iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Rok v Praze na Peruci
Rok v Praze na Peruci
Napsal Plazík st.   
Pátek, 05 červenec 2024
Již hodně let znám fotografku Veroniku Králik, s kterou se setkávám na koncertech, ale také v přírodě. Když jsem ji a kamarádku Věrku provázel po Perucku, navrhl jsem ji výstavu v mé galerii.
 
Active Image Veronika nejdříve nechtěla, nějak si nevěřila. Při tom její fotografie jsou skvělé. Nakonec jsme ji s Věrkou přemluvili a připravili ji krušné chvíle při přípravě její prvé výstavy. Je velká perfekcionistka a tak dbala na každý detail fotky, tématu i třeba plakátku výstavy. I když se ji porouchal počítač a ztratila již připravené, nakonec vše zvládla, a to výborně.
Pomohl jsem ji s propagací výstavy a jako každému autorovi v mé galerii v pátek před vernisáží s instalací výstavy. Nebyl to velký problém, Veronika měla vše promyšlené a připravené. Její otázka "Přijde vůbec někdo" stále vrtala její hlavou.
Nastalo nedělní odpoledne a otázka byla zodpovězena. Na dvorku galerie se shromáždilo asi čtyřicet návštěvníků, těch pravidelných, rodiny a mnoha přátel. Active Image Kamarád Kamil Kruta, alias Koonda Holaa připravil své kytary a mohl prvou skladbou vernisáž zahájit. Já i Veronika jsme přivítali přítomné a řekli pár slov k výstavě. Přípitek, další kytarová kouzla a výstava Veroniky Králik "Rok v Praze a na cestách" byla zahájena.
Všichni si začali prohlížet vystavené fotografie, s autorkou nad nimi diskutovali a hlavně byla slyšet slova obdivu a uznání.
Active Image Při krásném počasí odpoledne pokračovalo posezením na dvorku s bohatým občerstvením, které určitě nad míru spokojená autorka připravila. Přestože říkala, že je to prvá a poslední její výstava věřím, že tomu tak není a Veronika své fotografie představí třeba i v Praze, rodném Mikulově, nebo i jinde. Určitě její tvorba stojí za prezentaci před dalšími milovníky fotografie.
Kdo se chce na nádhernou výstavu v Galerii u Plazíka na Peruci podívat, může až do 25. srpna v so, ne a svátky od 10 do 17 hodin, popř. po domluvě, nebo na zazvonění.
FOTO z vernisáže mPb  + David
Další fotky najdete na Facebooku galerie  
 
A co o autorce napsal kamarád Vláďa:
Veronika Králik (*1989)
Rok v Praze
Active Image Veronika se narodila v Mikulově na Moravě, ale poslední roky žije v Praze. První malý kompaktní fotoaparát dostala v dětství od tatínka, který také fotil. Ačkoli miluje klasickou  fotografii, nikdy se do ní blíže neponořila a zůstala u fotografie digitální, a to hlavně černobílé. Veronika často přehlíží či záměrně porušuje fotografická pravidla, ale hledá si svojí cestu; ostatně za fotografku se vlastně nikdy nepovažovala. Fotografování je pro ni něco, jako pro jiného třeba deník. Vyfotí si místa, která ji zaujmou, která si chce pamatovat, do kterých si může vložit nějaký svůj vlastní příběh, vzpomínku, okamžik, sen: „Někdo vidí oprýskanou zeď domu. Já vidím krásnou strukturu vrstev, hru světel a stínů, příběh té zdi,“ říká Veronika.
Téma Prahy pro ni nebylo jednoduché, ačkoli je to město, které miluje a Vinohrady považuje za svůj domov, ale pokud tam fotí, pak spíš jako dokument: co kdy kvetlo, jak to vypadalo, než to zbourali, postavili, koho potkala, kde byla. V tom navazuje na odkaz, bohužel už zesnulého, fotografa Romka Hanzlíka. Ten ji ve fotografování podporoval, poradil a možná, že fotoaparát Veronika nezahodila i proto, že si vzpomene na Romkovy projekty, nasazení a poctivost, se kterou fotografoval skutečně denně a vytvářel tak pozoruhodné fotografické deníky. Ale zejména proto, že i po dvanácti letech, kdy v Praze žije, ji tohle město pořád umí překvapit a žasne, co všechno se v něm dá najít.
A co třeba?  Domov. Kýč. Architektura. Události. Setkávání. Koncerty. Výhledy. Příroda. Ruch. Anonymita. Velkoměsto. Vesnice. Samota.  Dav. A milion dalších věcí, které jí stojí za to, aby foťák měla pořád při ruce.  
Proto berte tuhle výstavu jako odraz jednoho Veroničina roku, ovšem poskládaný náhodně a ze střípků každodennosti. Jak sama říká: „Pro mě je důležité, že pokaždé, když se na ty fotky podívám, vím, že to stálo za to a že tady chci žít dál, protože je tu krásně. I když si odtud utíkám odpočinout, třeba do milovaného Středohoří, Itálie či kamkoliv jinam, v Praze je střed mého světa. Snad vám to tajemství tahle výstava pomůže pochopit.“
Rozhodně ji tahle výstava donutila ponořit se do šuplíku a vytáhnout fotografie, které mohou návštěvníkům výstavy vyprávět třeba úplně jiné příběhy, než které v nich vidí Veronika.
A to je jedním z největších bonusů fotografie: totiž že vypráví beze slov a každému tak trochu jinak.

 
Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde