé Helvi život vzhůru nohama a její přátelství s Bo, nejmladším z nové generace skřítků, možná ukončí odvěkou rivalitu mezi jejich klany. Německo, 2024, délka 76 min.
Vstupné 50 Kč

Já a můj terapeut
Pátek 24. 1. 25 19.00 hod.
Komedie / Doktor Béranger, úspěšný psycholog s třicetiletým manželstvím, má jediný problém – neurotického pacienta Damiena, který mistrně vyvolává úzkost. Aby se ho zbavil, přesvědčí ho, že k uzdravení potřebuje najít pravou lásku. Vše se však obrátí, když jeho dcera oznámí, že Damien je mužem jejího života. Béranger se rozhodne využít své znalosti, aby ho před dcerou znemožnil, jenže brzy zjistí, že Damien není tak slabý, jak si myslel. Francie, 2024, délka: 90 min.
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Serzona skončila.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
sezona skončila
červen - září, úterý - neděle 10.00 - 18.00 h.,
květen a říjen, pátek - neděle 10.00 - 18.00 h.
 
PLAKÁTEK

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Advent s T. Medveckou.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Klidný týden na Peruci
Klidný týden na Peruci
Napsal Plazík st.   
Neděle, 01 prosinec 2002
1.12.2002

Skončil listopad, předposlední měsíc letošního roku a poslední týden přinesl hlavně špatné počasí. Peruc jej prožila klidně, od nikoho jsem neslyšel žádné novinky. Jen fotbal byl opět odložen.

 

    Peručtí fotbalisté měli odjet do Vroutku k odloženému utkání. Pro promáčené hřiště byl zápas opět odvolán. Nebylo jej možné sehrát ani na Peruci, kde je prostor před brankami také značně narušený a nevyšlo ani náhradní řešení s odehráním utkání na tréninkovém hřišti prvoligových Blšan.Ve Vroutku se ale v pátek uskutečnil  koncert  známé kapely Brutus a moc se vydařil. Vroutek, i když to není velká vesnice, žije, Minulý týden tam byli heligonkáři a před tím legendární Katapult.
      Neděle, první adventní a prvá prosincová byla vyjímečně bez deště.Tak jsem se prošel pozdně podzimní Perucí a opět jsem pořídil několik fotek.
Zde jsou   a zde je k nim malá legenda:
Ve vesnici byl klid, jen na radnici se dělalo. Stála před ní stříbrná Škodovka, rudlík a Ford transit. Pod ní se tmavě leskla hladina Hořejšáku od kterého to je jen kousek k Oldřichovu dubu. Na něj je teď vidět i od můstku a svěží zelený mech zdobí jeho kořeny. Odnaproti k němu vzhlíží známý perucký vodník. Nepříliš vábný je pohled na les-neles, jehož ubohý stav vynikl ještě více bez listí. Divoké křoví vítězí. Vždyť na to letos upozorňovali i místní občané.
   Nepřístupně vypadá i bývylý lom, kdysi místo loveckých výřadů a dětských táboráků.
  Smutně vyhlíží  zbytek hladiny vypuštěných rybníků Majlantů a opuštěný Penzion U Dubu.
(Mimochodem, tento týden se mi potvrdili údajné žvásty ve článku o jeho uzavření, navíc jsem se dozvěděl i další zajímavé podrobnosti. Ale o tom již pro nezájem psát nebudu.)
 
  Zato dým stoupá z komínu Keramiky pana Říhy, jistě zde jsou již plné regály hrníčků, zvonečků, svícnů i dalších keramických výrobků, které určitě potěší o blížící se Vánoce. Kolem rekreačních chalup je hezké upravené prostředí a tak vzhůru po silnici plné ředhoštských aut zpět, do klidné obce.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde