iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Čajový servis v Opeře
Čajový servis v Opeře
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 14 říjen 2002

14.10.2002

V sobotu večer vystoupil v lounské Opeře Čajový servis, kapela dobře známá i na Peruci a v Hřivčicích. Je večer a do Opery se scházejí ti, co mají rádi známou lounskou kapelu Čajový servis a těší se na jejich Best of ČS. Opera nebyla plná, ale pohodová.

 

Prvým příjemným pohledem na připravující se jeviště byla Pája,opět s paličkami. A byla celá nová, krásnější. Zavzpomínali jsme spolu na začátky, této původně dívčí kapely.

Páje se sestrou Lucií (nyní Tři sestry RB), Bětou a zpěvačkou Katkou se rozhodly na podzim 1999 založit svoji kapelu, takže je to právě 3 roky. Přijaly pomoc zkušených kamarádů z Paraletu a začaly bubnovat (Pája) a hrát na kytary (Lucka – basa, Běta – doprovod). Nacvičily prvé písničky a začátkem prosince 1999 poprvé vystoupily v Opeře. Od té doby několikrát kapela měnila svoji tvář, zpívala Zuzanka, klávesy vyzkoušela Peťula. Natáčejí prvý demo snímek. Změny v kapele pokračují, přišel Iggy za Lucku, Zuzanku vyměnila Romana Anna a na podzim přichází Ondra. Koncem roku 2000 má kapela současné obsazení, již není jen dívčí, ale je stále lepší. Koncertuje v Lounech, na motorkářských akcích a různých festivalech a klubech v blízkém i dalekém okolí. V roce 2002 vystupuje na Lounském kotli a získává několik hlavních cen. Iggy nejlepší kytarista, Pája nejlepší bubeník a celý Čajový servis nejlepší kapela. Tento úspěch jim přinesl i možnost natočit své prvé CD, na které zatím příznivci kapely čekají. Více o kapele na jejích stránkách http://ilouny.cz/cajovyservis/ , které mají být v nejbližší době zcela předělány.

Ale nyní k sobotnímu koncertu. Čaják začal svými osvědčenými skladbami a hned po úvodu připomíná tři dobré vykopávky. Vlak. Auto a Zvonek. A pod jevištěm tančící dav zpívá spolu. Pokračují současným repertoárem a asi po půl hodině vyhlašují malou přestávku. Jeviště však nezůstává prázdné, se složkou svých textů a později s kytarou se na něm usadil kamarád kapely Pavel Suk. A jeho verše i písnička jsou dost dobrý. Určitě zaujali a sklidili zasloužilý potlesk. Určitě zajímavá a nadějná postava lounské kultury.

Čaják nastupuje na druhou půli svého vystoupení, zaznívá Paralet i Houmeles a v závěru Romana Anna přidává své Šiny a Dženis. Jako vždy perfektně a úžasně. I když kapela opustilo pódium, musela se vrátit na přídavek. Večer byl skutečně pohodový a vydařený

Zatím dole u baru zní dobrá hudba 60. let a provozující se břišní tance. Lábus mohl být tento večer spokojený. No a za týden na Znouzecnost!

Chcete se podívat se jaký byl tento večer, pak vás zvu, vstupte A zvu i Operky .

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde