iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Exprese
Maxim Reed, Adam Machálek, Nela Jelínková
8. 3. - 27. 4. 2025

Obrazy a fotografie studentů Gymnázia Slaný.
Otevřeno o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin..
PLAKÁTEK

Svět magických bytostí
Ivan Smíšek
Peruc, Galerie u Plazíka
4. 5. - 29. 6. 2025

Výstava fotografických obrazů a autorské čtení.
Vernisáž v sobotu 4. května ve 14 hodin.
PLAKÁTEK 

Koncert ROPS
Peruc Za Dubem
Stodolní divadlo

4.5.2025 16 hod. Tradiční koncert Ročovského pěveckého sboru.
PLAKÁTEK  

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Březen
Active Image

 

 

 

 

Duben
Active Image

 

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
8.3., od 3.5.2025
so, ne 13 - 18 hod.

UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
sezona skončila
červen - září, úterý - neděle 10.00 - 18.00 h.,
květen a říjen, pátek - neděle 10.00 - 18.00 h.
 
PLAKÁTEK

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Školy arrow Od země k nebesům v galerii
Od země k nebesům v galerii
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 02 září 2024
Poslední srpnovou neděli byla zahájena třetí letošní výstava v mé galerii, fotografie Radka Kučery s názvem Od země k nebesům (Příroda a architektura v objektivu).
 
Active Image Autor je známý pod přezdívkou Lounská SOJKA ze svých fotografických reportáží z kulturních a společenských akcí v Lounech a okolí. Na Peruci však vystavuje fotografie Loun, Středohoří a dalších blízkých míst, panoramata, západů slunce a také velkou sérii makro snímků. Radek je vyznavač sytých barev a ty návštěvníky galerie svojí silou oslovují.
Active Image    Vernisáž na zaplněném dvoře zahájily dvěma písněmi Dana Suchá s dcerou. Více než padesát přítomných je odměnilo potleskem. Poté jsem již i já přivítal návštěvníky, vyprávěl jsem o tom, jak jsme se s Active Image Radkem seznámili a vloni došli k myšlence uspořádat výstavu jeho skvělých fotografií na Peruci. K přítomným samozřejmě promluvil i autor, ale prý jsem o něm řekl vše. Tak mu zbylo poděkovat jeho rodině, bez jejíž podpory by se svému koníčku nemohl věnovat. Ještě jsem vyprosil jednu písničku a po tradičním přípitku byla výstava oficiálně zahájena.
Active Image Před fotografiemi poté probíhala zajímavá diskuze autora s návštěvníky, kteří jeho tvorbu obdivovali. Průběžně přicházeli "od Fillů" další lidé, takže odhadem za celé odpoledne shlédlo fotografie více než osmdesát návštěvníků.
Výstavu si můžete prohlédnout i vy, bude přístupná do 3. listopadu o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Můžete se domluvit i na návštěvě v týdnu, popřípadě jen u galerie zazvonit.

A co o sobě píše autor Radek Kučera
Active Image Narodil se roku 1975 v Roudnici nad Labem, část svého dětství strávil v Libochovicích a Černčicích, nyní bydlí v Lounech již 40 let. Často rád cestuje za přírodou a památkami. Pracovní možnosti mu také umožňují navštívit různá místa, na kterých zachycuj jejich krásy. Za celý svůj život nafotil nespočet fotografií a každým snímkem toto číslo narůstá. Fotit se učil z řady publikací a časopisů. Při pročítání ho nejvíce zaujala věta: „Čím více o tom vím, tak zjišťuji, jak málo umím“.
K fotografování ho přivedl otec, který vysvětlil Radkovi základy a naučil ho vyvolávat. Díky tomu, že jeho otec často fotil, si vysloužil na vysoké škole přezdívku “Fotograf”. V průběhu šesté třídy držel v ruce svůj první fotoaparát. Byl to jednoduchý foťák ruské výroby se základními funkcemi, takže o žádné velké focení nešlo. Postupně ho focení chytlo a naučil se chemicky vyvolávat “vývojka, přerušovač, ustalovač”. Později na střední škole s focením přestal a při příchodu digitální doby si po čase pořídil nový fotoaparát. Jeho jednou velkou nevýhodou bylo pomalé nabíhání. Vypadalo to tak, že fotoaparát zapnul, čekal než se spustí a za tu dobu byl moment, který chtěl vyfotit pryč. Díky dlouhému čekání ho focení tolik nebavilo. Ale poté přišla doba prvních digitálních zrcadlovek, v tomto období začal fotit nejvíce. Jeho první zrcadlovka byla v roce 2008 -Canon EOS 700D. O něco později začal zveřejňovat fotografie na facebooku a díky tomu se dostal k reportážním fotografiím z akcí. V červnu 2017 s manželkou spustili vlastní stránku pod názvem Lounská SOJKA, kde zveřejňuje svoje dokumentární fotografie. Dlouhou dobu používal a stále používá zrcadlový fotoaparát Canon EOS 80D s několika objektivy. Do sbírky si nedávno pořídil bezzrcadlový Canon EOS R5, který s velkým úspěchem testuje.
Mezi nejčastější prvky, které fotí, patří například makro fotografie. Dále panorama, západy slunce a různé scenérie. Velmi oblíbeným prvkem jsou kapky vody, kterých má vyfocených nespočet. Je to něco, co si člověk může naaranžovat doma v ateliéru, nebo klidně na kuchyňském stole. Stojí za tím, že většina lidí myslí, fotografování je o drahých věcech, drahém příslušenství podobně, ale není. tom mít nápad, myšlenku tu zrealizovat i hrnku s vodou kapátkem.
Focení je pro Radka velký koníček, který trvá řadu let. Za tyto léta se naučil spoustu různých technik a rád zkouší něco nového. V době, kdy si pořídil první makro objektiv, nedělal nic jiného než fotografie detailů, které ho fascinovaly. Často díky tomuto objektivu polehává na zemi fotí krásy naší přírody, detaily květin, nebo například čeká desítky minut, aby správně mohl vyfotit různého hmyzu. Další oblíbenou tématikou jsou západy východy slunce, kvůli kterým zkoumá kde, v jakou dobu přesně slunce vyjde, zapadne. Kvůli těmto okamžikům vstane i ve 2 hodiny ráno dopraví několik desítek kilometrů, vydá výšlapy do kopce. Příroda nám totiž nabízí krásných okamžiků, stojí za to zvěčnit.


FOTO  z vernisáže.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde